Greek GSX-R forum
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_l10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_c10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_l10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_c10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_l10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_c10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_l10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_c10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_l10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_c10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_l10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_c10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_l10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_c10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_l10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_c10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_l10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_c10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_l10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_c10ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.

Πήγαινε κάτω 
+9
Aristosk8
brwmogazos
Sotoner
AggelosK8
No Fear
fotis_rizla
Miou
giannisK6
XRISTOS K8
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιουλ 2012, 14:22

Οταν αγοραζεις μεταχειρα δεν θα πας να παρεις ενα μηχανακι με 30 000 χιλιομετρα ομως. Οταν ξερουμε οτι μετα τσα 20 000 οι απαιτησεις για συντηρηση εκτοξευονται κτλπ. Το κολλημα παντα θα υπαρχει για οσους αγοραζουν μεταχειρω. Ενα αμαξι μηχανακι που ειναι στον δρομο η στον ηλιο 4 χρονια και εχει διανυσει 50 000 χιλιομετρα σαφως ειναι πιο ταλαιπωρημενο απο ενα αλλο με 15000 σε ολους τους τομεις (φυσικα και δεν αποτελει κανονα). ΑΛλα οταν μερικοι ζητανε 500 ευρω λιγοτερα και εχουν 3πλασια χιλιομετρα τοτε θα εχουν να τα βλεπουν μεχρι να βρεθει κανενας που δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα και να το παρει.

Το θεμα ειναι να το ευχαριστιεσαι ο ιδιος. Αλλα οταν το αγοραζεις 2ο χερι τα χιλιομετρα ειναι απο τα πιο σημαντικα πραγματα. Κανεις δεν θελει γκομενα που εχει παει με ολο το χωριο...με 3-4 κανενα προβλημα ομως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XRISTOS K8
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : ΧΡΗΣΤΟΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 123
Hμερομηνία εγγραφής : 13/07/2012

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιουλ 2012, 14:54

xaxaxa.συγνωμη αλλα σας εχω ζαληση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιουλ 2012, 15:52

brwmogazos έγραψε:


Το θεμα ειναι να το ευχαριστιεσαι ο ιδιος. Αλλα οταν το αγοραζεις 2ο χερι τα χιλιομετρα ειναι απο τα πιο σημαντικα πραγματα. Κανεις δεν θελει γκομενα που εχει παει με ολο το χωριο...με 3-4 κανενα προβλημα ομως...

δλδ ρε δημητρη πες μου σε παρακαλω τι προβλημα εχει ενα ιαπωνεζικο μηχανακι με 30000 χλμ
πες μου επισης σε παρακαλω ποιες ειναι οι απαιτησεις για συντηρηση που εκτοξευονται γιατι τα εχω ξεπερασει και ακομα δεν εχει εκτοξευτει τιποτα :P
οτι ηθελε στα 12000 θελει και στα 36000 ...εσυ δλδ μολις θα γραψει το μηχανακι σου 29000 χλμ θα το βαλεις αγγελια γιατι φοβασε μην χαλασει? δεν νομιζω τακη.... :P
σαφως και ενα μηχανακι παρατημενο στον ηλιο για 4 χρονια δεν θα εχει το ιδιο ομορφα διατηρημενο χρωμα αλλα αυτο δεν μου λεικατι παραπανω για την κατασταση της μηχανης ...

εγω προσωπικα 1000 φορες να αγορασω πχ το μηχανακι του jim με 9000€ και ας εχει γραψει 30000 χλμ παρα να αγορασω ενα κ8 μαμα με 7000ε και 20000χλμ ...

γενικα οταν αγοραζεις ενα μηχανακι μεταχειρο 2ο ή και 3ο χερι ΔΕΝ ειναι τα χλμ αυτα που παιζουν ρολοουτε ειναι απο τα ποιο σημαντικα πραγματα....
ποσες τουμπες εχει μαζεψει ειναι πιο σημαντικο... αν εχει δεχτει την σωστη φροντιδα ειναι ακομα πιο σημαντικο ...
τι αξεσουαρ εχει και σε τι κατασταση ειναι αυτα παλι το βρησκω πιο σημαντικο....




