Greek GSX-R forum
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_r10 
JIMK7
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_r10 
nasos-v
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_r10 
T.R.E
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_r10 
k8 600 kk
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_r10 
kostaskr6
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_r10 
κολτρέϊν
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_r10 
Leroy
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_r10 
ripper
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Poll_r10 

 

 Αλλαγη ελαστικων!

Πήγαινε κάτω 
+43
opoulian
krosfala
varypiniths
FLASKAS
drakos j.
bonepeeler
Chrisk6
cks
Aristosk8
giannis_suzuki
noodles
TheVeteran
topetwrx
pakis
busa respect
chris8790
giannisK6
george k6
Antonios_gsxr
Black Eagle
ripper
gsxrakias
No Fear
Lelos69
Sotos27
totoulis
magfaria
Vortex
spastos
valkyrion 84
platonas
GIXXERAKIAS
leontas
k8 600 kk
boutser
gsxrk71000
Miou
WotU777
mike
JIMK7
landen
DrIoannis
SuzukaK4
47 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΤρι 18 Φεβ 2014, 14:56

drakos j. έγραψε:
θα μεινω τελικα στην μαμα διασταση 180/55 αλλα miou επιδη δεν γνωριζω καθολου αν βγαινει μονο σε 190 και οχι σε 180 ειχα δει αυτο και για αυτο ειχα βαλει στην λιστα για αγορα και τα dunlop:

http://www.elastika-online.gr/cgi-bin/rshop.pl?dsco=137&m_s=1&Cookie=Eprice_GR&details=Ordern&typ=D-112170&ranzahl=4&nichtweiter=1&pk_campaign=Eprice_GR&wt_ref=https%3A%2F%2Fwww%2Egoogle%2Egr%2F&ID=Eprice_GR&wt_t=1392723025000


τωρα βεβαια δεν γνωριζω αν κανει και αυτος λαθος στην διασταση η αν ειναι ετσι και βγαινει μονο σε soft οπως γραφει ο τυπος...


κατσε ρε παληκαρε να καταλαβω ...  scratch 

Sportmax GP Racer D211 S 180/55 ZR17 TL 73(W) M/C, Soft, Πίσο ελαστικό
Μόνο με εμάς μόνο € 273,60  Shocked  Shocked  Shocked 


μοτο το πισω το πουλανε πιο ακριβα απο οτι πουλαει ο ψυχογιος το ζευγαρι ???  lol! 

πλακα κανεις τωρα που το σκεφτεσαι .....  fafoutis fafoutis fafoutis hallo 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drakos j.
Normal gixxer
Normal gixxer
drakos j.


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 140
Αγωνιζόμενος : προσπαθώ στο playstation
Hμερομηνία εγγραφής : 22/09/2013

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΤρι 18 Φεβ 2014, 15:12

βρε δεν λεω απο θεμα τιμης στον συγκεκριμενο ατομο απλα ουτε τον ξερω ουτε τιποτα γενικα οπως εψαχνα... στο θεμα διαστασης που αναφερες πιο πανω ισχυει η οχι τελικα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krosfala
Adv. gixxer
Adv. gixxer
krosfala


Άντρας Όνομα: : ΠΕΤΡΟΣ
Τόπος : ΣΑΛΟΝΙΚΑ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 700
Αγωνιζόμενος : Ναι...με τη σκια μου
Hμερομηνία εγγραφής : 04/09/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΤρι 18 Φεβ 2014, 16:04

Βγαινει σε 180/55 κανονικα,εγω αυτο εβαλα.
Τωρα μηπως δε το φερνουν στην αθηνα?Σαλονικα παντως
κανονικοτατα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΤρι 18 Φεβ 2014, 17:49

Γιατι δεν κοιταζεις την εξελιξη τους???Dunlop Gp Pro D212
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drakos j.
Normal gixxer
Normal gixxer
drakos j.


