Greek GSX-R forum
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_l10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_c10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_r10 
JIMK7
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_l10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_c10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_r10 
nasos-v
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_l10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_c10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_r10 
T.R.E
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_l10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_c10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_r10 
k8 600 kk
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_l10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_c10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_r10 
kostaskr6
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_l10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_c10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_r10 
κολτρέϊν
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_l10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_c10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_r10 
Leroy
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_l10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_c10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_r10 
ripper
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_l10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_c10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_l10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_c10ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Poll_r10 

 

 Κ5/Κ6 1000 ECU flashing

Πήγαινε κάτω 
+31
hardworker
Zuki
k8 600 kk
Miou
maronsrad
xalaris
boutser
akisrio
Darksoul
mistiriodis_tsantakias
gsxrr
HUMANGOUS
gat0s
1ndianos
Oikopedofagos
maikstain
kostaskr6
cbr600f4
poulitzer
busa respect
teo46
AggelosK8
nasos-v
lakisman46
theatiss
-=UNSEEN=-
JIMK7
STELIOS
stavrosrodo
riderspower
T.R.E
35 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 17:30

Λοιπόν ασχολήθηκα λίγο με το θέμα,προσπαθώντας να βοηθήσω ένα φίλο... Οι δυνατότητες που υπάρχουν πλέον είναι να ρυθμίζεις χάρτες βενζίνης,αβάνς,αύξηση του κόφτη στροφών ( ίσως και μέχρι τις 14,400 σαλ ),κατάργηση του κόφτη τελικής ( χωρίς να χρειάζεται ο αντικόφτης TRE,X-TRE κτλ),ρύθμιση της θερμοκρασίας που θα ανοίγει-κλείνει το βεντιλατέρ, και κάποιες άλλες λεπτομέρειες όπως η χρησιμοποίηση 2 χαρτών βενζίνης/αβάνς εναλλάξ σε πραγματικό χρόνο,και στο μέλλον θα μπορούμε να πειράξουμε σχεδόν τα πάντα ( και να τα κάνουμε πουτάνα όλα) Very Happy Το μόνο που απαιτείται είναι μια μικρή τροποποίηση στην πλεξούδα,όχι κόψε ράψε,απλά επανατοποθέτηση καλωδίων...

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 24218196


Μέχρι στιγμής αυτά έχω κάνει... Και το βεντιλατέρ από κάτω...

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 22695291


Απόρίες,αντιρρήσεις,προτάσεις κλπ ευπρόσδεκτα,πριν τα φλασάρω στον εγκέφαλο... :P


Αυτοί είναι όλοι οι χάρτες που υπάρχουν μέσα στον εγκέφαλο όπως βλέπουμε απ'την παρακάτω φωτογραφία.Αυτοί που έχουν όνομα είναι αυτοί οι οποίοι ξέρουμε την λειτουργία τους ,οι υπόλοιποι έχουν σαν όνομα απλά τον αριθμό των κελιών τους ( πχ 10χ20y ),και ακόμα δεν ξέρουμε την λειτουργία τους...

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 50210462


Όπως φαίνεται προς το παρόν έχουμε πρόσβαση στους κόφτες,στους χάρτες βενζίνης ( τους κυρίως,πάνω σ'αυτούς γίνονται αλλαγές ( compensation ) ανάλογα με τις ατμοσφαιρικές συνθήκες,ταχύτητα κίνησης της μηχανής ( ram air compensation),ύψος κτλ.) ,χάρτες αβανς, βεντιλατέρ ( δεν το λες και χάρτη με 2 τιμές fafoutis ),και κάποιους πιο απλούς όπως το πόση βενζίνη ψεκάζεται απ'τα 2α μπεκ και πόση απ'τα 1α... Επίσης σε κάποια αναβάθμιση του προγράμματος που δεν έχω ακόμα μπορείς να πειράξεις τους χάρτες του ram air, ( ακόμα και να τους κλείσεις εντελώς,για να ρυθμιστεί το μηχανάκι όσο πιο κοντά γίνεται στην πραγματικότητα πάνω στο δυναμόμετρο),και κάποιες άλλες λειτουργίες για τις οποίες θα έχω απάντηση σύντομα...

