Greek GSX-R forum
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_l10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_c10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_r10 
JIMK7
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_l10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_c10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_r10 
nasos-v
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_l10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_c10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_r10 
T.R.E
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_l10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_c10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_r10 
k8 600 kk
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_l10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_c10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_r10 
kostaskr6
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_l10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_c10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_r10 
κολτρέϊν
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_l10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_c10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_r10 
Leroy
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_l10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_c10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_r10 
ripper
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_l10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_c10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_l10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_c10Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Poll_r10 

 

 Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα

Πήγαινε κάτω 
+39
Vortex
etien_k3
Gixxerm@n
topetwrx
kouzinas
gsxr power k8
Opeth
bougas13
KoSToM
vatraxos
racer75
Miou
Kourdistos
Black Eagle
magfaria
R43
bonepeeler
kostaskr6
giannis_suzuki
gixxermak
noodles
arturo
Leroy
amstaff
T.R.E
terrorzone
poulitzer
varypiniths
kentaurosk8
Koyfo
JIMK7
vasilis987
christos_drifter
ghost
Zuki
lotinia
DrIoannis
jimff1
TheVeteran
43 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
etien_k3
Jr.gixxer
etien_k3


Άντρας Όνομα: : Στέφανος
Τόπος : Κιλκις
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 48
Hμερομηνία εγγραφής : 17/03/2015

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤρι 12 Ιαν 2016, 13:10

Ενα τηλεφωνο στην τραπεζα θα σας λυσει τις αποριες. Με paypal μεσω πειραιως τουλαχιστον δεν μπορειται να αγορασετε ηλεκτρικα, αξερουσαρ (των παντων), κοσμηματα και ρουχισμο και οτι σχετιζεται με αυτα. Προσεξτε ομως μπορεις αγορασεις ηλεκτρικα π.χ xenon φωτα η το οτιδηποτε εφοσον ο πωλητης στο ebay δεν το εχει δηλωσει ως ηλεκτρικο προιον. Μπορει να το εχει δηλωσει ως ανταλακτικο αυτοκινητου.
Εγω για παραδειγμα αγορασα ενα ποτηρακι υγρων φρενων ρεπλικα rizoma. Το ειδα σε 3ης πωλητες απο την ιδια χωρα (κινα) ιδιο χρωμα και περιπου 10 λεπτα διαφορα στην τιμη απο πωλητη σε πωλητη. Προσπαθω στον πρωτο δεν με αφηνει στον 2ο το ιδιο αλλα στον 3ο με αφησε. Οι προσπαθειες εγιναν απανωτα. Θελω να πω οτι αν δειτε κατι στο ebay και δεν σας αφησει δοκιμαστε σε αλλο πωλητη. Βεβαια μπηκα στον κοπο να στειλω στους δυο πρωτους πωλητες οτι η τραπεζα δεν με αφηνει να τους πληρωσω λογο cc και να προχωρισουμε σε ακυρωση. Δεν ξερω αν μπορειτε να τσεκαρετε πως εχει κατοχειρομενο το προιον ο πωλητης πριν προβειτε σε αποπειρα αγορας. ισως να του στελνατε μυνημα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤρι 12 Ιαν 2016, 13:54

Σε κάποιους που ξέρω όπως και εμένα δεν αφήνει να κάνω αγορές μέσο paypal. Ούτε καν με πιστωτική. Έχω δοκιμάσει με Πειραιώς και Άλφα, + μία κάρτα Εθνικής αλλουνού που προσπάθησα να την βάλω στον paypal λογαριασμό, δεν την δέχτηκε.

Σίγουρα παίζει ρόλο ο πωλητής αλλά στο ίδιο μαγαζί που προσπαθώ να κάνω αγορά, τρώω πόρτα με την κάρτα μου, όταν μου στέλνουν λεφτά στο balance μπορώ να κάνω. Λογικό να δουλεύει έτσι αλλά το θέμα είναι ότι ενώ σε άλλους δουλεύει, εγώ έχω φάει πόρτα από παντού gun Θα μου μείνει ψυχολογικό στο τέλος lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤρι 12 Ιαν 2016, 19:14

Με το κόλπο με το 2o paypal δοκίμασες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤρι 12 Ιαν 2016, 19:26

Βγαλτε μια moneysafe μεχρι να τελειωσει αυτο το καρναβαλι με τα cc.