ασχετο με τις μηχανεςαλλα
εγω απο την αλλη θελω γκομενα που να εχει παει με ολο το χωριο γιατι για να εχει παει με ολο το χωριο μαλλον θα αξιζει κατι τις....θα εχει μαζεψει εμπειρια και θα το ευχαριστιθω και καλυτερα ...
ολοι σαβουρογ@μηδες ειναι δλδ στο χωριο ????δεν νομιζω....
xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa


τελος παντων το θεμα ειναι οτι τα χλμ δεν ειναι το σημαντικοτερο πραγμα σε ενα μεταχειρισμενο μηχανακι ..... εξαλλου πες μου και εμενα αμα βρεις ποτε γυναικα που να ειναι αχρησιμοποιητη .... xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotoner
Full gixxer
Full gixxer
Sotoner


Άντρας Όνομα: : Σωτήρης
Τόπος : Καρδίτσα (Λάρισα)
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 891
Αγωνιζόμενος : Μπααααα..Όχι τίποτα άλλο αλλα είναι όλοι αργοι για μένα και δεν θα έχει εμδιαφέρον...???@@##$$!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2009

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιουλ 2012, 17:55

brwmogazos έγραψε:
Οταν αγοραζεις μεταχειρα δεν θα πας να παρεις ενα μηχανακι με 30 000 χιλιομετρα ομως. Οταν ξερουμε οτι μετα τσα 20 000 οι απαιτησεις για συντηρηση εκτοξευονται κτλπ. Το κολλημα παντα θα υπαρχει για οσους αγοραζουν μεταχειρω. Ενα αμαξι μηχανακι που ειναι στον δρομο η στον ηλιο 4 χρονια και εχει διανυσει 50 000 χιλιομετρα σαφως ειναι πιο ταλαιπωρημενο απο ενα αλλο με 15000 σε ολους τους τομεις (φυσικα και δεν αποτελει κανονα). ΑΛλα οταν μερικοι ζητανε 500 ευρω λιγοτερα και εχουν 3πλασια χιλιομετρα τοτε θα εχουν να τα βλεπουν μεχρι να βρεθει κανενας που δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα και να το παρει.

Το θεμα ειναι να το ευχαριστιεσαι ο ιδιος. Αλλα οταν το αγοραζεις 2ο χερι τα χιλιομετρα ειναι απο τα πιο σημαντικα πραγματα. Κανεις δεν θελει γκομενα που εχει παει με ολο το χωριο...με 3-4 κανενα προβλημα ομως...

Δημήτρη διαφωνώ καθέτως...Δηλαδή προτιμάς ένα μηχανάκι 5ετιας με 10000 χιλιόμετρα και τουμπαρισμένο παρά ένα μηχανάκι 5ετιας με 30000 χιλιόμετρα και χαρτί...τέλος πάντων..συμφωνώ με τον Άλεξ απόλυτα!!!!Το μηχανάκι όταν προσέχεις 'οτι χρειάζεται για συντήρηση στο 1 χιλιόμετρο τα ίδια χρειάζεται και στα 50000.Απόψεις είναι αυτές και ο καθένας κάνει ότι καταλαβαίνει.Εννοείτε ότι σε σχέση με ένα μηχανάκι με λιγότερα χιλιόμετρα θα το παζαρέψω αλλά άν είναι τούμπανο στα έξτρα-aftermarket και δέν χρειάζεται ούτε 1 ευρώ να ρίξω και είναι και χαρτί ας έχει 50000 χιλιόμετρα θα το πάρω!Εάν όμως είναι "γυμνό" με 5000 χιλιόμετρα ε όχι ρε φίλε δέν θα δώσω τα ίδια λεφτά με το παραπάνω το οποίο είναι τούμπανο!Αντίθετα θα δώσω λιγότερα.Το ότι δέν το μετακίνησε ο τύπος δέν σημαίνει ότι το έχει και προσεγμένο...ενώ το τούμπανο το είχε μεράκι και το έκανε τούμπανο ασχέτως τα χιλιόμετρα..δέν ξέρω..δική μου άποψη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/SotosTattoos/media_set?set=a.4632994185
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Ιουλ 2012, 20:52

ασχετο με τις μηχανεςαλλα
εγω απο την αλλη θελω γκομενα που να εχει παει με ολο το χωριο γιατι για να εχει παει με ολο το χωριο μαλλον θα αξιζει κατι τις....θα εχει μαζεψει εμπειρια και θα το ευχαριστιθω και καλυτερα ...
ολοι σαβουρογ@μηδες ειναι δλδ στο χωριο ????δεν νομιζω....
xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa


τελος παντων το θεμα ειναι οτι τα χλμ δεν ειναι το σημαντικοτερο πραγμα σε ενα μεταχειρισμενο μηχανακι ..... εξαλλου πες μου και εμενα αμα βρεις ποτε γυναικα που να ειναι αχρησιμοποιητη .... xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa
[/quote]

