Greek GSX-R forum
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_l10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_c10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_l10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_c10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_l10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_c10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_l10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_c10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_l10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_c10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_l10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_c10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_l10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_c10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_l10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_c10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_l10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_c10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_l10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_c10καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)

Πήγαινε κάτω 
+26
alaska
jord136
paul22
leontas
gixxermak
Miou
louk6
potis
dimmoy
giannisK6
maikstain
GIXXERAKIAS
tromokratis
Darksoul
adrenaline
boutser
kostaskr6
nktr
panosk8
T.R.E
JIMK7
landen
stavrosrodo
STELIOS
Hlektrologos
magiaklaniakeksatmisi
30 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Οκτ 2010, 03:42

ρε παιδεια προσπαθησα να βγαλω την αντλια κ δεν χωραει απο κατω βρησκουν τα πλαστικα μεροι τις αντλιας
πρεπει να βαλω δυναμη κ να τραβηξω?
γιατι φοβαμε μην κανω ζημια το δικο μου ειναι κ5 1000
σταυρο η βοηθεια σου θα ηταν χρησιμη μια που εχεις το ιδιο μηχανακη kapelo
η οποιος αλλος γνωριζει thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Οκτ 2010, 11:52

kostaskr6 έγραψε:
ρε παιδεια προσπαθησα να βγαλω την αντλια κ δεν χωραει απο κατω βρησκουν τα πλαστικα μεροι τις αντλιας
πρεπει να βαλω δυναμη κ να τραβηξω?
γιατι φοβαμε μην κανω ζημια το δικο μου ειναι κ5 1000
σταυρο η βοηθεια σου θα ηταν χρησιμη μια που εχεις το ιδιο μηχανακη kapelo
η οποιος αλλος γνωριζει thanks
φιλαρακι ειναι το λαστιχο του φλοτερ..δεν θελει δυναμη απλα να κουνησεις την αντλια καπως για να βγει..ριξε λιγο φως κ θα βγαλεις την ακρη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Οκτ 2010, 12:03

kostaskr6 έγραψε:
ρε παιδεια προσπαθησα να βγαλω την αντλια κ δεν χωραει απο κατω βρησκουν τα πλαστικα μεροι τις αντλιας
πρεπει να βαλω δυναμη κ να τραβηξω?
γιατι φοβαμε μην κανω ζημια το δικο μου ειναι κ5 1000
σταυρο η βοηθεια σου θα ηταν χρησιμη μια που εχεις το ιδιο μηχανακη kapelo
η οποιος αλλος γνωριζει thanks
Kωστα χωραει να βγει στο δεκατο του χιλιοστου.Και εγω ειχα ψαρωσει την πρωτη φορα.Τραβα την ακριβως οπως την εχεις ξεβιδωσει, γυρνα την πολυ λιγο προς το πλα'ι' για να βρεις το σημειο που γλυφει και τραβα με λιγη δυναμη(ισα για να σε σπρωξει στο σωστο μερος).Δεν παθαινει τιποτα.Το μονο που χρειαζεται προσοχη ειναι το φλοτερ της.Και αυτο αφου βγει το στελεχος της αντλιας απο το ρεζερβουαρ, θα την στριψεις λιγακι για να βρεις το σημειο που βγαινει και το φλοτερ χωρις να ακουμπησει καπου και χωρις να ζοριστει στο παραμικρο. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Οκτ 2010, 15:15

magiaklaniakeksatmisi έγραψε:
landen έγραψε:
μετα απο αρκετο ο κλημης μας ξεχασε.....
τη εγινε με την επεμβαση???? details...please!!!!!!!!
δεν σε ξεχασα φιλος απλα ειχα ενα ατυχηματακι κ εμεινα εκτος για λιγο..φωτο βγαλαμε μερικεσ απο το 1000 αλλα περασε καιρος κ θεωρησα οτι δεν το χρειαζεται κανεις..παντως δεν ειναι τοσο δυσκολο..αν θες να το κανεις πες μ να σου στειλω τηλ κ οτι απορρια εχεις να με ρωτας την στιγμη π το κανεις.