4% κραταει . 0,5 παραπανω απο την μεταφορα μεσω paypal. Που οσες φορες το δοκιμασα @@.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤρι 12 Ιαν 2016, 23:05

Koyfo έγραψε:
Με το κόλπο με το 2o paypal δοκίμασες;

Έχω δοκιμάσει τα πάντα δεν γίνεται τίποτα nono σε εμένα τουλαχιστον


Vortex έγραψε:
Βγαλτε μια moneysafe μεχρι να τελειωσει αυτο το καρναβαλι με τα cc.

4% κραταει . 0,5 παραπανω απο την μεταφορα μεσω paypal. Που οσες φορες το δοκιμασα @@.....

Η moneysafe είναι αντίστοιχη της vivawallet Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤετ 13 Ιαν 2016, 00:34

Στο μεταξύ το χω πει και το έχουνε κάνει πόσοι φίλοι και δούλεψε σε όλους, εγώ πήγα προχτές να το και δες. Έχω paypal με συνδεδεμένη προπληρωμένη όπου φυσικά δε μπορώ να αγοράσω λόγω capital controls. Φτιάχνω ένα 2o paypal και από το ζητάω λεφτά από το 1o. Στέλνω τα λεφτά από το 1o στο 2o κομπλέ, και πάω να πληρώσω με το 2o και μου λέει η πίπα ότι πρέπει να έχω καταχωρημένη πιστωτική για να κάνω αγορά, ενώ είχα κανονικά λεφτά στο balance. Ε στην τελική πήρα account φιλου που είχε και αυτός μέσα πιστωτική κανονικά, και του έστειλα εκεί τα λεφτά και τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤετ 13 Ιαν 2016, 00:36

Με φιλαράκι βολευόμουν κι εγώ μέχρι τώρα. Εφόσον δουλεύει η vivawallet τώρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤετ 13 Ιαν 2016, 10:09

Καμία σχέση Πασχάλη.

Με την viva δεν μπορούσα να πάρω τίποτα από εξωτερικό και με την moneysafe έχουμε κάνει μέχρι στιγμής 920 ευρώ αγορές από ebay και μαγαζιά του εξωτερικού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
brwmogazos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
brwmogazos


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : Χαιδαρι - Καλαματα
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Hμερομηνία εγγραφής : 15/05/2012

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤετ 13 Ιαν 2016, 14:00

Μετα απο ατελειωτες προσπαθεις και εγω κατεληξα στην λυση που αναφερεται παραπανω...

Ειχε ο αδερφος μου Paypal χωρις συνδεδεμενη καρτα και δεν μπορουσαμε να βαλουμε λεφτα...
Ανοιξα δικο μου λογαριασμο, συνδεσα καρτα και ενω ψωνισα 2 πραγματακια των 3 ευρω εκαστο μετα τζιφος...
Στελνω mail να μου δωσουν την δυνατοτητα να συνδεσω λογαριασμο τραπεζης και να βαλω 500 ευρω και @@ δεν απαντησαν καν...
Κανω request απο αλλο λογαριασμο και φυσικα ΦΩΛΑ τιποτα.

Προχθες λοιπον ανοιξα 2ο λογαριασμο και ζητησα λεφτα απο τον αρχικο μου. Ελαβα λοιπον 500 ευρω και ολα καλα!
Ελα ομως που τα 500 δεν φτανουν ουτε για ζητω για να ψωνισω κατι μπινελικια απο Αμερικη για τον κουβα...
Ξανακανω αποπειρα σημερα και τζιφος...προφανως δεν σε αφηνει να πληρωσεις ξανα αφου τα 500 ευρω τα εστειλα ηδη...Θεωρητικα δεν επρεπε να ισχυει αφου απο Ελληνικο σε Ελληνικο λογαριασμο το κανεις "θεωρητικα" και σου τραβανε και προμηθεια τα πουστρακια 3.5%

Ενω αν σου συνδεσουν τον λογαριασμο τραπεζης χανεις μολις 1 ευρω...Προφανως το ξερουν και δεν τους συμφέρει ...
Εστειλα λοιπον και 2ο email σημερα να συνδεσουν τον αρχικο λογαριασμο Paypal και με τον λογαριασμο της Εθνικης μου...
Επεσα λοιπον στο οριο των 500 ευρω ανα μηνα και ο μονος τροπος να στειλω λεφτα στον 2ο εικονικο λογαριασμο ειναι να φτιαξω νεο account της κοπελιας να συνδεσω την καρτα της και να μου στειλω 500 ευρω, και το ιδιο να κανω και με του αδερφου μου παλι μπας και στειλω αλλα 500...