με λιγα λογια θες την....π@υταν@ του χωριου... fafoutis fafoutis fafoutis fuck
αλλα...οι π@υτανες εχουν πολλες τις χαρες! file
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 29 Ιουλ 2012, 02:02

Παιδες μην γραφετε πραγματα που δεν ανεφερα...
Δεν ανεφερα πουθενα οτι προτιμω ενα μηχανακι που να εχει πτωση.
Εγω δεν αγορασα ποτε και ουτε προκειται μηχανακι που να εχει πεσει εστω απο το σταντ...ποσο μαλλον να φαει σαβουρα.
Ο καθενας μας θετει τα δικα του στανταρ αναλογα τις απαιτησεις του. Εγω οταν ψαχνω μεταχειρα ψαχνω ευκαιρια. Οχι το πρωτο που θα βρω. Για εμενα ευκαιρια ειναι μηχανακι η αμαξι ακομα η σχεδον αστρωτο, απο μερακλη ιδιοκτητη, διχως πτωση-στουκα, διχως την παραμικρη γρατζουνια, διχως καν αραχνη στο χρωμα...Με λιγα λογια ψαχνω κατι σε κατασταση βιτρινας. Το ξερω οτι ειναι αρρωστια και θελει τρελλη υπομονη για να βρεις αυτο που ψαχνεις αλλα το βρισκεις + το πληρωνεις παραπανω συνηθως.

Αν αγορασω ενα μηχανακι με 15 000 χιλιομετρα τα σερβις του δεν περιοριζονται στα λαδοξυδα μονο, αντε και κανα μπουζακι. Αναρτησεις rebuilt δεν θελεις μετα τα 20 000 τα οποια θα τα φτασεις μεσα σε ενα χρονο? Μονο και μονο στο μανουαλ βλεπω ενα σωρο περισσοτερα πραγματα που θελουν check up και επισκευη. Ενα μηχανακι η αμαξι που εχει γραψει 3 φορες περισσοτερα χιλιομετρα απο ενα αλλο δεν θεωρειται ακομη καινουριο. Το μοτερ φθορα, οι αναρτησεις φθορα, κινουμενα μερη φθορα, τα παντα ολα φθορα. Πως να το κανουμε δηλαδη. Μονο και μονο τα πετραδακια που θα φας πχ στα φερινγκ-ψυγεια αρκουν...το χρωμα που χανει την επιστρωση του βερνικιου και 1002.
Ξαναλεω...ειναι καθαρα θεμα προσωπικων στανταρ και απαιτησεων.
Πριν παρω το μπουσα εψαχνα Ζ1000 του 10. Σε καθε τηλ μου ημουν ξεκαθαρος. Θα τα ριξω ντουκαρια αρκει το μηχανακι να μην εχει πτωση, γρατζουνιες(εστω και την παραμικρη) μεχρι και για αραχνη στο χρωμα ρωταγα. Αμφιβαλλω αν οι μισοι ηξεραν τι ειναι η αραχνη αλλα τεσπα...Οταν πρεπει να δωσω 200 ευρω πχ να ανεβω Λαμια με το αμαξι για να δω ενα μηχανακι και να το κλεισω πρεπει να ειμαι ξεκαθαρος οτι δεν θα πεταξω τοσα λεφτα για κατι που δεν ειναι οπως το περιγραφουν. Λαμια πηγα και ειδα γρατζουνιες, ειδα ενα μηχανακι πλυμενο με σουαζ, ειδα αραχνη στο χρωμα, ειδα γρατζουνιτσες στο τεποζιτο, ειδα ξεβαμενη ζαντα απο σουαζ....και τι δεν ειδα και ειχε μολις 2400 χιλιομετρα. Αθηνα ειδα αλλα 2 Ζ. Το ενα ειχε φαει σαβουρα και ειχε χαρακια στα πλαστικα απο συρσιμο και ο ιδιοκτητης μου ελεγε μλκιες οτι περασε ποδηλατο και το γρατζουνισε...Ενα αλλο Ζ σε εκθεση μεσα δεν ειχε πεσει θεωρητικα και το μηχανακι ειχε φαγωμενη καρινα, πλαστικα, καπακι βολαν, μανετα απο την μια πλευρα...
Ξεκιναω για μπουσα και βλεπω στο καρ ανθρακι θεωρητικα αψογο και απο κοντα μια γρατζουνια στα φαιρινγκ, στην πισω ουρα χαρακια 10 ποντους(το ειχε σκαψει παπουτσι συνοδηγου) γρατζουνιτσες ψιλες αλλα βαθιες στην ουρα και γρατζουνια στο ψαλιδι απο το stand των bobbins...
Ενα αλλο ειχε γρατζουνια στα φαιρινγκ που δεν φαινοταν παρα μονο απο κοντα ελεγε, αλλα ηταν παρα παρα πολλες και εκαναν μπαμ...
Τελος φτανω στην Ευβοια για μπουσα του καρ παλι το οποιο ηθελε 10 στο χερι και δεν ειχε την παραμικρη γρατζουνια....Ο τυπος στην αμερικη και μιλαγαμε με μηνυματα...Αλλα εξοδα και παω...2000+ περισσοτερα χιλιομετρα αποτι ελεγε, γρατζουνιες στην ουρα οπως και θαμπωμα προφανως απο παπουτσι, το μηχανακι δεν ειχε κανει σερβις οταν επρεπε και ηταν αμφισβητουμενη η ισχυς της εγγυησης πλεον, μεσα τα μαρκουτσια , ψυγεια κτλ ειχαν πιασει την ψωρα που πιανουν λογω της θαλασσας...και μου πουλησε και τσαμπουκα στο τελος οτι θα βρει να το δωσει 10500 (ακομα τοχει και το βλεπει) οταν του ειπα να ριξει λιγο την τιμη γιατι αυτα που μου ειπε δεν ισχυαν για το μηχανακι.....
ΠΟυ θα επρεπε να τον αρχισω και αυτον και τους υπολοιπους σε τιποτα καντηλια γιατι οταν εισαι ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ εξαρχης οτι θα ξοδεψεις ΧΡΗΜΑ και χρονο για να πας να το δεις και το τονιζεις τουλαχιστον 3 φορες σε καθε επικοινωνια μαζι τους και απο κοντα αναγνωριζουν τις ψευτιες τους αλλα το παιζουν αδιαφοροι...ειναι να τρελλαινεσαι. ΓΙαυτο και στην αγορα μοτο ο καθενας ζηταει οτι του κ@υλωσει...το διαπιστωσαμε πολλες φορες τους τελευταιους μηνες με τον No fear...
Γιαυτο και τονιζω οτι για εμενα πχ μεταχειρα με απνω απο 10 000 χιλιομετρα στην χειροτερη δεν θα επαιρνα. Δεν κανει για εμενα γιατι ψαχνω κατι σε κατασταση βιτρινας...και με αρκετη υπομονη παντα το βρισκω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panikas
Normal gixxer
Normal gixxer
panikas