σε ευχαριστω ρε κλημη ... εισαι ψυχη ρε..
και περαστικα σου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Οκτ 2010, 19:33

παιδες την εβγαλα euxaristo euxaristo

τελικα ηθελε λιγο τραβηγμα κ αυτο ηταν ολο good good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 01 Ιαν 2011, 11:51

Κωστα οταν ερθω Αθηνα να ερτθω σπιτι σου να το κανουμε μαζι; δεν ξερω με αγχωνει να το κανω μονος μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 02 Ιαν 2011, 04:07

οποτε θελεις ελα να το φτιαξουμε κανενα προβλημα φιλαρακι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 04 Ιαν 2011, 15:26

Ευχαριστω. οταν κατεβω θα σου στειλω πμ για να κανωνισουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
adrenaline
Jr.gixxer
adrenaline


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Ηράκλειο , Κρητης
Αριθμός μηνυμάτων : 46
Hμερομηνία εγγραφής : 18/02/2011

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 03 Απρ 2011, 18:08

Ελυσα και το δικο μου φιλτρο στα 27.000 Το μικρο <<πρωτο>> φιλτρο (θα ανεβασω φωτο) στα χαμηλα ειναι απιστευτα βρωμικο σκεφτομαι να το αλλαξω αλλα ειναι ενα 50ε μονο του.Με το δευτερο τι λετε να το κανω?Κανει 200 ολοκληρο καινουργιο... Να του σπασω την κολληση? και μετα πως το τοποθετουμε παλι πισω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
landen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
landen


Άντρας Όνομα: : Billakos
Τόπος : sau paolo
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 734
Hμερομηνία εγγραφής : 05/06/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 03 Απρ 2011, 18:20

οχι ρε συ μ τ σπασεις... ειπαμε ριξε καθαριστικο καρμπυρατερ μεσα απο την αναποδη ομως. και μετα φυσα με κοφλερ. καντο αρκετες φορες.. εκεινο να δεις τη μπιχλα θα βγαλει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Απρ 2011, 11:28

καλα θα βρω ποστ στο κομ κ θα βαλω φωτο εγω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Σεπ 2011, 13:10

εχθες καθαρισα την αντλια βενζινης στο κ5 μου και δεν φαναζεστε τι εβγαλα affraid affraid και αφου επαθα το σοκ σκευτικα μιπως μπορουμε να προσαρμωσουμε κατι σαν φιλτρο στην ταπα (εισαγωγη) του ρεζερβουαρ εστο μονο για τα σκουπιδακια γιατι το νερο δεν το γλυτωνουμε.Ετσι ωστε καθε φορα να βλεπομε τι βαζουμε και να προστατευουμε και τους αλους. μπορουμε;
εβγαλα φωτο αλλα δεν εχω καωδιο για να τις περασω στον η/υ. θα σας τις δειξω στην καφεδοσυναντηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tromokratis
Normal gixxer
Normal gixxer



Όνομα: : Spiros®️
Τόπος : ☢ athina ☢
Αριθμός μηνυμάτων : 130
Hμερομηνία εγγραφής : 20/02/2009

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Σεπ 2011, 14:45

Από απόδοση είδες διάφορα; Μετά τον καθαρισμό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Σεπ 2011, 15:32

boutser έγραψε:
εχθες καθαρισα την αντλια βενζινης στο κ5 μου και δεν φαναζεστε τι εβγαλα affraid affraid και αφου επαθα το σοκ σκευτικα μιπως μπορουμε να προσαρμωσουμε κατι σαν φιλτρο στην ταπα (εισαγωγη) του ρεζερβουαρ εστο μονο για τα σκουπιδακια γιατι το νερο δεν το γλυτωνουμε.Ετσι ωστε καθε φορα να βλεπομε τι βαζουμε και να προστατευουμε και τους αλους. μπορουμε;
εβγαλα φωτο αλλα δεν εχω καωδιο για να τις περασω στον η/υ. θα σας τις δειξω στην καφεδοσυναντηση