Τσογλανακια του paypal...εκτος και αν μπορεσουν και μου συνδεσουν τον λογαριασμο τραπεζης και τραβηξω αλλα 500 που χλωμο το κοβω αφου ηδη εστειλα στον εικονικο 500...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤετ 13 Ιαν 2016, 15:36

Vortex έγραψε:
Καμία σχέση Πασχάλη.

Με την viva δεν μπορούσα να πάρω τίποτα από εξωτερικό και με την moneysafe έχουμε κάνει μέχρι στιγμής 920 ευρώ αγορές από ebay και μαγαζιά του εξωτερικού.
Με την δανική κάρτα από viva έκανα αγορά την περασμένη εβδομάδα γύρο στα 200 ευρώ. Κανονικά συνδεδεμένη στο δικό μου paypal. Άμα κάνει και η viva κάρτα που περιμένω τα κουλά θα ενημερώσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΤετ 13 Ιαν 2016, 19:41

brwmogazos έγραψε:
προφανως δεν σε αφηνει να πληρωσεις ξανα αφου τα 500 ευρω τα εστειλα ηδη...Θεωρητικα δεν επρεπε να ισχυει αφου απο Ελληνικο σε Ελληνικο λογαριασμο το κανεις "θεωρητικα" και σου τραβανε και προμηθεια τα πουστρακια 3.5%

Νομίζω τα στέλνεις έξω στην ουσία (το Paypal εδρεύει αμερικήWink, γι αυτό και το όριο των 500, απλώς έχει δηλώσει σύμβαση με ελληνική τράπεζα η κάτι τέτοιο οπότε βλέπει που βρίσκεσαι εσύ (ελλάδα), που ο παραλήπτης, και τα στελνει στην ουσία εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 14 Ιαν 2016, 08:06

H γυναικα ,χθες μου ψωνησε απο εβαυ ενα digitaizer για 535 microsoft και μια μπαταρια για LG κινητο.
Μεσω PAYPAL με συνδεμενη prepaid ,δε θυμαμε πιας τραπεζας.
Απο ευρωπη ,αμερικη και χονγ κονγ τρωγαμε τσουρεκι.
Μολις βρηκα πωλητες απο κινα ολα κομπλε!!!!!
Τι γινετε δε μπορω να βγαλω ακρη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
gixxermak
Full gixxer
Full gixxer
gixxermak


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Αγωνιζόμενος : Είμαι παππούς τώρα για τέτοια...
Hμερομηνία εγγραφής : 01/11/2008

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 14 Ιαν 2016, 14:06

terrorzone έγραψε:
H γυναικα ,χθες μου ψωνησε απο εβαυ ενα digitaizer για 535 microsoft και μια μπαταρια για  LG κινητο.
Μεσω PAYPAL με συνδεμενη prepaid ,δε θυμαμε πιας τραπεζας.
Απο ευρωπη ,αμερικη και χονγ κονγ τρωγαμε τσουρεκι.
Μολις βρηκα πωλητες απο κινα ολα κομπλε!!!!!
Τι γινετε δε μπορω να βγαλω ακρη?