Άντρας Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 323
Αγωνιζόμενος : εναντια σε οτι με φοβιζει
Hμερομηνία εγγραφής : 09/05/2010

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 29 Ιουλ 2012, 03:33

Σε γενικες γραμμες εχεις δικιο σε καποια απο αυτα που λες αλλα εισαι κ λιγο υπερβολικος
Καταρχας μην μπερδευεις το αμαξι με την μηχανη
Ναι σιγουρα ειναι κοροιδια να σου λενε αλλα απο το τηλ κ αλλα απο κοντα αλλα
μην λες κ οτι αν εχει μια γρατζουνια η μηχανη ειναι κακοδιατηρημενη
Μπορει εσυ να ψαχνεις κατασταση βιτρινας αλλα γι αυτο λεγεται κατι μεταχειρισμενο επειδη μπορει να εχει το παραμικρο
Αλλιως πας για καινουργιο farao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 29 Ιουλ 2012, 08:58

Δεν λεω οτι αν εχει μια γρατζουνια ειναι κακοδιατηρημενη. Απλα λεω οτι για τα δικα μου στανταρτ αποριπτεται Smile.
Και να ειναι κατι ψιλο οκ...οταν βλεπεις χαρακια στην ουρα που εχει σκαψει ολο το πλαστικο σε βαθος παυει πλεον να ειναι 'ψιλη΄
ΕΙναι καθαρα θεμα απαιτησεων.
Ειτε αμαξι μεταχειρω ειτε μηχανη τα ιδια στανταρ εχω. Σαφως και ψαχνω-εψαχνα παντα κατι βιτρινας ωστε και να το πληρωσω κατι παραπανω αλλα και να το διατηρησω ετσι. Κατι που ειναι χρονοβορο μεν και θελει υπομονη αλλα το βρηκαμε και στα αμαξια και στα 2 τροχα μας με τον No fear Wink.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Painterz
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Painterz


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 546
Hμερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 29 Ιουλ 2012, 10:28