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 38
Αριθμός μηνυμάτων : 140
Αγωνιζόμενος : προσπαθώ στο playstation
Hμερομηνία εγγραφής : 22/09/2013

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΤρι 18 Φεβ 2014, 18:26

δεκτη και η προταση σου γιαννη απλα ειχα επιλεξει αυτες τις δυο μαρκες για το λογο που ειχαν αναφερει τα παιδια που τα ειχαν δοκιμασει και ξερανε τι κανουν στο δρομο-πιστα...τωρα απο κει και περα κοιταω και τα πιο καινουρια αναλογα και την τιμη βεβαια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΤετ 19 Φεβ 2014, 10:59

to dunlop βγαινει σε 180/55 d211 gpracer.miou ποιος σου ειπε οτι στα gpracer φορανε τα 750 190.σε gpracer αποκλειστικα που τα βαζω απο την μερα που βγηκανε στο 750 δουλευει το 180 δοκιμασμενο σε ολες τις συνθηκες.πιστα γυρνας πιο γρηγορα με 180 δρομο το ιδιο και καιει και λιγοτερο.μηπως λετε για σκετο gp 190 εκει αλλαζει το πραμα

το λαστιχο ειναι πολυ αξιολογο και σταθερο σε ολη την διαρκεια του...

ακομα και στο site της dunlop να μπεις και βαλεις το 750 το 180 θα σου βγαλει


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΤετ 19 Φεβ 2014, 12:12

Τα d212 ειναι ανωτερα των d211. Εαν τα διαλεξεις να βαλεις type 3 εμπρος (medium) και type 4 ή 5 πισω (hard/endurance). Μην βαλεις τα αγγλικα που ειναι αγωνιστικες γομες, τελειωνουν γρηγορα και γλυστρανε στον δρομο. Τα γαλλικα ειναι κουτι και για το δρομο και για τη πιστα. Βεβαια εχουν κανα 70ρι παραπανω απο τα d211 αλλα για μενα τα αξιζουν και με το παραπανω τα λεφτα τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΤετ 19 Φεβ 2014, 13:33

cpantelo έγραψε:
Τα d212 ειναι ανωτερα των d211. Εαν τα διαλεξεις να βαλεις type 3 εμπρος (medium) και type 4 ή 5 πισω (hard/endurance). Μην βαλεις τα αγγλικα που ειναι αγωνιστικες γομες, τελειωνουν γρηγορα και γλυστρανε στον δρομο. Τα γαλλικα ειναι κουτι και για το δρομο και για τη πιστα. Βεβαια εχουν κανα 70ρι παραπανω απο τα d211 αλλα για μενα τα αξιζουν και με το παραπανω τα λεφτα τους.

Πρωτη φορα "ακουω" για αγγλικες και γαλλικες γομες....Πως τα ξεχωριζουμε ρε συ cpantelo...??? aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΤετ 19 Φεβ 2014, 15:25

Και τα 2 εχουν τους 4ψηφιους κωδικους της dunlop για τις θερμοκρασιες
Τα αγγλικα δεν εχουν καμια αλλη ενδειξη περαν του made in UK (τυπος γομας & θερμοκρασια βγαινουν απο τον 4ψηφιο)

Τα γαλλικα περαν οτι γραφουν made in france εχουν και τους κωδικους type1 μεχρι type5.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΤετ 19 Φεβ 2014, 16:22

cpantelo έγραψε:
Και τα 2 εχουν τους 4ψηφιους κωδικους της dunlop για τις θερμοκρασιες
Τα αγγλικα δεν εχουν καμια αλλη ενδειξη περαν του made in UK (τυπος γομας & θερμοκρασια βγαινουν απο τον 4ψηφιο)

Τα γαλλικα περαν οτι γραφουν made in france εχουν και τους κωδικους type1 μεχρι type5.




