Greek GSX-R forum
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_r10 
JIMK7
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_r10 
nasos-v
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_r10 
T.R.E
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_r10 
k8 600 kk
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_r10 
kostaskr6
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_r10 
Leroy
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_r10 
ripper
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_l10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_c10ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Poll_r10 

 

 ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!

Πήγαινε κάτω 
+45
zed660
krosfala
brwmogazos
bonepeeler
poulitzer
k_o_s_t_a_s
noodles
Chrisk6
topetwrx
Ghostakis
chrivas
Babis
k8 600 kk
Quazar
magfaria
cpantelo
ENDURASX
Black Eagle
GIORGIO7
jord136
JIMK7
landen
maikstain
Kydo
nasos-v
lotinia
tasosk4
Darksoul
boutser
giXXXer
T.R.E
stoui
opoulian
Miou
Oikopedofagos
paulosk
jmone
nktr
valentinosgsxr
GIXXERAKIAS
tasos1984
ripseventh
DrIoannis
GsxrPower
karagio
49 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 24 Ιαν 2013, 19:25

βασικα για βολτες ξεχνας τα ebc epfa hh γιατι αν δεν ειναι ζεστα δεν φρεναρουν
τα απλα ebc fa hh ειναι πιο κοντα γιαυτο που ζητας . τα dp τα πρασινα ειναι για χρηση δρομου-βολτας κτλ αλλα εγω που εχω τα κοκκινα (αγωνιστικα) δεν εχω κανενα θεμα με το φρενο εαν δεν ειναι ζεστα σε αντιθεση με τα ebc που απλα δεν φρεναρουν...
αν πας στο proride στην καλλιροης ζητας τον χρηστο και θα σε εξυπηρετησει σουπερ ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ghostakis
Jr.gixxer
Ghostakis


Άντρας Τόπος : Κώστας
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Hμερομηνία εγγραφής : 07/05/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 24 Ιαν 2013, 20:26

Εσύ κυρίως με έπεισες για dp! Άν δε μπορώ να κάνω έντο μπροστά από την καφετιέρα που συχνάζω εσύ θα είσαι υπεύθυνος! Very Happy Laughing

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Μάλλον για dp θα πάω, τώρα να κοιτάξω για την κόκκινη σειρά ή για την πράσινη... Θα ρωτήσω και τον άνθρωπο εκεί, για το αν τα κόκκινα που είδα και στο site κάνουν για χρήση δρόμου!


Τώρα κάτι άλλο... ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι τα brake shoes της dp και τι δουλειά κάνουνε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 24 Ιαν 2013, 21:13

εαν βαλεις τα κοκκινα dp και δεν μπορεις να κανεις εντο μαλλον εισαι ασχετος ...
Very Happy Very Happy xaxa xaxa

εγω με τα κοκκινα ειμαι πολυ ικανοποιημενος και για χρηση δρομου ...
μερικοι βεβαια σαν τον κκ λενε οτι τους χαλασαν τους δισκους ... εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 24 Ιαν 2013, 21:15

τα brake shoes που λες απο την φωτογραφια που βλεπω μαλλον ειναι για ταμπουρα ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ghostakis
Jr.gixxer
Ghostakis


Άντρας Τόπος : Κώστας
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Hμερομηνία εγγραφής : 07/05/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 24 Ιαν 2013, 22:54

Miou έγραψε:
εαν βαλεις τα κοκκινα dp και δεν μπορεις να κανεις εντο μαλλον εισαι ασχετος ...
Very Happy Very Happy xaxa xaxa

Έντο μόνο με ποδήλατο έχω προσπαθήσει να κάνω και έφαγα καπάκι που ήρθε το ποδήλατο από πάνω μου, πριν πολλαααα χρόνια, έχω και βιντεάκι Very Happy

Και τα dp σε μπανανομουσταρδοκαναρινί χρώμα να μου δώσεις έντο δε μπορώ να κάνω Laughing