Νταξει εγω πιστευω ο καθενας εχει τα κρητιρια και τις ιδιαιτεροτητες του για να αγορασει ενα μηχανακι..Και το πιο σημαντικο ειναι τι το θες το μηχανακι!!!! Απο εκει και περα Χρηστο αμα σου κανει το μηχανακι οπως βλεπεις το ξερουν παιδια απο εδω μεσα...Και πιστεψε με κατι ξερουν ολοι τους!!!! Οποτε Βουρ στον πατσα που λεμε αμα σου κανει κι εσενα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
G.E.B. R-09
Normal gixxer
Normal gixxer
G.E.B. R-09


Όνομα: : giorgos
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 355
Hμερομηνία εγγραφής : 17/08/2009

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 29 Ιουλ 2012, 22:18

brwmogazos έγραψε:
Δεν λεω οτι αν εχει μια γρατζουνια ειναι κακοδιατηρημενη. Απλα λεω οτι για τα δικα μου στανταρτ αποριπτεται Smile.
Και να ειναι κατι ψιλο οκ...οταν βλεπεις χαρακια στην ουρα που εχει σκαψει ολο το πλαστικο σε βαθος παυει πλεον να ειναι 'ψιλη΄
ΕΙναι καθαρα θεμα απαιτησεων.
Ειτε αμαξι μεταχειρω ειτε μηχανη τα ιδια στανταρ εχω. Σαφως και ψαχνω-εψαχνα παντα κατι βιτρινας ωστε και να το πληρωσω κατι παραπανω αλλα και να το διατηρησω ετσι. Κατι που ειναι χρονοβορο μεν και θελει υπομονη αλλα το βρηκαμε και στα αμαξια και στα 2 τροχα μας με τον No fear Wink.


oταν λες ωστε και να το πληρωσω κατι παραπανω ποσα παραπανω?
πες ενα κ8 1000 μαμα οπως εσυ το θελεις και πες οτι στο car τα δινουνε 7000Ε εσυ ποσα
θα εδινες παραπανω :?:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Ιουλ 2012, 00:33

Να σου πω για μπουσα μιας και εκει κατεληξα...

Ειδα απο το καρ τις παρακατω αγγελιες

Edited. Καλυτερα να μην τις βγαλω στην φορα. Με Pm οποιος θελει...

και αλλα αλλα δεν υπαρχουν πλεον.

Το πρωτο ελεγε 5000 χιλιομετρα και οταν εκανα ολοκληρο ταξιδι και τελικα αλλα ελεγε και αλλα ειχε (χιλιομετρα, εγγυηση, γρατζουνιτσες κτλπ). Τελικα το εχει και το βλεπει γιατι οπως μουπε θα βρει να το δωσει 10500...και ανανεωσε την αγγελια τελικα οταν του τα ειπα ενα χερακι μιας και βλεπω αλλαξε τα χιλιομετρα πλεον...

Το δευτερο ειναι και σε βιτρινα μαγαζιου αλλα μιλησα με τον ιδιοκτητη και θα μου στοιχιζε 8500 αλλα ειχε κατι χαρακιες στην ουρα κτλπ...300 ευρω ειχε η ουρα αποτι θυμαμαι χωρις τα πλαινα πλαστικα της μιας και αρχισα τα τηλ τοτε στον Σφακιανακη.

Μπουσα με χιλιομετρα κατω απο 10 000 δεν εβρισκα τοτε. μονο αυτα τα 2 θυμαμαι. Η τιμη τους γενικοτερα κυμαινετα στα 8-8500. 9-9500 θα εδινα για ενα L0 αλλα ειχα σκαλωμα με το χρωμα.Μαρεσε αυτο που πηρα και ετυχως μουκατσε αν και Κ8.

Για να μην μπω σε λεπτομερειες 500-1000 ευρω επιπλεον για ενα μηχανακι με <5000 χιλιομετρα θα εδινα συγκριτικα με ενα αλλο με 15000+ (ασε που δεν θα επαιρνα με τοσα οπως προειπα.

Τελικα μου εκατσε μπουσα Κ8 με 4700 χιλιομετρα, διχως την παραμικρη γρατζουνια, απο ιδιοκτητη που το εβγαζε μια φορα τον χρονο εξω, αλλαζε λαδια καθε χρονο, το παρατουσε μεσα στην αντιπροσωπεια-εκθεση γιατι δεν καιγοταν να το δωσει και το πληρωσα 9000 ντουκαρια. Ουτε την πινακιδα δεν ειχε βαλει επανω στο μηχανακι. Ποτε βροχη, ουτε καν πισινο φρενο δεν ειχε πατησει. 10 ζηταγε 9 πηρε. Ασε τους αλλους λοιπον να ζητανε 8500 και 10 500 για μηχανακια που εχουν πολυ περισσοτερα χιλιομετρα, 1002 γρατζουνιες κτλπ. Αν εχεις υπομονη βρισκεις αρκει να μην εισαι κ@υλωμενος. Πανω απο 6 μηνες εψαχνα για μηχανη μεχρι να βρω αυτο που εψαχνα. Το τιμημα ειναι οτι δεν ειχε τιποτα απο εξτρα επανω. Δεν με πειραζει αυτο ομως γιατι το εφερα στα μετρα μου. Του No fear εκατσε μηχανη με εξτρα και σε παρα πολυ καλη τιμη. Στα μηχανακια ο καθενας ζηταει οτι γουσταρει. Ειδικα με καποιες αγγελιες μονο τα γελια δεν βαζεις ειδικα στα Κ7-Κ8 που ζητανε παραπανω απο Κ9 1000 πολλες φορες...