Περιστερας και Ψυχογιος φερνουν και τα δυο(αγγλικα-γαλλικα)???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cpantelo
Adv. gixxer
Adv. gixxer
cpantelo


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 597
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΠεμ 20 Φεβ 2014, 10:19

Επι εποχης πιστων στην Ελλαδα εφερναν και οι 2 και τα 2.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mechanictp
Jr.gixxer
Mechanictp


Άντρας Όνομα: : Αποστολης
Τόπος : Ανατολικη Αττικη
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΣαβ 22 Φεβ 2014, 17:51

Ρε παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση...
Θελω να αλαξω λαστιχα και ημουν αναμεσα στα gp racer 211 και τα καινουργια της Dunlop τα Sportsmart 2...
Εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλα τα 211 ακομα και για χρηση σε δρομο αλλα δεν ειναι για πιστα κυριως? Εγω δεν εχω σκοπο να μπω πιστα αντε να τυχει μια φορα το χρονο και αν..

Κυριως στροφιλικια Ορωπο Πεντελη κλπ και βολτα στην Αθηνα

Δεν θα ειναι υπερβολη να τα βαλω για το δρομο? Θα μου βγαλουν χλμ? Endurance η Medium?

Επισης εχει δοκιμασει κανεις τα καινουργια Sportsmart 2?

Και ποιος ειναι ο πιο φθηνος λαστιχας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΣαβ 22 Φεβ 2014, 20:30

Θα σου πω την ταπεινη μου προσωπικη αποψη....

Καταρχην το ενα λαστιχο με τ αλλο ειναι μερα με την νυχτα.

Dunlop Gp Racer D211:Απιθανο κρατημα,τριγωνικη κορωνα οσο δεν παει και φοβερη αισθηση.Οτι καλυτερο εχω δοκιμασει εγω προσωπικα.Οταν εβαλα αυτα τα λαστιχα στο Κ6 τοτε καταλαβα τι εργαλειο ειχα.Φοβερη εμπιστοσυνη στα στροφιλικια ακομα και σε μετρια ποιοτητα ασφαλτου.Μια φορα μας επιασε και βροχη στον γυρισμο απο Επιδαυρο και δεν εκανε κιχ.Ουτε γλυστριματα που λενε μερικοι ουτε τιποτα.Φυσικα σε ρυθμους ασφαλειας.
Το μονο κακο για πολλους,η πολυ αποτομη κορονα τους.Θα κανει το μηχανακι σου πιο ασταθες στα πολλα χιλιομετρα.
Σε γενικα πλαισια πολυς κοσμος πινει νερο στο ονομα τους.Μπορει να μην σου κρατησουν παραπανω απο 10000 χιλιομετρα σε χρηση δρομου(με χρηση πιστας μια δυο φορες θα σου βγαλουν 6000-7000 χιλιομετρα)αλλα αυτα τα χιλιομετρα θα ειναι βεντουζα και θα σε βοηθησουν να εξελιχθεις σαν αναβατης.

Γνωμη μου,ολα τα πολιτικα ελαστικα sportmart2,michelin pilot 2 κτλ προσφερουν μια αξιολογη προσφυση μεχρι τα 7000-8000 χιλιομετρα και μετα η αποδοση τους πεφτει στο πατωμα(εκτος των Pirelli που αναφερω πιο κατω).Απλα φαινεται να εχουν ψωμι επανω και ψυχολογικα εχεις την αισθηση οτι εχεις λαστιχο αλλα στην πραγματικοτητα δεν πας πουθενα.Ολα σε μετριους ρυθμους.


Γενικα στην ιδια κατηγορια με τα sportsmart θα σου προτεινα να κοιταξεις τα Diablo Rosso 2..Ακομα και στα τελευταια τους(12000-13000 χιλιομετρα) ειχαν φοβερο κρατημα σε ολες τις συνθηκες.


Ολα αυτα ειναι καθαρα προσωπικη μου και τουλαχιστον ετσι τα αντιλαμβανομαι εγω... alien
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mechanictp
Jr.gixxer
Mechanictp


Άντρας Όνομα: : Αποστολης
Τόπος : Ανατολικη Αττικη
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΣαβ 22 Φεβ 2014, 23:26

Zuki έγραψε:
Θα σου πω την ταπεινη μου προσωπικη αποψη....

Καταρχην το ενα λαστιχο με τ αλλο ειναι μερα με την νυχτα.