Ανάλογα τον πωλητή,εγώ έχω ψωνίσει και από αμερική,γερμανία,κίνα κανονικά ενώ από άλλους έφαγα πόρτα! scratch

______________________________________________________
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Ae255310

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 2v2b31w
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
Koyfo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Koyfo


Άντρας Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 619
Hμερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 14 Ιαν 2016, 19:11

πάμεστοίχημα το στάδιο του checkout. Να μη σου πω και Joker. Πρέπει να πέφτουν στοιχήματα πριν πατήσεις να πληρώσεις γιατί με τα capitacontrols ποτέ δε ξέρεις!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 14 Ιαν 2016, 20:21

οτι αγορες εχω κανει απο Ε.Ε ολες εχουν γινει με καρτα απο την αλφα.
οτι αλλο προσπαθησα να παρω εκτος Ε.Ε εφαγα ακυρο,γιαυτο εβγαλα μια moneysafe που μου ειπε ο σπυρος και αγοραζω απο παντου τα παντα.
Υ.Γ το μονο προβλημα ειναι οτι τελειωσαν τα λεφτα και δεν μπωρο να κανω αλλες αγορες. fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 14 Ιαν 2016, 20:37

Στην moneysafe πώς β'αζουμε χρήματα; Ισχύουν τα 500 ανά μήνα της Ελλάδας;

Επίσης, μπορώ να στείλω χρήματα σε λογαριασμό εξωτερικού μέσω της moneysafe;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 15 Ιαν 2016, 08:31

Λογικά όχι μιας και φορτίζεις (κάνεις μεταφορά) την κάρτα από λογαριασμό τραπέζης. Δεν το έχω δοκιμάσει στην Viva.
Να στείλεις λεφτά επίσης θα μπορέσεις λογικά, εφόσον τον έχεις συνδεδεμένο με την moneysafe.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 15 Ιαν 2016, 12:59

Παίδες προσωπικά βρήκα μιά άλλη λύση η οποία με βολεύει. Θα ανοίξω σήμερα λογαριασμό στη Ρουμανία. Μόνο ταυτότητα ζητάνε. Φαντάζομαι πως και στη Βουλγαρία δε θα ζητάνε κάτι παραπάνω άρα και όσοι μένουν βόρεια Ελλάδα θα μπορούν να κάνουν το ίδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 15 Ιαν 2016, 15:00

αρχηγοπουλο θα εισαι ετσι ...
νο προβλεμο μετα ... θα σου δινω λεφτα να μου αγοραζεις καλουδια

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 15 Ιαν 2016, 16:39

bonepeeler έγραψε:
Παίδες προσωπικά βρήκα μιά άλλη λύση η οποία με βολεύει. Θα ανοίξω σήμερα λογαριασμό στη Ρουμανία. Μόνο ταυτότητα ζητάνε. Φαντάζομαι πως και στη Βουλγαρία δε θα ζητάνε κάτι παραπάνω άρα και όσοι μένουν βόρεια Ελλάδα θα μπορούν να κάνουν το ίδιο.

Miou έγραψε:
αρχηγοπουλο θα εισαι ετσι ...
νο προβλεμο μετα ... θα σου δινω λεφτα να μου αγοραζεις καλουδια

Συμφέρει αλλά μόνο αν κάνεις μεταφορά χρημάτων ηλεκτρονικά. Ας πούμε έστειλα χρήματα από λογαριασμό Πειραιώς σε γερμανική τράπεζα σε λογαριασμό φίλου και από το κατάστημα ζήτησαν 18 ευρώ προμήθεια και από web banking 1 ευρώ.

Εμένα ήρθε η κάρτα από viva wallet και σήμερα που πέρασα χρήματα έκανα και δοκιμή. Επιτέλους δούλεψε yioupi yioupi yioupi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 15 Ιαν 2016, 16:45

Miou έγραψε:
αρχηγοπουλο θα εισαι ετσι ...
νο προβλεμο μετα ... θα σου δινω λεφτα να μου αγοραζεις καλουδια

Πειραιώς στη Ρουμανία. Αύριο ΣΑΒΒΑΤΟ θα τον ανοίξω.
Λογαριασμό,web banking και κάρτα.
Κανένα capital control πιά. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 15 Ιαν 2016, 16:47

Leroy έγραψε:
bonepeeler έγραψε:
Παίδες προσωπικά βρήκα μιά άλλη λύση η οποία με βολεύει. Θα ανοίξω σήμερα λογαριασμό στη Ρουμανία. Μόνο ταυτότητα ζητάνε. Φαντάζομαι πως και στη Βουλγαρία δε θα ζητάνε κάτι παραπάνω άρα και όσοι μένουν βόρεια Ελλάδα θα μπορούν να κάνουν το ίδιο.

