Greek GSX-R forum
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_l10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_c10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_r10 
JIMK7
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_l10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_c10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_r10 
nasos-v
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_l10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_c10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_r10 
T.R.E
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_l10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_c10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_r10 
k8 600 kk
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_l10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_c10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_r10 
kostaskr6
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_l10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_c10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_r10 
κολτρέϊν
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_l10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_c10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_r10 
Leroy
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_l10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_c10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_r10 
ripper
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_l10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_c10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_l10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_c10πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Poll_r10 

 

 πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paul22
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 335
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2011

πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις   πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις EmptyΔευ 22 Αυγ 2011, 19:02

καλησπέρα στην παρέα,

το μηχανάκι είναι k7 600 κ έχει ένα θέμα με το gear indicator μ αυτό δηλαδή που δείχνει ποια σχέση έχεις στο κιβώτιο αλλα μπερδεύει μόνο 1-2 τις υπόλοιπες τις δείχνει κανονικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις   πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις EmptyΔευ 22 Αυγ 2011, 19:12

αυτο το κανουν τα περισοτερα gixxer υπαρχει το αναλογο θεμα αν το ψαξεις θα δεις αναλυτικα και με φωτο τι πρεπει να κανεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις   πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις EmptyΔευ 22 Αυγ 2011, 19:12

Συνήθως το πρόβλημα προέρχεται απο τον σένσορα που αντιλαμβάνεται τη σχέση της μοτοσυκλέτας (Gear Position Sensor ή αλλιώς GPS)... μου έχει τύχει σε αρκετά χιλιάρια και hayabusa. Δε δημιουργεί αλλού κάποιο πρόβλημα αν δε σε ενοχλεί και επειδή είναι πίσω απο τη καμπάνα είναι ψιλοφασαρία να αλλαχθεί... το καλύτερο είναι να το κάνεις με την ευκαιρία αντικατάστασης δίσκων ή λαδιών/φίλτρου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
paul22
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 335
Hμερομηνία εγγραφής : 18/08/2011

πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις   πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις EmptyΔευ 22 Αυγ 2011, 19:27

λάδια/φίλτρα άλλαξα, έψαξα αλλα δε το βρήκα το thread
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις   πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις EmptyΔευ 22 Αυγ 2011, 21:19

DimSTriple έγραψε:
Συνήθως το πρόβλημα προέρχεται απο τον σένσορα που αντιλαμβάνεται τη σχέση της μοτοσυκλέτας (Gear Position Sensor ή αλλιώς GPS)... μου έχει τύχει σε αρκετά χιλιάρια και hayabusa. Δε δημιουργεί αλλού κάποιο πρόβλημα αν δε σε ενοχλεί και επειδή είναι πίσω απο τη καμπάνα είναι ψιλοφασαρία να αλλαχθεί... το καλύτερο είναι να το κάνεις με την ευκαιρία αντικατάστασης δίσκων ή λαδιών/φίλτρου.

Είναι πίσω απ'την καμπάνα στα Busa... Very Happy Στα χιλιάρια σίγουρα είναι μπροστά απ'το μπροστινό γρανάζι,είναι χαρακτηριστικός σένσορας πλακέ με άσπρη πρόσοψη,αν σκύψεις φαίνεται! Smile Smile

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις   πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις EmptyΤρι 23 Αυγ 2011, 01:16

....το σκεφτόμουν οτι μπορεί να κάνω λάθος, ήθελα να δώ το μανιουαλ να το επιβεβαιώσω αλλά ξεχάστηκα... αν και για τα χιλιάρα είμαι αρκετά σίγουρος πως είναι εκεί. Θα το κοιτάξω αύριο Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις   πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις EmptyΤρι 23 Αυγ 2011, 03:19

DimSTriple έγραψε:
....το σκεφτόμουν οτι μπορεί να κάνω λάθος, ήθελα να δώ το μανιουαλ να το επιβεβαιώσω αλλά ξεχάστηκα... αν και για τα χιλιάρα είμαι αρκετά σίγουρος πως είναι εκεί. Θα το κοιτάξω αύριο Wink

Στο Κ7 είμαι 100 % σίγουρος πως είναι πίσω απ'την αντλία νερού... Very Happy Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις   πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις EmptyΤετ 24 Αυγ 2011, 15:16

Κόστος ξέρουμε γι αυτό τον σενσορα? θέλει αλλαγή η καθάρισμα απλά? Εμένα προσωπικά το κάνει μονο οταν είναι κρύο. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις   πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις EmptyΠεμ 25 Αυγ 2011, 13:15

για δες εδω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
πρόβλημα με τον δείκτη σχέσεις
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ Κ4
» Προβλημα με το φως!
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ F1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com