Dunlop Gp Racer D211:Απιθανο κρατημα,τριγωνικη κορωνα οσο δεν παει και φοβερη αισθηση.Οτι καλυτερο εχω δοκιμασει εγω προσωπικα.Οταν εβαλα αυτα τα λαστιχα στο Κ6 τοτε καταλαβα τι εργαλειο ειχα.Φοβερη εμπιστοσυνη στα στροφιλικια ακομα και σε μετρια ποιοτητα ασφαλτου.Μια φορα μας επιασε και βροχη στον γυρισμο απο Επιδαυρο και δεν εκανε κιχ.Ουτε γλυστριματα που λενε μερικοι ουτε τιποτα.Φυσικα σε ρυθμους ασφαλειας.
Το μονο κακο για πολλους,η πολυ αποτομη κορονα τους.Θα κανει το μηχανακι σου πιο ασταθες στα πολλα χιλιομετρα.
Σε γενικα πλαισια πολυς κοσμος πινει νερο στο ονομα τους.Μπορει να μην σου κρατησουν παραπανω απο 10000 χιλιομετρα σε χρηση δρομου(με χρηση πιστας μια δυο φορες θα σου βγαλουν 6000-7000 χιλιομετρα)αλλα αυτα τα χιλιομετρα θα ειναι βεντουζα και θα σε βοηθησουν να εξελιχθεις σαν αναβατης.

Γνωμη μου,ολα τα πολιτικα ελαστικα sportmart2,michelin pilot 2 κτλ προσφερουν μια αξιολογη προσφυση μεχρι τα 7000-8000 χιλιομετρα και μετα η αποδοση τους πεφτει στο πατωμα(εκτος των Pirelli που αναφερω πιο κατω).Απλα φαινεται να εχουν ψωμι επανω και ψυχολογικα εχεις την αισθηση οτι εχεις λαστιχο αλλα στην πραγματικοτητα δεν πας πουθενα.Ολα σε μετριους ρυθμους.


Γενικα στην ιδια κατηγορια με τα sportsmart θα σου προτεινα να κοιταξεις τα Diablo Rosso 2..Ακομα και στα τελευταια τους(12000-13000 χιλιομετρα) ειχαν φοβερο κρατημα σε ολες τις συνθηκες.


Ολα αυτα ειναι καθαρα προσωπικη μου και τουλαχιστον ετσι τα αντιλαμβανομαι εγω... alien


Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες σου θα περιμενω να δω τι θα μου πουν και τα αλλα παιδια..

Για δικαβαλα? Θα αντεξει?
Και ασταθες πανω απο τα ποσα χλμ το αντιλαμβανοσουν?

Αααα και πισω medium η endurance ειχες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΣαβ 22 Φεβ 2014, 23:35

Νομίζω οτι ο φίλος zuki τα λέει σωστά ....
D 211 gp racer : παρά πολυ καλο λάστιχο ,και μάλιστα σταθερό στην απόδοση μέχρι το τέλος, εγω τόλμησα να το βάλω στο μπουσα (παρά το κράξιμο του τύπου .... Δεν κάνει ... Θα διαλύσει κτλ) , και τώρα ξεκίνησαν πλέον και οι φίλοι μου .... Το λάστιχο ειναι σούπερ , τέλεια και παύλα .

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 23 Φεβ 2014, 01:27

Mechanictp έγραψε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες σου θα περιμενω να δω τι θα μου πουν και τα αλλα παιδια..

Για δικαβαλα? Θα αντεξει?
Και ασταθες πανω απο τα ποσα χλμ το αντιλαμβανοσουν?

Αααα και πισω medium η endurance ειχες?