Miou έγραψε:
τα brake shoes που λες απο την φωτογραφια που βλεπω μαλλον ειναι για ταμπουρα ....
Ααα σιαγόνες εννοεί δηλαδή...
Καμία σχέση με αυτό που σκεφτόμουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos1984
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Τάσος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Αγωνιζόμενος : OPEN
BMU
SBK
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 24 Ιαν 2013, 22:58

Miou ωραίο το τακάκι το RDP της DP, μια χαρά δούλεψε 6 μέρες σέρρες σερί και μετά εμεινε πάστα επάνω αλλά το τακάκι την έχει ακουσει πανηγυρικά... Πρωτη φορα έβαλα ικανοποιητικό αρκετά... Μαμά δισκόπλακες κάργα ταλαιπωρημένες και δεν ειχα κάποιο θέμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/tasos1010
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 24 Ιαν 2013, 23:49

tasos1984 έγραψε:
Miou ωραίο το τακάκι το RDP της DP, μια χαρά δούλεψε 6 μέρες σέρρες σερί και μετά εμεινε πάστα επάνω αλλά το τακάκι την έχει ακουσει πανηγυρικά... Πρωτη φορα έβαλα ικανοποιητικό αρκετά... Μαμά δισκόπλακες κάργα ταλαιπωρημένες και δεν ειχα κάποιο θέμα...

τασο μαλλον επειδη εχουμε κ5 δεν εχουμε προβλημα με τους δισκους μας ... ολοι αυτοι με τα κ7 εχουν θεμα με τους δισκους τους... fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 24 Ιαν 2013, 23:52

κοκκινο rdp και ξερο ψωμι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos1984
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Τάσος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Αγωνιζόμενος : OPEN
BMU
SBK
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Ιαν 2013, 00:09

Τα επόμενα θα είναι AP RACING πάντως, ποιοτικά δίχνουν καλύτερα (οπτικα) και απο χρόνους δοκιμασμένα σε φίλο αγωνιζόμενο που δεν μπορούσε να πατησει την μανέτα στο 59 στα μέγαρα γιατι θα ερχόταν Endo το μηχανάκι... Να σημειωθει οτι το μηχανακι που φορουσε τα AP RACING ετρεχε Superstock με μόνο σωληνάκια υψηλής και τίποτα άλλο... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/tasos1010
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Ιαν 2013, 12:22

εγω τασο πιστευω οτι οσο πιο γρηγορα γυρνας στα μεγαρα τοσο λιγοτερα φρενα θελεις ... μονο πριν την 6 θελεις δυνατα φρενα και λιγο πριν την 1 ... οπου αλλου θελεις φρενο ειναι ελαχιστο . μιλαω για χρονους κοντα στον ασσο (που δεν κανω τετοιο χρονο φυσικα)
οσοι παμε αργα φρεναρουμε πολυ πιο συχνα και ταλαιπωρουμε τα φρενα μας ... θυμαμαι στις αρχες φρεναρα πριν απο καθε στροφη τωρα σε ελαχιστες ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos1984
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Τάσος
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 341
Αγωνιζόμενος : OPEN
BMU
SBK
Hμερομηνία εγγραφής : 05/04/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Ιαν 2013, 15:21

Δεν εχεις άδικο, αλλά εαν σε αυτές τις 2 στροφές που πατάνε φρένο θα σοκαριστεις, επισης ερχομαι με πολυ παραπανω φορα απο την 5... Smile Χέρια να έχεις και όλα γινονται... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/tasos1010
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 04 Ιουλ 2013, 12:26