Ποσα χιλιομετρα εχεις ετσι για να εχουμε μια ιδεα?Να ξερουμε ποσημπιχλα εχει μαζυτει και στα δικα μας. geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Σεπ 2011, 19:13

GIXXERAKIAS έγραψε:
boutser έγραψε:
εχθες καθαρισα την αντλια βενζινης στο κ5 μου και δεν φαναζεστε τι εβγαλα affraid affraid και αφου επαθα το σοκ σκευτικα μιπως μπορουμε να προσαρμωσουμε κατι σαν φιλτρο στην ταπα (εισαγωγη) του ρεζερβουαρ εστο μονο για τα σκουπιδακια γιατι το νερο δεν το γλυτωνουμε.Ετσι ωστε καθε φορα να βλεπομε τι βαζουμε και να προστατευουμε και τους αλους. μπορουμε;
εβγαλα φωτο αλλα δεν εχω καωδιο για να τις περασω στον η/υ. θα σας τις δειξω στην καφεδοσυναντηση

Ποσα χιλιομετρα εχεις ετσι για να εχουμε μια ιδεα?Να ξερουμε ποσημπιχλα εχει μαζυτει και στα δικα μας. geek

παιζει ρολο ποσο σκατα ειναι η βενζινα που βαζεις εγω στα 18000 τα καθαρισα στις 30000 θα την ξανανοιξω και θα αντικαταστησω τα φιλτρα και μετα καθε 20000 καθαρισμα κ ελεγχο!για να χω το κεφαλι μου ησυχο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Σεπ 2011, 22:30

απο αποδοση το νιωθω να στροφαρει καλυτερα και γενικα να τραβαει αν και δεν το ανοιξα καλα για να εχω ολοκληρομενη αποψη! χλμ εχω 24500 και βαζω μονο 100αρα βενζηνη. εκτος απο σκουπιδια βρικα και κατι σαν μια μπαλιτσα ζελε μεγεθος αναπτηρα. εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Σεπ 2011, 22:38

boutser έγραψε:
απο αποδοση το νιωθω να στροφαρει καλυτερα και γενικα να τραβαει αν και δεν το ανοιξα καλα για να εχω ολοκληρομενη αποψη! χλμ εχω 24500 και βαζω μονο 100αρα βενζηνη. εκτος απο σκουπιδια βρικα και κατι σαν μια μπαλιτσα ζελε μεγεθος αναπτηρα. εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι;
its Lupus xaxa xaxa xaxa lol!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την maikstain στις Τρι 27 Σεπ 2011, 22:39, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 27 Σεπ 2011, 22:39

Αγορασες μηχανακι full extra.... good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Σεπ 2011, 02:15

λετε να ειναι δικα μου τα ¨υγρα¨ με τετοιο ερωτα που εχω μαζι της και τοσο που με κ@υλωνει αυτη η μηχανη Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimmoy
Normal gixxer
Normal gixxer
dimmoy


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : χαλκιδα
Αριθμός μηνυμάτων : 153
Αγωνιζόμενος : μπαααα γερασαμε για τετοια.....
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2011