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 51715381

Όπως φαίνεται στο τέρμα γκάζι σχεδόν το σύνολο του καυσίμου που ψεκάζεται προέρχεται απ'τα 2α μπέκ ( τα πάνω,υπάρχει λόγος για αυτό)...


1) Κόφτες - limiters

Εδώ να σημειωθεί ότι δεν χρησιμοποιούνται όλοι οι κόφτες ταυτόχρονα,αλλά είναι θέμα ποιόν τύπο θα επιλέξουμε.

RPM fuel limiters = κόφτης βενζίνης

soft= κόβει 2 κυλίνδρους
hard= κόβει 4 κυλίνδρους
by gear= διαφορετικές στροφές για κάθε ταχύτητα,αρκεί να είναι χαμηλότερα απ'το γενικό κόφτη,εαν είναι ψηλότερα δεν λαμβάνονται υπ'όψιν απ'την ECU.

Είναι λίγο μπέρδεμα οι κόφτες Σταύρο,και θέλουν λίγο διάβασμα και ίσως και κάποιους πειραματισμούς σε χαμηλές στροφές για να βεβαιωθούμε ότι όλα δουλεύουν όπως τα σκεφτήκαμε,και μετά τους βάζουμε στις στροφές που θέλουμε... Εν τω μεταξύ ο Oikopedofagos με το δίκιο του μπερδεύτηκε,διότι το bin που χρησιμοποίησε έχει κάποιες διαφορές σε σχέση με το μαμά,κάποιος λακαμάς το πείραξε και μετά το πόσταρε σαν στοκ...


Τέλοσπάντων η στοκ διαμόρφωση για του κόφτες είναι έτσι

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Alllimitersstock

Κοιτώντας την διαμόρφωση βλέπουμε τα εξής:

Ο κόφτης 1ης-5ης είναι fuel soft cut,και είναι ρυθμισμένος στις 13251 rpm, ( soft hi είναι οι στροφές που μπαίνει ο κόφτης,soft lo οι στροφές που βγαίνει)

Ο κόφτης της νεκράς είναι ρυθμισμένος στις 12898 rpm,και είναι fuel hard type. ( rpm fuel hard neutral )

Ο κόφτης της 6ης είναι κόφτης ανάφλεξης,και αυτό γιατί αν δούμε στο πινακάκι rpm ignition limit by gear,είναι κλικαρισμένο το enabled,και το όριο στροφών της 6ης είναι 12815,δηλαδή 400 στροφές κάτω απ'το γενικό όριο των 13251...

Εδώ να σημειωθεί ότι ο εγκέφαλος τσεκάρει τα όρια στροφών fuel & ignition ταυτόχρονα,και ενεργοποιείται ο πιο χαμηλός κόφτης...


2) Βεντιλατέρ

Απλά βάζεις την θερμοκρασία που θέλεις να ανοίγει-κλείνει,αυτό είναι όλο...

3)Ανάφλεξη- Ιgnition

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 60898448

Ο 1ος χάρτης της ανάφλεξης με όνομα " Ign Map Gear Select" είναι αυτός που καθορίζει ποια γκρούπ χαρτών θα χρησιμοποιηθούν από κάθε ταχύτητα. Η στοκ διαμόρφωση είναι όπως φαίνεται στο screenshot από πάνω...