Πριν λίγο καιρό και μετά από πρόταση του συνεργείου έβαλα μπροστά τακάκια BREMBO τα κόκκινα, δηλαδή τα μεσαία από ότι μου είπανε. Δεν ξέρω αν έχουν και κάποια άλλη ονομασία. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά σε ένα άλλο συνεργείο που πήγα να ρυθμίσω αναρτήσεις, μου είπαν ότι θα μου φάνε πολύ γρήγορα τους δίσκους!! Ισχύει κάτι τέτοιο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 04 Ιουλ 2013, 13:09

topetwrx έγραψε:
Πριν λίγο καιρό και μετά από πρόταση του συνεργείου έβαλα μπροστά τακάκια BREMBO τα κόκκινα, δηλαδή τα μεσαία από ότι μου είπανε. Δεν ξέρω αν έχουν και κάποια άλλη ονομασία. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά σε ένα άλλο συνεργείο που πήγα να ρυθμίσω αναρτήσεις, μου είπαν ότι θα μου φάνε πολύ γρήγορα τους δίσκους!! Ισχύει κάτι τέτοιο;


μπααα καμια σχεση μαλακιες σου ειπανε
τα κοκκινα (synter) ειναι αρκετα μαλακα για μεταλλικα τακακια ...
δεν ξερω γιατι σου ειπανε οτι ειναι τα μεσαια .... βασικα για δρομο βγαζει 2 εκδοσεις . τα κοκκινα -μεταλλικα και τα μπλε που ειναι τα οργανικα και πιο μαλακα .
επισης βγαζει τα rc αν θυμαμαι καλα τα αρχικα τους που ειναι για την πιστα σε μαυρο-ανθρακι χρωμα που δεν κανουν για δρομο

τα φοραγα αρκετο καιρο σε ολα τα μηχανακια μου αλλα τελικα στο σουζουκι επικρατησαν τα dp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 04 Ιουλ 2013, 15:08

Ρε miou αληθεια ποσα χλμ βγαζεις με τα dp?? Εχεις τα rdp η τα sdp?
Ρωταω γιατι κ εγω εβαλα τα sdp (λογω οτι καλοκαιρι μαλλον δεν θα παιξει πιστα μονο κατι μεγαλες βολτες χωρια κ αλλες εντος αθηνων) αλλα μεσα σε 3k χλμ βλεπω αρκετη φθορα...σαν πολυ μαλακα τα ειδα σε σχεση με carbon lorraine, braking κ ουτο καθεξης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 04 Ιουλ 2013, 15:45

dp τα κοκκινα βαζω .rdp νομιζω... βγαζουν αρκετα περισσοτερα χλμ απο τα πρασινα και μου αρεσει και περισσοτερο το πως δαγκωνουν στην αρχη ...

χλμ δεν μπορω να σου πω γιατι μπαινω και πιστα και τα φρενα ειναι το δυνατο μου ... οποτε τα ξεφτιλιζω τα τακακια

αλλα τα κραταω κανα χρονο + μιας και δεν το βγαζω και πολυ συχνα στην πολη το μηχανακι

με τα βρεμπο καθε 3 τδ και μερικες βολτες  ηθελα καινουργια τακακια


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miou στις Πεμ 04 Ιουλ 2013, 15:52, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 04 Ιουλ 2013, 15:49

στο κουλουρι που εβαζα τα βρεμπο πισω ηθελα 2 ζευγαρια τον χρονο (περιπου 5000χλμ εβγαζα
τωρα εχω βαλει πισω dp μπλε (νομιζω ειναι το ιδιο με το πρασσινο απλα ειναι η παλια συσκευασια) και ειναι σχεδον καινουργια ακομα εδω και 6 μηνες ... με την ιδια χρηση το πισω φρενο ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 04 Ιουλ 2013, 16:42

Μαλλον την επομενη θα παιξει rdp...Απλα ρωτησα γιατι μου φαινονται μαλακα τα πρασινα τουλαχιστον χωρις να εχει μπει πιστα απλα με κανα 2 καλες βολτες!!Anyway...

