Greek GSX-R forum
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_r10 
JIMK7
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_r10 
nasos-v
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_r10 
T.R.E
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_r10 
k8 600 kk
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_r10 
kostaskr6
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_r10 
κολτρέϊν
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_r10 
Leroy
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_r10 
ripper
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_l10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_c10Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Poll_r10 

 

 Αλλαγη ελαστικων!

Πήγαινε κάτω 
+43
opoulian
krosfala
varypiniths
FLASKAS
drakos j.
bonepeeler
Chrisk6
cks
Aristosk8
giannis_suzuki
noodles
TheVeteran
topetwrx
pakis
busa respect
chris8790
giannisK6
george k6
Antonios_gsxr
Black Eagle
ripper
gsxrakias
No Fear
Lelos69
Sotos27
totoulis
magfaria
Vortex
spastos
valkyrion 84
platonas
GIXXERAKIAS
leontas
k8 600 kk
boutser
gsxrk71000
Miou
WotU777
mike
JIMK7
landen
DrIoannis
SuzukaK4
47 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valkyrion 84
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Παναγιωτης
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 167
Hμερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 14:14

παιδια βγηκα για τελευταια φορα για να ψαξω ελαστικα για την μηχανη.ξεκινησα να παω σε ενα συνεργειο που πηγαινει ενας φιλος μου την δικια του μηχανη και καταληξαμε οτι τα metzeler ειναι καλα ελαστικα αλλα επειδη εκλεισε αυτος που τα φερνει στην σαλονικα ντε και καλα ηθελε να μου προτεινει να βαλω continental sport attach 2 στην συμφερουσα τιμη των 400€.ειναι τα καλυτερα μου ελεγε.αφου αυτος ελεγε τα δικα του και γω τα δικα μου στην τελικη μου ανεφερε οτι δεν μπορουμε να συνεργαστουμε γιατι του φανηκα λεει επιθετικος απεναντι του μιας και ειχα διαβασει το μαθημα μου χαρη στις γνωμες σας οτι να μεινω μακρια απο continental.
τωρα απο κει και περα πηγα σε δυο ακομα μαγαζια που βαζουνε ελαστικα αντιπροσωποι της suzuki εδω πανω και καταληγω σε 4 λαστιχα και γι'αυτο θελω την γνωμη σας.
παραθετω μοντελο και παραδιπλα την καλυτερη τιμη που πηρα.
metzeler rennsport 240€
metzeler m5 350€
pirelli diablo rosso corsa 370€
pirelli diablo rosso 2 350€.
ολες οι τιμες ειναι περασμενα κομπλε με ζυγοσταθμιση και ειναι dot 11.
ακουω τις γνωμες σας.
ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 14:16

τι να σου πω ρε φιλε !!! aswew

εγω θα εβαζα τα metzeler rennsport 240€
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 14:34

boutser έγραψε:
αυτο εννοω!
βασικα ειναι 5 διαφορετικες λοριδες σκληροτιτας απο καθε πλευρα! οσο πλαγιαζεις γινεται πιο μαλακο

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 2672159185 Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 2672159185 Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 2672159185 Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 2672159185 Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 2672159185 Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 2672159185 Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 2672159185

3 διαφορετικες σκληροτητες εχουν και οχι 5 ... απλα τις εχουν σε 5 ζωνες ...

χοντρικα δλδ ειναι ετσι : απο αριστερα προς τα δεξια....

πολυ μαλακο(στις ακρες)- μαλακο- σκληρο(κεντρο)- μαλακο-πολυ μαλακο(στην ακρη)...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 14:36

παναγιωτη βαλε τα ρενσπορτ ρε φιλε ..... ειναιμεγαλη η διαφορα στην τιμη με τα αμεσως επομενα ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valkyrion 84
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Παναγιωτης
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 167
Hμερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 14:53

Miou έγραψε:
παναγιωτη βαλε τα ρενσπορτ ρε φιλε ..... ειναιμεγαλη η διαφορα στην τιμη με τα αμεσως επομενα ...
Αλεξανδρε το βλεπω ρε φιλε και εγω εκει κλεινω αλλα βλεπω και οτι εχεις μεινει υπερευχαριστημενος απο τα pirelli και λεω να κανω μια θυσια να βαλω τα rosso 2 στα 350€.περιμενα πολυ παραπανω απο αυτην την τιμη.παρεπιμπτωντος ποσο τα ειχες βαλει?επισης ειναι και οτι πληρωνεις παιρνεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 15:10

εγω ειχα βαλει τα diablo roso corsa και οχι τα roso2 και πραγματικα εμεινα πολυ ευχαριστιμενος απο τα λαστιχα ...
τα ειχα βαλει 325ε περισυ το καλοκαιρι και εβγαλαν λιγοτερα χλμ απο οτι τα bridgestone αλλα γυρναγα και στην πιστα-χωραφι των μεγαρων στο 1.08 με αυτα τα λαστιχα....