Medium πισω Soft μπροστα.Θα αντεξει φυσικα δικαβαλα αλλα προφανως θα εχει μεγαλυτερη φθορα.
Ασταθες ηταν πανω απο 240-260.Μην φανταστεις κατι τραγικο αλλα ειναι αξιοσημειωτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opoulian
Normal gixxer
Normal gixxer
opoulian


Άντρας Όνομα: : Spyros
Τόπος : athens
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 237
Hμερομηνία εγγραφής : 10/09/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 23 Φεβ 2014, 13:24

μην σε αγχωνει η ασταθεια δεν ειναι τπτ (που να δεις michelin κορωνα και ασταθεια)
εγω θα σου προτεινα soft μπροστα endurance πισω θα αντεξει περισσοτερο και κραταει εφαμιλλα με το medium.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 23 Φεβ 2014, 13:32

Εγώ με gp racer πάντως σε χρήση στον δρόμο και κατά 95% μονός πάνω, δεν έβγαλα ποτέ πάνω από 5000 χιλιόμετρα και χωρίς καγκουριλίκια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chrisk6
Normal gixxer
Normal gixxer
Chrisk6


Άντρας Όνομα: : Χρηστος
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 276
Αγωνιζόμενος : Σκληρα...
Hμερομηνία εγγραφής : 09/02/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 23 Φεβ 2014, 14:48

Εγω το ειχα βαλει οταν πρωτοβγηκε κ ειχα βαλει κ το 200/55 κιολας!!!
Λοιπον εχω να πω πως ειχα μεινει μλκς απο το τρομερο κρατημα κ την μπολικη προσφυση που εβρισκες ακομα κ πλαγιασμενος στο οριο. Ειδικα αν δουλευες σχετικα χαμηλα πιεση για δρομο οταν επιανε θερμοκρασια ηθελες να ακουμπησεις το κλιπον κατω!! Με το medium μπρος πισω εβγαλα γυρω στα 9-9500k. Τρομερες ασταθειες δεν ειδα γιατι βεβαια δεν ειχα κ σκοπο να ταξιδευω 200-220 φευγα γιατι απλα θα το ελιωνω το λαστιχο. Αλλα ενα ταξιδι Αθηνα-Γιαννενα δικαβαλος απλα του εβαλα 40 πισω κ το εβγαλε παρα πολυ καλα χωρις πολυ φθορα κ με ταχυτητες 170-180 max!!!
Γενικα ειναι τρελο λαστιχο απλα οι μονες ενστανσεις εχουν να κανουν σε οτι ενα ημιαγωνιστικο λαστιχο με τοσους κυκλους θερμοκρασιων θεωρω οτι πεφτει πιο γρηγορα η ζωη του κ αυτο ειναι μειον αν το διατηρησεις πανω στη μοτοσυκλετα σου πολυ καιρο λογω περιορισμου πλεον των ταξιδιων-μαχιμων βολτων-trackday!! Αν κανεις καθημερινα κ πολλα χλμ πραγματικα ειναι super κ συμφωνω με zuki πως ενα δρομισιο λαστιχο μπορει να εχει ψωμι μετα απο 8-9k αλλα ξερενεται κ δεν το ευχαριστιεσαι αναλογως!!!Αυτα κ σορυ αν σας κουρασα!!!

Dunlop κ ξερο ψωμι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mechanictp
Jr.gixxer
Mechanictp


Άντρας Όνομα: : Αποστολης
Τόπος : Ανατολικη Αττικη
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Hμερομηνία εγγραφής : 06/06/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 23 Φεβ 2014, 15:38

busa respect έγραψε:
Νομίζω οτι ο φίλος zuki τα λέει σωστά ....
D 211 gp racer : παρά πολυ καλο λάστιχο ,και  μάλιστα σταθερό στην απόδοση μέχρι το τέλος, εγω τόλμησα να το βάλω στο μπουσα (παρά το κράξιμο του τύπου .... Δεν κάνει ... Θα διαλύσει κτλ) , και τώρα ξεκίνησαν πλέον και οι φίλοι μου .... Το λάστιχο ειναι σούπερ , τέλεια και παύλα .


opoulian έγραψε:
μην σε αγχωνει η ασταθεια δεν ειναι τπτ (που να δεις michelin κορωνα και ασταθεια)
εγω θα σου προτεινα soft μπροστα endurance πισω θα αντεξει περισσοτερο και κραταει εφαμιλλα με το medium.