Αν θέλουμε να έχουμε λίγο πιο "επιθετικό" χάρτη ανάφλεξης στις πρώτες ταχύτητες,μπορούμε απλά να θέσουμε τις 1ες ταχύτητες να χρησιμοποιούν το 3ο γκρουπ,δηλαδή το " group 3 MS0 " . ( to ms1 δεν χρησιμοποιείται καθόλου απ'τον εγκέφαλο,εκτός αν το θελήσουμε εμείς) Επίσης να σημειωθεί πως παρ'όλο που φαίνεται πως κάθε κύλινδρος χρησιμοποιεί το δικό του χάρτη,οι χάρτες αυτοί είναι ίδιοι,οπότε ουσιαστικά υπάρχουν μόνο 3 για το MS0,και 3 για το MS1. Βέβαια εμείς μπορούμε να πειράξουμε ξεχωριστά κάθε κύλινδρο,αλλά θέλει να ξέρει κάποιος ακριβώς τι κάνει αλλιώς fotia

Οπότε πλέον θα πρέπει να γίνει έτσι:

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 34250092




Ουσιαστικά χρειάζεσαι 5 πράγματα για να φλασάρεις τον εγκέφαλο...

1) Τους drivers για το USB/ttl καλώδιο. Τους κατεβάζεις από εδώ, έκδοση 2.06.02 http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

2) α) Το romraider για να κάνεις τις αλλαγές http://www.romraider.com/RomRaider/Download

β) Ένα αρχείο .bin http://www.bikeland.info/downloads/ecu/gsxr/maps/32920-41g00_bin.zip και ένα .xml Very Happy http://www.bikeland.info/downloads/ecu/gsxr/maps/32920-41g_xml.zip ( θα σου εξηγήσω αύριο τι τα κάνεις) .Τα λίνκ ειναι απ'ευθείας κατέβασμα,δλδ μόλις τα κάνεις copy paste ανοίγουν κατ'ευθείαν...

γ) Το πρόγραμμα που δίνει η εταιρεία για να φλασάρεις τα τσιπάκια της,( συνεχίζεται)

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ







Έχει επεξεργασθεί από τον/την T.R.E στις Τρι 22 Ιουν 2010, 12:30, 10 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
riderspower
Normal gixxer
Normal gixxer
riderspower


Άντρας Όνομα: : Nικος
Τόπος : XAΛΑΝΔΡΙ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 284
Αγωνιζόμενος : ......
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 17:46

Ωραιος ο Νικ εισαι μπροστα ρε φιλε τελικα...ποτε θα κατεβεις αθηνα?????....μηπως εχεις κατι υποψην για κ7 κ8 1000???? Laughing γιατι περιμενω τον Δημητρακη αλλα τιποτα αυτος..... adffs
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=erE9erWx2So
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 17:53

riderspower έγραψε:
Ωραιος ο Νικ εισαι μπροστα ρε φιλε τελικα...ποτε θα κατεβεις αθηνα?????....μηπως εχεις κατι υποψην για κ7 κ8 1000???? Laughing γιατι περιμενω τον Δημητρακη αλλα τιποτα αυτος..... adffs


Στο Κ7/Κ8 1000 είναι λίγο πιο περίπλοκα τα πράγματα,έχει αρκετά περισσότερους χάρτες ( λόγω και του ABC mode),αλλά νομίζω ότι τα βασικά θα γίνονται εύκολα...

Για μένα αξίζει να ασχοληθείς με τους χάρτες βενζίνης μόνο αν έχεις πρόσβαση δωρεάν σε δυναμόμετρο, fafoutis αλλιώς ένας παράλληλος εγκέφαλος κάνει τα πράγματα πολύ πιο εύκολα πλέον...

Αλλά ας πούμε αξίζει με 1000 να βγάλεις τους κόφτες,να καταργήσεις κόφτη τελικής κτλ... Και τα υπόλοιπα απ'έξω... eleison

Αυτόν τον Δημήτρη τον περιμένω και εγώ να μου απαντήσει σε ένα πμ! fafoutis fafoutis

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
riderspower
Normal gixxer
Normal gixxer
riderspower


Άντρας Όνομα: : Nικος
Τόπος : XAΛΑΝΔΡΙ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 284
Αγωνιζόμενος : ......
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 17:57

T.R.E έγραψε:


αυτόν τον Δημήτρη τον περιμένω και εγώ να μου απαντήσει σε ένα πμ! fafoutis fafoutis

εχει ο θεος ακομα eleison eleison eleison
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=erE9erWx2So
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 18:19

T.R.E έγραψε:

Αλλά ας πούμε αξίζει με 1000 να βγάλεις τους κόφτες,να καταργήσεις κόφτη τελικής κτλ...