ειναι ομως 130ε ακριβοτερα απο τα ρενσπορτ.....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 15:20

Παναγιωτη Αν σε ενδιαφερουν και Dunlop Gp racer στειλε μου πμ
330Ε περασμενα να σε στειλω στον δικο μου.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valkyrion 84
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Παναγιωτης
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 167
Hμερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 15:30

Miou έγραψε:
εγω ειχα βαλει τα diablo roso corsa και οχι τα roso2 και πραγματικα εμεινα πολυ ευχαριστιμενος απο τα λαστιχα ...
τα ειχα βαλει 325ε περισυ το καλοκαιρι και εβγαλαν λιγοτερα χλμ απο οτι τα bridgestone αλλα γυρναγα και στην πιστα-χωραφι των μεγαρων στο 1.08 με αυτα τα λαστιχα....

ειναι ομως 130ε ακριβοτερα απο τα ρενσπορτ.....
αλεξανδρε μου ειπανε ρε συ οτι τα rennsport δεν θα τα προτεινε γιατι ειναι μαλακο το λαστιχο και θα τετραγωνισει γρηγορα.ειναι περισσοτερο πιστας παρα δρομου.τωρα απο οτι ειχαμε πει και στα προηγουμενα post ολα τα λαστιχα θα τετραγωνισουνε καποια στιγμη.απλα αν θα δω καμια τρελη διαφορα κυριως στο κρατημα της μηχανης απο τα pirelli αφου θα μου φυγουνε τα λεφτα απο την τσεπη ας μου φυγουνε σε κατι που θα αξιζει τα εξτρα λεφτα.αν θα βαλω λεω να βαλω τα rosso 2 γιατι απο οτι μου ειπε ο ενας απο τους δυο εχει πιο σκληρη κορωνα απο τα rosso corsa.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 15:35

πάντως αν πας στα 300+ τα μ5 είναι ενδιαφέρον και βγάζουν χλμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valkyrion 84
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Παναγιωτης
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 167
Hμερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 15:38

KARDITSARA έγραψε:
πάντως αν πας στα 300+ τα μ5 είναι ενδιαφέρον και βγάζουν χλμ
με μπερδευεις δημητρη.αν αποφασισω να παω στα 300 και πανω λεω να βαλω τα rosso 2 και οχι τα m5.πιστευω οτι πρεπει να ειναι το ιδιο και θα μου βγαλουνε τα ιδια χλμ πανω κατω.απλα και μονο επειδη τα pirelli εχουνε "ονομα"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 28 Μαρ 2012, 15:43

valkyrion 84 έγραψε:
KARDITSARA έγραψε:
πάντως αν πας στα 300+ τα μ5 είναι ενδιαφέρον και βγάζουν χλμ
με μπερδευεις δημητρη.αν αποφασισω να παω στα 300 και πανω λεω να βαλω τα rosso corsa 2 και οχι τα m5.πιστευω οτι πρεπει να ειναι το ιδιο και θα μου βγαλουνε τα ιδια χλμ πανω κατω.απλα και μονο επειδη τα pirelli εχουνε "ονομα"


ok και τα μ5 δεν είναι τυχαία πάντως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valkyrion 84
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Παναγιωτης
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 167
Hμερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 12:42

παιδια αν τα λαστιχα ειναι ημερομηνια του 2012 πειραζει?εχω ακουσει οτι ενα εξαμηνο χρειαζεται για να ειναι "ωριμασει".αν τα βαλω θα εχω προβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 16:20

valkyrion 84 έγραψε:
παιδια αν τα λαστιχα ειναι ημερομηνια του 2012 πειραζει?εχω ακουσει οτι ενα εξαμηνο χρειαζεται για να ειναι "ωριμασει".αν τα βαλω θα εχω προβλημα?


οχι ρε ... βαλε τα λαστιχα να τελειωνεις πια... κανεις λες και θα αγορασεις καινουργια μηχανη....
για να μην πω οτι κανεις λες και θα παντρευτεις ... :P :P

lol! lol!

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valkyrion 84
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Παναγιωτης
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 167
Hμερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 29 Μαρ 2012, 17:11

Miou έγραψε:
valkyrion 84 έγραψε:
παιδια αν τα λαστιχα ειναι ημερομηνια του 2012 πειραζει?εχω ακουσει οτι ενα εξαμηνο χρειαζεται για να ειναι "ωριμασει".αν τα βαλω θα εχω προβλημα?