Ο κοσμος δεν εχει χρημα να φαει και μερικοι ζητανε οσα τους λειπουν...γιαυτο τα εχουν και τα κοιτανε. Δεν πειραζει. Για αλλους τα 30 000 χιλιομετρα ειναι λιγα, εγω την θεωρω πολυ δουλεμενη και μολις ερθει η ωρα να την πουλησεις θα παρεις ενα @@...γιατι με 500 ευρω περισσοτερα παιρνεις με κατω απο 10 000 τις περισσοτερεςς φορες. Αυτο ειναι που κραζω...οτι δεν υπαρχει σωστη κλιμακωση τιμων στα μεταχειρισμενα. Καθενας ζηταει οτι θελει. Μερικοι ζητανε σχεδον οσο εχει καινουρια...

Ο πρωτος πληρωνει την κ@υλα...ο δευτερος την μηχανη. Ειμαι υπερ των μεταχειρισμενων για τα λεφτα που γλιτωνεις. Αν εισαι ψειρας, βρισκεις αυτο που θελεις και ας παρει καμποσο χρονο...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την brwmogazos στις Δευ 30 Ιουλ 2012, 00:38, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Ιουλ 2012, 00:36

Ξεχασα ενα ακομη

Edited. Καλυτερα να μην τις βγαλω στην φορα. Με Pm οποιος θελει...

Τοδα στην Λουτσα. Το παλικαρι το πηγαινε ταπα, λιωμενα μαρσπιε κτλπ. Το μηχανακι ολο ειχει πιασει σκουρια...ολη η yoshimura ειδικα απο το χιλιομετρο εκανε μπαμ απο την σκουρια και ειχε πεσει σταματημενο αποτι θυμαμαι. Οταν ο οδηγος το πινει, τοτε φρενα, αναρτησεις κτλπ οπως και να το κανουμε ταλαιπωρουνται...

Ενα σωρο γρατζουνιες και γδαρσιματακια που ειχαν γινει touch up με πινελακι...Ελεος...
Μου πεσανε τα μουτρα μολις τοδα...ΟΙ φοτος προφανω ειναι απο τοτε που ηταν ακομα καινουριο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotoner
Full gixxer
Full gixxer
Sotoner


Άντρας Όνομα: : Σωτήρης
Τόπος : Καρδίτσα (Λάρισα)
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 891
Αγωνιζόμενος : Μπααααα..Όχι τίποτα άλλο αλλα είναι όλοι αργοι για μένα και δεν θα έχει εμδιαφέρον...???@@##$$!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2009

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Ιουλ 2012, 01:05

brwmogazos έγραψε:
Για αλλους τα 30 000 χιλιομετρα ειναι λιγα, εγω την θεωρω πολυ δουλεμενη και μολις ερθει η ωρα να την πουλησεις θα παρεις ενα @@...

Άρα με την λογική σου έχεις βάλει κάποιο χιλιομετρικό όριο απ ότι κατάλαβα στο οποίο αλλάζεις μηχανή για να μήν χάσεις χρήματα μεταπώλησης..
Δέν είμαι αυτής της λογικής δυστυχώς να τις αλλάζω σάν τα πουκάμισα τις μηχανές..Έχω μία κ7 1000 την οποία την πήρα σε αρκετά καλή κατάσταση με 16000 χιλιόμετρα.την έχω βάλει αρκετά έξτρα και την έχω κάνει κούκλα για τα γούστα μου..οπότε δέν βλέπω λόγο να την πουλήσω όσα χιλιόμετρα και να μαζέψει(26000+ έχει αυτήν την στιγμή και δουλεύει καλύτερα απο καινούρια είτε το πιστεύεις είτε όχι) απ την στιγμή που την έχω καλοσυντηρημένη.