προσεχε με τους κοφτες.αν το μοτερ δεν εχει σκληροτερα ελατηρια και ασφαλειες yoshi μην το στροφαρεις παραπανω, ουτε 100 στροφες.ΚΙΝΔΥΝΟΣ-ΘΑΝΑΤΟΣ.
aftokt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STELIOS
Adv. gixxer
Adv. gixxer



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Hμερομηνία εγγραφής : 03/10/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 18:26

για σου Νικολη προφεσορα δηλαδη χωρις να πειραξουμε χαρτες βενζίνης στο κ7-κ8 ολα τα αλλα ειναι ευκολα... αβανς, αυξηση του κοφτη στροφων, κοφτη τελικης. με λιγα λογια παιζουμε με εναν παραλληλο βενζινες και ολα τα αλλα με φλασαρισμα της εργοστασιακης ECU
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 19:01

STELIOS έγραψε:
για σου Νικολη προφεσορα δηλαδη χωρις να πειραξουμε χαρτες βενζίνης στο κ7-κ8 ολα τα αλλα ειναι ευκολα... αβανς, αυξηση του κοφτη στροφων, κοφτη τελικης. με λιγα λογια παιζουμε με εναν παραλληλο βενζινες και ολα τα αλλα με φλασαρισμα της εργοστασιακης ECU

Ναι,και το αβάνς δεν είναι και τόσο εύκολο νομίζω,αλλά σίγουρα θα γίνεται... Απλά θα ήταν καλό να πειραματιστείς με κάτι άλλο πρώτα,μιας και το αβάνς είναι λίγο επίφοβο...
Σε λίγο καιρό θα βγει και ανάλογο πρόγραμμα όπως στα Busa,που θα απλοποιεί την κατάσταση αρκετά... Και πάλι όμως η διαδικασία είναι ρυθμίζεις,δοκιμάζεις,σβήνεις,ξαναρυθμίζεις,κτλ... Σε αντίθεση με το PC-V ας πούμε που ρυθμίζεις και με τον κινητήρα σε λειτουργία...


Καλά προφέσορας δεν είμαι,απλά όταν ήμανε μικρός διάβαζα πολύ Αγγλικά... geek geek study Άλλοι σφάξανε τους εγκεφάλους και τους χακάρανε,εμείς απλά ακολουθούμε... pig


stavrosrodo έγραψε:
T.R.E έγραψε:

Αλλά ας πούμε αξίζει με 1000 να βγάλεις τους κόφτες,να καταργήσεις κόφτη τελικής κτλ...

προσεχε με τους κοφτες.αν το μοτερ δεν εχει σκληροτερα ελατηρια και ασφαλειες yoshi μην το στροφαρεις παραπανω, ουτε 100 στροφες.ΚΙΝΔΥΝΟΣ-ΘΑΝΑΤΟΣ.
aftokt

Σταύρο το μοτέρ εκτός από retainer,είναι όλο Yoshi,πιστόνια εκκεντροφόροι/ελατήρια/cotter κτλ... Και πάει ανεβάζοντας μέχρι τον κόφτη,οπότε θέλει λίγο ανέβασμα,400 στροφές θα του δώσω αρχικά ( μέχρι εκεί φτάνει το commander έτσι κι'αλλιώς)...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 19:29

T.R.E έγραψε:


Σταύρο το μοτέρ εκτός από retainer,είναι όλο Yoshi,πιστόνια εκκεντροφόροι/ελατήρια/cotter κτλ... Και πάει ανεβάζοντας μέχρι τον κόφτη,οπότε θέλει λίγο ανέβασμα,400 στροφές θα του δώσω αρχικά ( μέχρι εκεί φτάνει το commander έτσι κι'αλλιώς)...
αμα τα χει ολα αυτα δωστου οσο ο empro 13800. good

α!ριξε και μια επεξηγηση για τον τροπο που γινεται,για το λογισμικο κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 19:58

stavrosrodo έγραψε:
T.R.E έγραψε:


Σταύρο το μοτέρ εκτός από retainer,είναι όλο Yoshi,πιστόνια εκκεντροφόροι/ελατήρια/cotter κτλ... Και πάει ανεβάζοντας μέχρι τον κόφτη,οπότε θέλει λίγο ανέβασμα,400 στροφές θα του δώσω αρχικά ( μέχρι εκεί φτάνει το commander έτσι κι'αλλιώς)...
αμα τα χει ολα αυτα δωστου οσο ο empro 13800. good

α!ριξε και μια επεξηγηση για τον τροπο που γινεται,για το λογισμικο κτλ.


Σταύρο τώρα αν σου πω ότι είχα γράψει ένα κατεβατό,και ξελόγκαρε επειδή έγραφα πολύ ώρα,κάνω back και σβήστηκαν όλα... spao spao

Αν ξέρεις Αγγλικά έχει αναλυτικό άρθρο στο gixxer.com. Αλλιώς θα προσπαθήσω να το εξηγήσω όσο καλύτερα μπορώ,γιατί και εγώ στο ψάξιμο είμαι ακόμα... sorry

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 20:07

T.R.E έγραψε:



Σταύρο τώρα αν σου πω ότι είχα γράψει ένα κατεβατό,και ξελόγκαρε επειδή έγραφα πολύ ώρα,κάνω back και σβήστηκαν όλα... spao spao

Αν ξέρεις Αγγλικά έχει αναλυτικό άρθρο στο gixxer.com. Αλλιώς θα προσπαθήσω να το εξηγήσω όσο καλύτερα μπορώ,γιατί και εγώ στο ψάξιμο είμαι ακόμα... sorry
toixos toixos toixos toixos toixos toixos toixos toixos
το χω παθει 2-3φορες και ειναι....... το μεγα σπασιμο.
τωρα πλεον οταν εχω γραψει κατι μεγαλο κανω μια αντιγραφη για καλο και για κακο. toixos
αγγλικα καλα ξερω αλλα καλο θα ηταν να τα γραψει καποιος και εδω.καποιος που γνωριζει και μπορει να καταλαβει ΚΑΙ την ορολογια.(οποτε για ποιον χτυπαει η καμπανα :P ,φυσικα αν δεν βαριεσαι).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 20:15

stavrosrodo έγραψε:

toixos toixos toixos toixos toixos toixos toixos toixos
το χω παθει 2-3φορες και ειναι....... το μεγα σπασιμο.
τωρα πλεον οταν εχω γραψει κατι μεγαλο κανω μια αντιγραφη για καλο και για κακο. toixos
αγγλικα καλα ξερω αλλα καλο θα ηταν να τα γραψει καποιος και εδω.καποιος που γνωριζει και μπορει να καταλαβει ΚΑΙ την ορολογια.(οποτε για ποιον χτυπαει η καμπανα :P ,φυσικα αν δεν βαριεσαι).

Θα ενημερώνω το 1ο πόστ σιγά σιγά,για να είναι όλα μαζεμένα... Αν υπάρχουν απόρίες ή συστάσεις ( είπαμε,κάπου μπορεί να κάνω λάθος) καλό θα ήταν να γίνεται το αντίστοιχο quote στο κομμάτι ενδιαφέροντος,και να συζητάμε πάνω σε αυτό μετά...