Το λιωνεις το πισω στο κουλουρι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 04 Ιουλ 2013, 17:21

ναι τα πρασινα ειναι μαλακα ... καμια σχεση με τα κοκκινα ...
το πισω το λυωνω γιατι ειναι καφασακι και ειναι σχεδον αχρηστο το γ@μημενο μονο εμβολο με γλυστρα σε ενα πισωβαρο μηχανακι ... καταλαβενεις ... χαλια μαυρα
αποφασισα λοιπον και δεν το δουλευω πια παρα σπανια ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 04 Ιουλ 2013, 19:07

Όντως ρε παιδιά, το πίσω φρένο ακόμη και στην HAYABUSA που έχει πιο μακρύ μεταξόνιο και λιγότερη μεταφορά βάρους μπροστά από τα δικά σας, σε δυνατό φρενάρισμα απλά δεν χρειάζεται, μια που με την σκέψη και μόνο μπλοκάρει! Έτσι δεν είναι;;; Βοηθά μόνο αν κάποιος είναι χεράς και την βάζει την μηχανή με την βοήθεια του πίσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 04 Ιουλ 2013, 19:23

topetwrx έγραψε:
Όντως ρε παιδιά, το πίσω φρένο ακόμη και στην HAYABUSA που έχει πιο μακρύ μεταξόνιο και λιγότερη μεταφορά βάρους μπροστά από τα δικά σας, σε δυνατό φρενάρισμα απλά δεν χρειάζεται, μια που με την σκέψη και μόνο μπλοκάρει! Έτσι δεν είναι;;; Βοηθά μόνο αν κάποιος είναι χεράς και την βάζει την μηχανή με την βοήθεια του πίσω.


καλα εκει που πηγες και εκανες το css δεν σου ειπαν ποια ειναι η χρηση του πισω φρενου στο μηχανακι σου και πως πρεπει να φρεναρεις και γιατι ?????????????????

ειναι καθαρα και μονο για να βυθιστει λιγοτερο το μπροστινο και να σου δωσει λιγη ευσταθια παραπανω πριν την εισοδο ... αντε και να σε βοηθησει να κλεισεις λιγο την γραμμη σου εαν εχεις μπει πολυ ανοιχτος(αμα ξερεις τι να κανεις και πως)





πλασαρισμα με ντριφτ πριν την εισοδο με την χοντρη πρεπει να εισαι παγκοσμιος χερας για να μπαινεις ετσι
και να μην χανεις χρονο , χρονια ζωης και ασπριζουν τα μαλλια σου ( ναι οκ το μαμησα αλλα σιγουρα γελασες) χχεαχεαχεα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 04 Ιουλ 2013, 19:45

Miou έγραψε:
topetwrx έγραψε:
Όντως ρε παιδιά, το πίσω φρένο ακόμη και στην HAYABUSA που έχει πιο μακρύ μεταξόνιο και λιγότερη μεταφορά βάρους μπροστά από τα δικά σας, σε δυνατό φρενάρισμα απλά δεν χρειάζεται, μια που με την σκέψη και μόνο μπλοκάρει! Έτσι δεν είναι;;; Βοηθά μόνο αν κάποιος είναι χεράς και την βάζει την μηχανή με την βοήθεια του πίσω.


καλα εκει που πηγες και εκανες το css δεν σου ειπαν ποια ειναι η χρηση του πισω φρενου στο μηχανακι σου και πως πρεπει να φρεναρεις και γιατι ?????????????????

ειναι καθαρα και μονο για να βυθιστει λιγοτερο το μπροστινο και να σου δωσει λιγη ευσταθια παραπανω πριν την εισοδο ... αντε και να σε βοηθησει να κλεισεις λιγο την γραμμη σου εαν εχεις μπει πολυ ανοιχτος(αμα ξερεις τι να κανεις και πως)





πλασαρισμα με ντριφτ πριν την εισοδο με την χοντρη πρεπει να εισαι παγκοσμιος χερας για να μπαινεις ετσι
και να μην χανεις χρονο , χρονια ζωης και ασπριζουν τα μαλλια σου ( ναι οκ το μαμησα αλλα σιγουρα γελασες) χχεαχεαχεα

