Greek GSX-R forum
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_l10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_c10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_l10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_c10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_l10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_c10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_l10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_c10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_l10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_c10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_l10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_c10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_l10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_c10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_l10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_c10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_l10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_c10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_l10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_c10Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω!

Πήγαινε κάτω 
+2
Leroy
ConstantinosM
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω!   Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 04 Μαρ 2018, 23:14

gat0s έγραψε:
Το επομενο που πρεπει να κανεις ειναι να μηδενισεις τον χαρτη απο το commander και να ξαναπας μια βολτα.
Αν διορθωσει τοτε ειναι το προγραμμα.Αν οχι τοτε πετα το commander γιατι σιγουρα εχει καποιο προβλημα.

Aυτό ακριβώς

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
panosk8


Άντρας Όνομα: : Πανος
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2447
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2009

Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω!   Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 04 Μαρ 2018, 23:24

gat0s έγραψε:
Το επομενο που πρεπει να κανεις ειναι να μηδενισεις τον χαρτη απο το commander και να ξαναπας μια βολτα.
Αν διορθωσει τοτε ειναι το προγραμμα.Αν οχι τοτε πετα το commander γιατι σιγουρα εχει καποιο προβλημα.
Η αντλια ειναι πολυ σπανιο να παθει κατι.Ο συνηθης υποπτος ειναι το πανω φιλτρο που βουλωνει αρκετα ευκολα αλλα και παλι αν ηταν αυτο θα ειχες συνεχες προβλημα απο καποιες στροφες και πανω(πχ 10000 το δικο σου)και οχι ενα στιγμιαιο κοψιμο.
Πανο το φιλτρο σε ολα τα μηχανακια που εχω κανει το κανω bypass και βαζω ενα εξωτερικο φιλτρο και το αλλαζω οποτε θελω.Κοστος 5-20 ευρω αναλογα με το φιλτρο που θα βαλεις.
Η καλυτερη και πιο αξιοπιστη πατεντα που μπορεις να κανεις

Κοίτα ανέστη εμένα μου έβγαλε η αντλία 25.000 απροβληματιστα, όμως την καθάριζα συνέχεια λέμε. Την εξής μαλακια έκανα κ την χάλασα. Την άφησα πάνω σε εντελώς άδειο ρεζερβουάρ. Χωρίς σταγόνα βενζίνη μέσα. Μόλις την είδα μετά από μερικούς μήνες έπαθα σοκ, λες κ την ασβεστωσες ήταν παντού. Οπότε κ την πέταξα. Θεωρώ ότι κ τα μπεκ μου ίσως έχουν θέμα τώρα. Στη περίπτωση του παιδιού, αν το Κομαντερ έχει θέμα δεν θα άναβε fi?
Τα μπουζί τα είδες φίλε constantinosm τι χρώμα έχουν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω!   Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 04 Μαρ 2018, 23:39

Δεν βγάζει Fi απαραίτητα Πάνο

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ConstantinosM
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : Χαλανδρι
Ηλικία : 55
Αριθμός μηνυμάτων : 91
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2015

Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω!   Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 04 Μαρ 2018, 23:55

panosk8 έγραψε:
gat0s έγραψε:
Το επομενο που πρεπει να κανεις ειναι να μηδενισεις τον χαρτη απο το commander και να ξαναπας μια βολτα.
Αν διορθωσει τοτε ειναι το προγραμμα.Αν οχι τοτε πετα το commander γιατι σιγουρα εχει καποιο προβλημα.
Η αντλια ειναι πολυ σπανιο να παθει κατι.Ο συνηθης υποπτος ειναι το πανω φιλτρο που βουλωνει αρκετα ευκολα αλλα και παλι αν ηταν αυτο θα ειχες συνεχες προβλημα απο καποιες στροφες και πανω(πχ 10000 το δικο σου)και οχι ενα στιγμιαιο κοψιμο.
Πανο το φιλτρο σε ολα τα μηχανακια που εχω κανει το κανω bypass και βαζω ενα εξωτερικο φιλτρο και το αλλαζω οποτε θελω.Κοστος 5-20 ευρω αναλογα με το φιλτρο που θα βαλεις.
Η καλυτερη και πιο αξιοπιστη πατεντα που μπορεις να κανεις

Κοίτα ανέστη  εμένα μου έβγαλε η αντλία 25.000 απροβληματιστα, όμως την καθάριζα συνέχεια λέμε. Την εξής μαλακια έκανα κ την χάλασα. Την άφησα πάνω σε εντελώς άδειο ρεζερβουάρ. Χωρίς σταγόνα βενζίνη μέσα. Μόλις την είδα μετά από μερικούς μήνες έπαθα σοκ, λες κ την ασβεστωσες ήταν παντού.  Οπότε κ την πέταξα. Θεωρώ ότι κ τα μπεκ μου ίσως έχουν θέμα τώρα. Στη περίπτωση του παιδιού, αν το Κομαντερ έχει θέμα δεν θα άναβε fi?
Τα μπουζί τα είδες φίλε constantinosm τι χρώμα έχουν?

Οχι Πανο δεν κοιταξα μπουζι,οταν ειχαν αλλαχτει(περυσι) ηταν αψογα.
Ανεστη εδω που φτασαμε θα το ρωτησω και αυτο.Μηδενιζει ευκολα ο χαρτης?Δηλαδη το κανω μονος μου?

(Το shifter πιστευετε δεν εχει καμια σχεση με το προβλημα?)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω!   Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 05 Μαρ 2018, 01:14

Δύσκολο να είναι το σίφτερ,όχι όμως απίθανο. Εχεις μήπως μίνιμουm rpm 8.000; Εκεί που κάνει τις διακοπές;

Ναι τον χάρτη αφού τον αποθηκεύσεις ( αυτό το αρχείο .djm),επιλέγεις όλα τα κελιά με αριστερό πατημένο κλικ και τα κάνεις όλα 0,και μετά πατάς send map ή send table

Δηλαδή συνδέεσαι,-->save map.
Μετά μηδενισμός-->send Map.

Etoimo

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ConstantinosM
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Τόπος : Χαλανδρι
Ηλικία : 55
Αριθμός μηνυμάτων : 91
Hμερομηνία εγγραφής : 29/07/2015

Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω!   Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 05 Μαρ 2018, 22:14

T.R.E έγραψε:
Δύσκολο να είναι το σίφτερ,όχι όμως απίθανο. Εχεις μήπως μίνιμουm rpm 8.000; Εκεί που κάνει τις διακοπές;

Ναι τον χάρτη αφού τον αποθηκεύσεις ( αυτό το αρχείο .djm),επιλέγεις όλα τα κελιά με αριστερό πατημένο κλικ και τα κάνεις όλα 0,και μετά πατάς send map ή send table

Δηλαδή συνδέεσαι,-->save map.
Μετά μηδενισμός-->send Map.

Etoimo

Νικο δεν ξερω που ειναι ρυθμισμενο το shifter...Αν υπαρχει τροπος να το βρω μου λες.
Τα υπολοιπα τα καταλαβα και ελπιζω να βγαλω ακρη.

Σε ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Στιγμιαιο κοψιμο γκαζιου και εδω!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Στιγμιαίο κόψιμο γκαζιού
» φαιρινγκ (κοψιμο θεσσαλονικη)
» Κοψιμο στις ψηλες στροφες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com