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 20:19

Ωραιο θεμα ανοιξες Νικο Very Happy

Για το Κ7 δεν θελεις να αλλαξεις κανενα καλωδιο απλα θελει κατι αλλο ssss

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 10p7ousECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Icnsl4ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 2dhxn3kECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 2lbdx0jECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 20:33

JIMK7 έγραψε:
Ωραιο θεμα ανοιξες Νικο Very Happy

Για το Κ7 δεν θελεις να αλλαξεις κανενα καλωδιο απλα θελει κατι αλλο ssss


Καλά ρε ξέρεις και δεν λες? Μήπως έχεις τα .xml kai bin από κανένα Κ7? Shocked

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 20:38

T.R.E έγραψε:
( και να τα κάνουμε πουτάνα όλα)
γινεται να συζητησουμε αυτο το κομματι? fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 20:52

stavrosrodo έγραψε:
T.R.E έγραψε:
( και να τα κάνουμε πουτάνα όλα)
γινεται να συζητησουμε αυτο το κομματι? fafoutis fafoutis fafoutis

Φυσικά,όπως λέει και αυτός που το ξεκίνησε το όλο θέμα,άλλο να ξέρεις ΠΩΣ να φλασάρεις και άλλο ΤΙ να αλλάξεις! Ας πούμε εγώ στο 1ο μου φλασάρισμα θα αλλάξω ας πούμε κάτι μικρής σημασίας,όπως ας πούμε το βεντιλατέρ.Το βάζεις σε μια γελοία τιμή,πχ 40 βαθμούς και απλά περιμένεις 1 λεπτό,αν ανοίξει,όλα καλά. Very Happy Μετά σιγά μπορείς να πειράζεις και τα πιο περίπλοκα,και εδώ είναι που το δυναμόμετρο λύνει τα χέρια... Αντί να προσπαθείς να δεις αν ο κόφτης τελικής βγήκε επιτυχώς στον περιφερειακό,ένα "άνοιγμα" στο δυναμόμετρο και είσαι έτοιμος! bounce

Επίσης υπάρχουν και κάποιες παγίδες,αν ας πούμε βάλω την θερμοκρασία που ανοίγει το βεντιλατέρ 89 ,και αυτή που κλείνει 90,τότε ( εκτός του ότι είμαι μαλάκας drunken ) το βεντιλατέρ θα ανοίξει αλλά δεν θα κλείσει ποτέ... Το ίδιο μπορεί να συμβεί και με τον κόφτη... Δηλαδή,πλέον πρέπει να ξέρεις τι κάνεις,δεν είναι για πειραματισμούς στην τύχη γιατί πραγματικά μπορεί να καταστρέψεις το μηχανάκι.... Very Happy

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 21:02

T.R.E έγραψε:
δεν είναι για πειραματισμούς στην τύχη γιατί πραγματικά μπορεί να καταστρέψεις το μηχανάκι.... Very Happy
ελα ρε συ.
απο το τριτο μοτερ που θα γινει πυροτεχνημα και μετα........ θα ξερουμε τι να πειραξουμε και τι οχι. fatsa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 21:06

stavrosrodo έγραψε:
T.R.E έγραψε:
δεν είναι για πειραματισμούς στην τύχη γιατί πραγματικά μπορεί να καταστρέψεις το μηχανάκι.... Very Happy
ελα ρε συ.
απο το τριτο μοτερ που θα γινει πυροτεχνημα και μετα........ θα ξερουμε τι να πειραξουμε και τι οχι. fatsa

Εμένα πάντως δεν μου περισσεύει κανένα... Laughing Laughing Laughing

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 23:06

Πωωωωω....... Τι ορέξεις έχετε ρε τρελοκομεία.....