Από έξω-έξω μας το είπαν και αυτό!!
Κατά τα άλλα το πλασάρισμα που λες το έχω κάνει με 200+ κατά λάθος από κακή εκτίμηση εισόδου στροφής ή για να το πω καλύτερα είχα πάρει πολύ φόρα πιο πριν!! Φυσικά και άσπρισαν τα μαλλιά, φυσικά έχασα την γραμμή μου, παρόλα που τα χιλιόμετρα είχαν χαμηλώσει και μπορούσα να μπω στην στροφή, αλλά επειδή έμεινα φρεναριστός μέχρι την είσοδο της στροφής δυσκολεύτηκα να την πλαγιάσω με αποτέλεσμα να με βγάλει στην διαχωριστική γραμμή!!Rolling Eyes 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 04 Ιουν 2014, 11:05

Ερώτηση! Ήρθε η ώρα για αλλαγή τακάκια μπροστά! Τώρα φορώ τα BREMBO τα κόκκινα, από τα οποία έμεινα ευχαριστημένος. Περιέργως όμως για πολλούς, ευχαριστημένος έμεινα και μάλιστα πολύ και από τα εργοστασιακά TOKICO, τα οποία είχαν πιο δυνατό φρενάρισμα ζεστά από τα BREMBO, αλλά κρύα πιο αδύνατο. Επίσης από όσο κατάλαβα αντέχουν και αισθητά περισσότερα χιλιόμετα, κάτι που μετρά πολύ, αν βάλω κάτω το κόστος. Πάνω που έλεγα να τα παραγγείλω έπεσαν στο τραπέζι και τα EBC HH, για τα οποία μου είπαν εξαιρετικά λόγια. Εσείς τι λέτε; Τα EBC σε σχέση με τα BREMBO τρώνε πιο πολύ δίσκο; Με τα BREMBO δεν πρόσεξα κάτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 05 Ιουν 2014, 10:40

καταρχας για ποιο μοντελο ebc μιλας ?
υπαρχουν τα fa και τα epfa . τα εχω δοκιμασει και τα 2 . τα fa θεωρω οτι ειναι καλυτερα για τον δρομο
μιας και φρεναρουν και κρυα ενω τα epfa κρυα δεν ... αλλα οταν ζεσταθουν γ..ανε ...

τωρα στην χοντρουλα με τα παραπανω κιλα απο το 1000 δεν ξερω πως θα ειναι ...
δισκο θα σου φανε περισσοτερο απο τα brembo μιας και ειναι πιο σκληρα τακακια και οι 2 τυποι .

σε αισθηση εμενα τα brembo μου αρεσαν περισσοτερο αλλα τελειωνουν πιο γρηγορα ...

για τα εργοστασιακα τι να πω ... πρεπει να ειναι τα χειροτερα που εχω δοκιμασει μετα απο τα sbs
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
topetwrx
Adv. gixxer
Adv. gixxer
topetwrx


Άντρας Όνομα: : Απόστολος
Τόπος : Κοζάνη
Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 791
Αγωνιζόμενος : Στα όνειρά μου....
Hμερομηνία εγγραφής : 21/08/2012

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 05 Ιουν 2014, 11:59

Αλέξανδρε ξέχασα να γράψω τον τύπο. Μου είπαν για τα EBC HH. Ελπίζω να το λέω καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.scooby.gr
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!   ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 05 Ιουν 2014, 15:40

topetwrx έγραψε:
Αλέξανδρε ξέχασα να γράψω τον τύπο. Μου είπαν για τα EBC HH. Ελπίζω να το λέω καλά.


οχι δεν το λες καλα ...  nono nono nono 

ΗΗ ειναι και οι 2 ...
αν θελεις μπες εδω να το δεις και ο ιδιος ...

http://www.brakes4u.co.uk/supersearch.asp?supt=2&id=82141&won=1&mk=SUZUKI&md=1001cc+To+1800cc&pg=2

FA 379 HH    EPFA379 HH

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΒΟΗΘΕΙΑ..ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ
» τακάκια;
» τακακια για κ3 1000

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com