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 30 Σεπ 2011, 20:26

Απλα δειτε τις φωτο και θα καταλαβαιτε τι μπορουμε να απαθουμε αν αφηνουμε τα μωρα μας για αρκετο καιρο ακινητα χωρις να ειναι το ντεποζιτο γεματο.. οι συγκεκριμενες φωτο ειναι απο R1 ενος φιλου μου
Μια συντομη περιγραφη της ιστοριας πως φτασαμε να καθαρισουμε την αντλια.
Η μηχανη αγοραστικε πριν δυο μηνες, αλλα ηταν ακινητη για πανω απο ενα χρονο, απουλητη.
Οταν ηταν φουλ γεματη δουλευε ας πουμε κανονικα οταν επεφτε η σταθμη η μηχανη δεν ανεβαζε πανω απο τις 4 χιλιαδες στροφες κρεμαγε αμεσως μολις ανοιγες το γκαζι... μπουκωνε το φιλτρο και δεν εστελνε βενζινη, το επομενο λοιπον βημα ηταν να ανοιξουμε το ντεποζιτο για να το καθαρισουμε...μαζι κ το φιλτρο της αντλιας. Αυτο που ειδα ηταν αποκαρδιωτικο...δειτε τις φωτο και θα καταλαβετε...
ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΓΕΜΑΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ.......

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/545/dsc00067s.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/854/dsc00068n.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/854/dsc00068n.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/822/dsc00069hs.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/28/dsc00070t.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/196/dsc00071nxw.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/171/dsc00072aam.jpg/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaskr6
Racing gixxer
Racing gixxer
kostaskr6


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (ΑΠ'ΕΞΩ)
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Αγωνιζόμενος : ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 30 Σεπ 2011, 20:33

αντε να το καθαρισεις τωρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimmoy
Normal gixxer
Normal gixxer
dimmoy


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : χαλκιδα
Αριθμός μηνυμάτων : 153
Αγωνιζόμενος : μπαααα γερασαμε για τετοια.....
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2011

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 30 Σεπ 2011, 20:38

τελικα το καθαρισαμε..εγινε σαν καινουριο που λενε δυστυχως δεν εβγαλα φωτο να δειτε και το μετα...απλα ειχα συγκλονιστει με αυτο που εβλεπα...
σειρα τωρα εχει ενας καθαρισμος στα μπεκ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 30 Σεπ 2011, 20:39

ω φιλαρακι τι πικρα ειναι αυτη..δεν ειναι νορμαλ ακομη κ μετα απο καιρο να γινει αυτο( εχω αφησει κ εγω το μοτο αρκετους μηνες χωρις βενζινη κ δεν εγινε ετσι) μαλλον ειχε βαλει βενζινη με αναλογια βενζινης-νερου 40-60 % δεν εξηγηται αλλιως..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimmoy
Normal gixxer
Normal gixxer
dimmoy


Άντρας Όνομα: : Δημητρης
Τόπος : χαλκιδα
Αριθμός μηνυμάτων : 153
Αγωνιζόμενος : μπαααα γερασαμε για τετοια.....
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2011

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 30 Σεπ 2011, 20:49

η αναλογια της βενζινης μπορει να ειναι θεμα παντως ειναι πολυ πιθανο να συμβει αυτο αν υπολογισεις οτι η συγκεκριμενη μηχανη ηταν πανω απο ενα χρονο ακινητη...μη ξεχνας οτι ο αερας που μενει μεσα εχει υγρασια και αυτη μπορει να διαβρωσει τα παντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magiaklaniakeksatmisi
Full gixxer
Full gixxer
magiaklaniakeksatmisi


Άντρας Όνομα: : ΚΛΗΜΗΣ
Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Αγωνιζόμενος : Στου γεραμανη το πευκο απο κατω...
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2009

καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)   καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 30 Σεπ 2011, 20:54

κοιτα αν ειναι για πανω απο ενα χρονο ισως... δεν ξερω ...εγω κανενα τετραμηνω που την αφησα δεν ειδα την παραμικρη σκουρια κ ετυχε κ τις δυο φορεσ να ειναι αδειο :-) ... και καθαρισε αυτο το τεποζιτο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
καθαρισμος αντλιας βενζινης.. (βοηθεια)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Καθαρισμος φιλτρου Βενζινης
» Αλλαγη 'φλατζας' αντλιας φρενων και συμπλεκτη. Aπαιτειται σποραδικα?
» Καθαρισμος δερματινου Bagster

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΛΟΙΠΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com