Λοιπόν. Το Romraider που έχεις Νίκο είναι το πιο κλασσικό πρόγραμμα για να πειράζεις εγκέφαλους απο Subaru. Είναι χτισμένο στη λογική αυτή και απλά είμαστε τυχεροί που μοιάζουν πολύ οι εγκέφαλοι τους με τους δικούς μας. Οτι βλέπεις και σου φαίνεται περίεργο είναι λογάριθμοι και μεταβλητές. Αυτές λοιπόν αντιστοχούν κάπου. Π.χ. κάποιες μεταβλητές αλλάζουν τη συνολική δομή δυνατοτήτων του εγκεφάλου. Μελίγα λόγια μπορείς αν ξέρεις απο προγραμματισμό να χτίσεις ένα εντελώς νέο εγκέφαλο σε δομή όπως ακριβώς έκανε η Yoshimura με τον EM-Pro. Επίσης μπορεί να αντιστοιχούν σε συγκεκριμένους π.χ. χάρτες για συγκεκριμένες λειτουργίε. Ακόμα και στο ρελαντί έχεις 2 χάρτες αβανς και καυσίμου, έναν για τους δύο έξω ψυχρούς και ένα για τους δύο μέσα ψυχρούς κυλινδρους.

Αλλά προγράμματα που χρησιμοποιούνται είναι το Enginuinity και ένα που δεν θυμάμαι πως λέγεται το οποίο έχει φτιαχτεί ειδικά για Busa. Το πιο απλό είναι το Rom Raider. Αυτό που σου συνιστώ είναι να φτιάξεις ένα χάρτη ανα ταχύτητα αφου σε τρώει ο πισινούλης σου και μην μπλέξεις παραπάνω. Αν αρχίσεις να παίζεις με χάρτες ανάλογα με τη θερμοκρασία, την ταχύτητα και τις αναγνώσεις των διαφόρων Sensors θα βραχυκλώσεις άσχημα.

ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΜΕΤΑΒΛΗΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.

Οπως κι αν έχει κράτα ένα αντίγραφο του μαμά φλασαρίσματος ή αν κάτι πάει στραβα και δεν το έχεις σφύρα.

Το Κ7 έχει ανοίξει όπως ακριβώς και το Busa 08. Το θέμα μας είναι οτι δεν υπάρχει πρόγραμμα να δουλέψει την τόσο μεγάλη ανάλυση των κατά πολύ καλύτερων ηλεκτρονικών του Κ7-8. Υπάρχει μόνο για Busa όπου το έχουν εξελίξει κάποιοι καμένοι προγραμματιστές. Φαντάσου οτι στην Ιταλία στέλνεις τον μαμά εγκέφαλο και στον φλασάρουν EM-PRo. Ολα έχουν γίνει.

Αν θέλεις πες μου να σου στείλω λινκ με το Manual του τσιπ της Renesas (Hitachi) που φοράνε οι εγκέφαλοι μας. Θα βρείς άπειρη πληροφορία αλλά θα χαθείς σε πολλά σημεία.

Ηδη είχα βάλει μπροστά να φτιάξω πολύ καλή κατάσταση με φίλο που είναι απο τους κορυφαίους προγραμματιστές αυτοκινήτων. Εχει δυναμόμετρο δρόμου. Ενα μεγάλο δίσκο με ένα σένσορα που δυναμομετρεί στο δρόμο με πραγματικά φορτία και τα Ram Air να δουλευουν και σου δείχνει μετά καμπύλη ενώ έχεις πάνω και καυσανάλυση αλλά και knock sensor. Εγω το εγκατέλειψα γιατί πρίν κάποιες μέρες έχασα τη μητέρα μου ξαφνικά και έτσι χάλασε η έκπληξη που σας ετοίμαζα. Δυστυχώς. Μόλςι ξαναβρω τα πόδια μου θα κάνουμε παπάδες. Οσο παρ `ολα αυτά μπορεί να λειτουργήσει το μυαλό μου θα βοηθήσω σε οτιδηποτε θέλεις.