Και ξαναλέω...άν είναι να πάρω μηχανή με 5000 χιλιόμετρα και αντί να την στύψω στην βόλτα να κάθομαι και να την κοιτάω για να μήν μαζέψει χιλιόμετρα...καλύτερα να μην πάρω καθόλου...όχι τίποτα άλλο αλλά δέν μου περισσεύουν και χρήματα ώστε να σκάσω 8500 χιλιάρικα για να βάλω μπιμπελό (στην ουσία) στο γκαράζ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/SotosTattoos/media_set?set=a.4632994185
G.E.B. R-09
Normal gixxer
Normal gixxer
G.E.B. R-09


Όνομα: : giorgos
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 355
Hμερομηνία εγγραφής : 17/08/2009

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Ιουλ 2012, 01:08

Eτσι φιλε μου τα πανε τα μηχανακια ΤΑΠΑ!.... για αυτο ειναι φτιαγμενα και για αυτο εχουνε γρατζουνιες και
πτωσεις... και για να τα κανουνε χιλιομετρα!!! file
Ολα τα αλλα που μου λες σορρυ... αλλα αστεια μου ειναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
G.E.B. R-09
Normal gixxer
Normal gixxer
G.E.B. R-09


Όνομα: : giorgos
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 355
Hμερομηνία εγγραφής : 17/08/2009

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Ιουλ 2012, 01:20

Sotoner έγραψε:
brwmogazos έγραψε:
Για αλλους τα 30 000 χιλιομετρα ειναι λιγα, εγω την θεωρω πολυ δουλεμενη και μολις ερθει η ωρα να την πουλησεις θα παρεις ενα @@...

Άρα με την λογική σου έχεις βάλει κάποιο χιλιομετρικό όριο απ ότι κατάλαβα στο οποίο αλλάζεις μηχανή για να μήν χάσεις χρήματα μεταπώλησης..
Δέν είμαι αυτής της λογικής δυστυχώς να τις αλλάζω σάν τα πουκάμισα τις μηχανές..Έχω μία κ7 1000 την οποία την πήρα σε αρκετά καλή κατάσταση με 16000 χιλιόμετρα.την έχω βάλει αρκετά έξτρα και την έχω κάνει κούκλα για τα γούστα μου..οπότε δέν βλέπω λόγο να την πουλήσω όσα χιλιόμετρα και να μαζέψει(26000+ έχει αυτήν την στιγμή και δουλεύει καλύτερα απο καινούρια είτε το πιστεύεις είτε όχι) απ την στιγμή που την έχω καλοσυντηρημένη.

Και ξαναλέω...άν είναι να πάρω μηχανή με 5000 χιλιόμετρα και αντί να την στύψω στην βόλτα να κάθομαι και να την κοιτάω για να μήν μαζέψει χιλιόμετρα...καλύτερα να μην πάρω καθόλου...όχι τίποτα άλλο αλλά δέν μου περισσεύουν και χρήματα ώστε να σκάσω 8500 χιλιάρικα για να βάλω μπιμπελό (στην ουσία) στο γκαράζ...



Βρε μηπως εισαι η κυρια Σταματη? fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stoui
Adv. gixxer
Adv. gixxer
stoui


Άντρας Όνομα: : Χρίστος
Τόπος : Λευκωσία
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 437
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2011

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Ιουλ 2012, 01:28

Εμένα δλδ που είναι k6 600 και έχει 69000 km πόσο πάει ρε παιδιά να το πουλήσω? :P

Κοιτάξτε να χαρείτε τα μηχανάκια σας όπως πρέπει Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Ιουλ 2012, 09:01

Sotoner έγραψε:
brwmogazos έγραψε:
Για αλλους τα 30 000 χιλιομετρα ειναι λιγα, εγω την θεωρω πολυ δουλεμενη και μολις ερθει η ωρα να την πουλησεις θα παρεις ενα @@...

Άρα με την λογική σου έχεις βάλει κάποιο χιλιομετρικό όριο απ ότι κατάλαβα στο οποίο αλλάζεις μηχανή για να μήν χάσεις χρήματα μεταπώλησης..
Δέν είμαι αυτής της λογικής δυστυχώς να τις αλλάζω σάν τα πουκάμισα τις μηχανές..Έχω μία κ7 1000 την οποία την πήρα σε αρκετά καλή κατάσταση με 16000 χιλιόμετρα.την έχω βάλει αρκετά έξτρα και την έχω κάνει κούκλα για τα γούστα μου..οπότε δέν βλέπω λόγο να την πουλήσω όσα χιλιόμετρα και να μαζέψει(26000+ έχει αυτήν την στιγμή και δουλεύει καλύτερα απο καινούρια είτε το πιστεύεις είτε όχι) απ την στιγμή που την έχω καλοσυντηρημένη.