Miou έγραψε:
αρχηγοπουλο θα εισαι ετσι ...
νο προβλεμο μετα ... θα σου δινω λεφτα να μου αγοραζεις καλουδια

Συμφέρει αλλά μόνο αν κάνεις μεταφορά χρημάτων ηλεκτρονικά. Ας πούμε έστειλα χρήματα από λογαριασμό Πειραιώς σε γερμανική τράπεζα σε λογαριασμό φίλου και από το κατάστημα ζήτησαν 18 ευρώ προμήθεια και από web banking 1 ευρώ.

Εμένα ήρθε η κάρτα από viva wallet και σήμερα που πέρασα χρήματα έκανα και δοκιμή. Επιτέλους δούλεψε yioupi yioupi yioupi

Εστειλα λεφτά στη Σουηδία και μου ζήτησαν 40 ευρώ για 450.
Web Banking και στέλνω όσα θέλω και κάνω ότι θέλω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leroy
Elite gixxer
Elite gixxer
Leroy


Άντρας Όνομα: : Πασχαλης
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 4497
Hμερομηνία εγγραφής : 01/02/2010

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 15 Ιαν 2016, 16:49

Ναι δεν το συζητώ.... Αν και επίτηδες πλέων σε "σπρώχνουν" να κάνεις ηλεκτρονικά μεταφορές χρημάτων και διάφορες άλλες δουλειές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/Blooming-Corner-KASI/210980822400
Vortex
Hero gixxer
Hero gixxer
Vortex


Άντρας Όνομα: : Σπύρος
Τόπος : Βυθός Του Μπικίνι
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 1826
Αγωνιζόμενος : στην ανωμαλία
Hμερομηνία εγγραφής : 09/12/2009

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 16 Ιαν 2016, 17:06

bonepeeler έγραψε:
Στην moneysafe πώς β'αζουμε χρήματα; Ισχύουν τα 500 ανά μήνα της Ελλάδας;
Πας σε περιπτερα που πουλανε "χρημα". Δλδ, ειναι σαν να αγοραζεις καρτα για κινητο. Σου δινει ενα χαρτακι με εναν κωδικο, το βαζεις στο site που εχεις συνδεση την καρτα και εισαι ετοιμος. Κραταει 4% προμηθεια και ΔΕΝ ισχυουν τα 500 ευρω που εχει οριο η Ελλαδα. Δοκιμασμενο.  Wink

Επίσης, μπορώ να στείλω χρήματα σε λογαριασμό εξωτερικού μέσω της moneysafe;
Μπορεις αλλα εκει και εαν κραταει προμηθεια. Και να πληρωσεις σαν pre paid σε μαγαζια μπορεις αλλα δεν αξιζει! Κραταει νομιζω 2,50 ευρω εαν θυμαμαι. Πχ πληρωνεις εναν καφε 3 ευρω και 2,5 plus.  
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroulis
Normal gixxer
Normal gixxer
stavroulis


Άντρας Όνομα: : Μιχάλης
Τόπος : ΧΑΝΙΑ!!
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 350
Αγωνιζόμενος : Προσπαθω.....
Hμερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα    Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα  - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 16 Ιαν 2016, 17:57

bonepeeler έγραψε:
Miou έγραψε:
αρχηγοπουλο θα εισαι ετσι ...
νο προβλεμο μετα ... θα σου δινω λεφτα να μου αγοραζεις καλουδια

Πειραιώς στη Ρουμανία. Αύριο ΣΑΒΒΑΤΟ θα τον ανοίξω.
Λογαριασμό,web banking και κάρτα.
Κανένα capital control πιά. Very Happy

Γεια πες παραπανω πληροφοριες ειναι ο αδερφος στην Ρουμανια να του πω να ανοιξει μια prepaid στο ονομα του?
Μετα πως ψωνιζω εγω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Επαναλειτουργία της PayPal στην Ελλάδα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΙΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
» minigp τώρα και στην Ελλάδα
» ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΠΕΡΙ ΜΟΤΟGP ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΚΑΦΕΝΕΙΟ-SPAM (περι ανεμων και υδατων)-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com