Χαίρομαι που είδες απο πρώτο χέρι τις δυνατότητες που σου περιέγραφα πριν καιρό. Να ξέρεις οτι με τη βαλβίδα του stand μπορείς να χρησιμοποιήσεις Shifter με μαμά εγκέφαλο στη μαμά πλεξούδα ή trigger για νίτρα που μπορεί να είναι και progressive injection όπως και progressive boost αν η μοτοσικλέτα είναι Turbo.

Οτι θέλεις απο προγράμματα πες μου. Η απάντηση στο π.μ. σου είναι οχι δεν έχω ΑΛΛΑ!

Τσέκαρε τα PM σου, σου έχω κάτι καλό.

Προς το παρών απέχω γιατί δεν έχω μυαλό γι αυτά και κάθε λάθος είναι πιθανή ζημιά. Ελπίζω οτι το ΠΜ θα σε βοηθήσει πολύ. ΚΑι οτι θέλεις τηλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΤετ 16 Ιουν 2010, 23:48

-=UNSEEN=- έγραψε:
Εγω το εγκατέλειψα γιατί πρίν κάποιες μέρες έχασα τη μητέρα μου

Τίποτα δεν θέλω,τα συλληπητήρια μου και όλα τα υπόλοιπα μπορούνε να περιμένουν... Crying or Very sad

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΠεμ 17 Ιουν 2010, 00:00

Ελα ρε φιλε τι λες τωρα Shocked τα συλληπητηρια κι απο μενα Crying or Very sad

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 10p7ousECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Icnsl4ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 2dhxn3kECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 2lbdx0jECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-=UNSEEN=-
Adv. gixxer
Adv. gixxer
-=UNSEEN=-


Άντρας Τόπος : ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (πλεον)
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 414
Hμερομηνία εγγραφής : 02/10/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΠεμ 17 Ιουν 2010, 00:17

Να ειστε καλά παίδες.... Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theatiss
Adv. gixxer
Adv. gixxer
theatiss


Άντρας Όνομα: : Αποστολος
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 775
Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΠεμ 17 Ιουν 2010, 07:05

Τα συλληπητηρια μου κ απο εμενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lakisman46
Hero gixxer
Hero gixxer
lakisman46


Άντρας Όνομα: : Λάζαρος
Τόπος : Βόλος
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 1481
Αγωνιζόμενος : Εκτός Πίστας
Hμερομηνία εγγραφής : 14/06/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΠεμ 17 Ιουν 2010, 08:44

silent Συλληπητηρια φιλε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos-v
Full gixxer
Full gixxer
nasos-v


Άντρας Όνομα: : Νασος
Τόπος : Περιστερι-Αθηνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Αγωνιζόμενος :

Hμερομηνία εγγραφής : 13/12/2008

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΠεμ 17 Ιουν 2010, 08:51

τα συλληπητηρια κι απο μενα :| :|

______________________________________________________
ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing DgnfjaECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing X3ww74ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 25k1wusECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing 2nqcwidECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Ann242

The Gixxer brothers...!!

Να ΄σαι γρηγορος οσο χρειαζετε για να απολαμβανεις αυτο που κανεις και οχι για να περνας τους αλλους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gixxer.gr
AggelosK8
Hero gixxer
Hero gixxer
AggelosK8


Άντρας Όνομα: : ΑΓΓΕΛΟΣ
Τόπος : Νικαια
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2000
Αγωνιζόμενος : Dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 14/04/2009

ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κ5/Κ6 1000 ECU flashing   ECU Flashing - Κ5/Κ6 1000 ECU flashing EmptyΠεμ 17 Ιουν 2010, 09:08

Συλληπητηρια φιλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κ5/Κ6 1000 ECU flashing
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 9Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ECU Flashing
» SOS!!! Μπορω να ταιριαξω ζαντες PVM apo CBR 1000 μεχρι κ9 σε GSXR 1000 k8?
» Σχετικα με ψυγειο Κ8 1000 κ Κ9 1000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com