Και ξαναλέω...άν είναι να πάρω μηχανή με 5000 χιλιόμετρα και αντί να την στύψω στην βόλτα να κάθομαι και να την κοιτάω για να μήν μαζέψει χιλιόμετρα...καλύτερα να μην πάρω καθόλου...όχι τίποτα άλλο αλλά δέν μου περισσεύουν και χρήματα ώστε να σκάσω 8500 χιλιάρικα για να βάλω μπιμπελό (στην ουσία) στο γκαράζ...


Οχι...δεν εχω βαλει χιλιομετρικο οριο γιατι αν προκειται να παρω ενα μηχανακι για να το κρατησω χρονια και χρονια θα παρω κατι που εχει λιγα χιλιομετρα διανυσει ωστα στα 5-10 χρονια που θα το κρατησω να μην θελει 'πεταμα'...

Αν εχω σκοπο να αλλαζω τα μηχανακια σαν τα πουκαμισα τοτε δεν θα με ενοιαζαν τα χιλιομετρα τους. Επειδη ομως οι καιροι ειναι δυσκολοι και δεν υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαζεις μηχανακι καθε 2 χρονια που αλλαζει μοντελο + να χανεις ενα σκασμο λεφτα, κοιτας να παρεις μπιμπελο ωστε και να το γουσταρεις εσυ ο ιδιος + αν κατσει στραβη και χρειαστει να το διωξεις να εχει καλες προοπτικες μεταπωλησης.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Ιουλ 2012, 09:04

G.E.B. R-09 έγραψε:
Eτσι φιλε μου τα πανε τα μηχανακια ΤΑΠΑ!.... για αυτο ειναι φτιαγμενα και για αυτο εχουνε γρατζουνιες και
πτωσεις... και για να τα κανουνε χιλιομετρα!!! file
Ολα τα αλλα που μου λες σορρυ... αλλα αστεια μου ειναι!

Το μονο σιγουρο ειναι απο εσενα μεταχειρω δεν θα αγοραζα ποτε με τετοιο σκεπτικο :P

Αν εσυ γουσταρεις το μηχανακι να εχει φερει 10 κωλοτουμπες και να σερνεται σε καθε στροφη στην ασφαλτο και οταν ερθει η ωρα της μεταπωλησης να λες καινουριο, καλοσυντηρημενο οπως κανουν οι περισσοτεροι που τα πουλανε, μεγεια σου με χαρα σου Very Happy

Δεν ειπα πουθενα το παιρνουμε και το κλεινουμε γκαραζ. ΕΙπα οτι μαρεσει το μηχανακι να ειναι μερακληδικο και προσεγμενο, οχι χεσμενο γιατι απλα εχω μια ιδιαιτερη σχεση με τα 4-2τροχα μου. Ειδαλλως ουτε track days θα εμπαινα με το αμαξι, ουτε θα προσπαθουσαμε μερα με την μερα να πλαγιασουμε ολο και περισσοτερο το 2τροχο. Θα το βγαζαμε μονο για καφετερια οπως κανουν οι περισσοτεροι posers και θα ειχαμε chicken stripes 5 ποντους. No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.   ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Ιουλ 2012, 09:56

XRISTOS K8 έγραψε:
ta 15000xlm ειναι πραγματηκα.γνωρηζη κανεις

Miou έγραψε:
XRISTOS K8 έγραψε:
ta 15000xlm ειναι πραγματηκα.γνωρηζη κανεις

ναι ρε σου λεμεεεεε
το ξερουμε το μηχανακι ... εχω παει βολτες και εκδρομες με το παιδι που το ειχε ...
ειναι καθαρο το μηχανακι ... τα χλμ πραγματικα και δεν κυκλοφορουσε και πολυ στην πολη...
τα περισσοτερα ειναι σε εκδρομες και βολτες....
και οι μαργαριτες ειναι orevsize den einai 310


λοιπον φιλε μιλισα με τον ακη και μου ειπε οτι το μηχανακι ειχε σχεδον 24000 και οχι 15000 που λες....
ή εχεις κανει λαθος με τα χλμ που λες ή το μαγαζι εχει γυρισει το κοντερ ...
οπως και να εχει το μηχανακι ηταν σε αριστη κατασταση οταν πουληθηκε στο μαγαζι ....
και η αλυσιδα και τα γραναζια ηταν καινουργια ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» ΕΡΩΤΗΣΗ???????
» Ερώτηση
» Ερωτηση!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com