οχι ρε ... βαλε τα λαστιχα να τελειωνεις πια... κανεις λες και θα αγορασεις καινουργια μηχανη....
για να μην πω οτι κανεις λες και θα παντρευτεις ... :P :P

lol! lol!
[u]
ερχεται και αυτο σιγα σιγα αλεξανδρε Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 19:43

Εδώ στη Θεσσαλονίκη τα Pirelli rosso 2 τα βρήκα με 300 €(μαζί με περαστικά). Τι διαφορά έχουν με τα rosso corsa όμως?? aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 19:56

Lelos69 έγραψε:
Εδώ στη Θεσσαλονίκη τα Pirelli rosso 2 τα βρήκα με 300 €(μαζί με περαστικά). Τι διαφορά έχουν με τα rosso corsa όμως?? aswew


ειναι φτιαγμενα για αλλη χρηση ... τα corsa ειναι λιγο πιο στιφτερα και μαλακα νομιζω , λιγο πιο "πιστοβια" δλδ απο τα rosso2 ( οχι οτι αυτα δεν θα τα καταφερουν αμα θελεις να μπεις καμια φορα στην πιστα)
αλλα γιατι δεν ρωτας και τον λαστιχα σου την γνωμη του ?

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 21:11

Γιατί νόμιζα ότι τα rosso corsa και τα rosso 2 ήταν το ίδιο λάστιχο.Δεν μου το διευκρίνισε κανένας.Εγώ ζήτησα τα corsa III(ναι έχω μείνει πίσω) και μου είπαν ότι η Pirelli τα αντικατέστησε με τα rosso ΙΙ.Εγώ λοιπόν νόμιζα ότι εννοούσε τα rosso corsa...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΤετ 25 Απρ 2012, 22:38

Rosso Corsa εβαλε φιλος με Z 1000 2007 χθες στην Τριπολη με 390 ευρω,πηγαμε παρεα και τα περασε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 26 Απρ 2012, 00:30

No Fear έγραψε:
Rosso Corsa εβαλε φιλος με Z 1000 2007 χθες στην Τριπολη με 390 ευρω,πηγαμε παρεα και τα περασε.


περιπου στα 300 ειναι στην αθηνα ....αναλογα την διασταση....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 26 Απρ 2012, 19:41

Miou έγραψε:
No Fear έγραψε:
Rosso Corsa εβαλε φιλος με Z 1000 2007 χθες στην Τριπολη με 390 ευρω,πηγαμε παρεα και τα περασε.


περιπου στα 300 ειναι στην αθηνα ....αναλογα την διασταση....
Ναι,ε?Εγω υπολογιζα γυρω στα 350 αλλα δεν το εψαξα.
Οπως και να εχει,δεν τον συνεφερε για Αθηνα,ειναι και τα εξοδα στην μεση.
190/50 εβαλε πισω,τις υπολοιπες διαστασεις δεν τις θυμαμαι.Το μπροστα Ιουνιος 2011 και το πισω Ιουλιος 2011.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 26 Απρ 2012, 23:21

Αλεξανδρε,μηπως γνωριζεις που μπορουμε να βρουμε τα Rosso Corsa στην τιμη που ανεφερες?
Ενδιαφερεται ενας ακομα φιλος,παλι με Ζ 1000 και την επομενη εβδομαδα θα ειναι στην Αθηνα,οποτε ειναι ευκαιρια αν τα βρει σε καλη τιμη,να τα παρει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 26 Απρ 2012, 23:45

θα σου στειλω αυριο τηλ ....

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxrakias
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Αγωνιζόμενος : ΟΠΟΥ ΤΥΧΕΙ!!!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/02/2009

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 26 Απρ 2012, 23:55

αν ειναι αυτο που νομιζω το ξερω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 27 Απρ 2012, 08:29

Κωστα ελαβα το πμ,Alex οποτε μπορεσεις στειλε μου να μαθω. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valkyrion 84
Normal gixxer
Normal gixxer



Άντρας Όνομα: : Παναγιωτης
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 167
Hμερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη ελαστικων!   Αλλαγη ελαστικων! - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 24 Μάης 2012, 14:33

επιτελους χθες πηγα και εβαλα λαστιχα στη μηχανη μετα απο τοσο καιρο ψαξιματος και ερωτησεων μεσα στο φορουμ.
λοιπον προτιμησα τελικα τα pirelli diablo rosso 2 στα 250€ περασμενα με ζυγοσταθμιση απο καβαλα.
το μονο "κακο" αν ειναι "κακο" ειναι οτι εβαλα πολυ προσφατης κατασκευης συγκεκριμενα 17/2012.ο λαστιχας μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα και επειδη δεν επαιζε να ειμαι καβαλα και να μην τα βαλω μετα απο τοσο δρομο στην τελικη τον ακουσα και τα εβαλα.
εντυπωσεις συντομα.

υσ.εχω ακουσει οτι ισως να χρειαστει ξανα να κανω ζυγοσταθμιση στα 1000χλμ.στεκει αυτος ο ισχυρισμος?ο τυπος δεν μου ειπε τιποτα παντως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αλλαγη ελαστικων!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» προφιλ ελαστικων 50 ή 55 ? ?
» Αλλαγή ελαστικών
» Λιπος-αλλαγη ελαστικων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com