Antonios_gsxr έγραψε:
Εγώ με gp racer πάντως σε χρήση στον δρόμο και κατά 95% μονός πάνω, δεν έβγαλα ποτέ πάνω από 5000 χιλιόμετρα και χωρίς καγκουριλίκια..

Chrisk6 έγραψε:
Εγω το ειχα βαλει οταν πρωτοβγηκε κ ειχα βαλει κ το 200/55 κιολας!!!
Λοιπον εχω να πω πως ειχα μεινει μλκς απο το τρομερο κρατημα κ την μπολικη προσφυση που εβρισκες ακομα κ πλαγιασμενος στο οριο. Ειδικα αν δουλευες σχετικα χαμηλα πιεση για δρομο οταν επιανε θερμοκρασια ηθελες να ακουμπησεις το κλιπον κατω!! Με το medium μπρος πισω εβγαλα γυρω στα 9-9500k. Τρομερες ασταθειες δεν ειδα.....

Dunlop κ ξερο ψωμι!!!!




Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους για τις αποψεις σας με βοηθατε παρα πολυ στο να επιλεξω!!!!
Περιμενω να ακουσω κι'αλλες γνωμες μηπως και ειπωθει κατι το οποιο δεν εχει επισημανθει αν και δεν νομιζω... 
Τα λαστιχα απλα πρεπει να γ@μ@νε!!!!!!!  polybolo





Αααα ξεχασα να ρωτησω... Που τα βρισκουμε φθηνα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΔευ 24 Φεβ 2014, 10:33

φθηνα τα εχει ο ψυχογιος και ο περιστερας ( κατι κατω απο 300 )

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amstaff
Normal gixxer
Normal gixxer
amstaff


Άντρας Όνομα: : Βαγγελης
Τόπος : Περαμα
Αριθμός μηνυμάτων : 376
Αγωνιζόμενος : πρωταθλητης στη μαλακια
Hμερομηνία εγγραφής : 19/11/2013

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΣαβ 07 Ιουν 2014, 12:23

τι πιεσεις δουλευετε στον δρομο για το bt-016 pro οσοι το φορατε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripper
Elite gixxer
Elite gixxer
ripper


Άντρας Όνομα: : Σωτηρης
Τόπος : Μαλδιβες
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 3618
Αγωνιζόμενος : Μόνο στο ps4 πλεον !!!!
Και μονο με kawasaki!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΣαβ 07 Ιουν 2014, 12:31

Εγω στο νιντζα βαζω 34 μπροστα και 40 πισω. Καποιοι αλλοι μπορει να πουν οτι ειναι πολυ. Εγω με αυτες τις πιεσεις μπορω να δουλεψω καλα την μηχανη. Μην ξεχνας ομως οτι το νιντζα ειναι και πιο βαρη απο το δικο σου. Τα προ φοραει και ο πλατωνας στο 750. Ισως μπορεσει αυτος να σε βοηθησει καλυτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΣαβ 07 Ιουν 2014, 13:03

το παλιο σαραβαλο οσυ ρε σωτο δεν εχει δυναμη και ροπη για να εχεις θεμα με την προσφυση ...
γιατι με 40 πιεση στο πισω δεν εχεις προσφυση στο 750 ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ripper
Elite gixxer
Elite gixxer
ripper


Άντρας Όνομα: : Σωτηρης
Τόπος : Μαλδιβες
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 3618
Αγωνιζόμενος : Μόνο στο ps4 πλεον !!!!
Και μονο με kawasaki!!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 8 EmptyΣαβ 07 Ιουν 2014, 13:12

Οχι και παλιο σαραβαλο το νιντζα. fotia fotia 
Αστροτο ειναι ακομα . Καινουριο .lol! lol! Εχει μονο εκατον σαραντα χιλιαδες χιλιομετρα και ειναι μονο εντεκαμιση  ετων.  lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αλλαγη ελαστικων!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» προφιλ ελαστικων
» Αλλάγη ελαστικών σε cbr 125...
» Λιπος-αλλαγη ελαστικων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com