Greek GSX-R forum
dunlop gp racer vs pirelli....?? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
dunlop gp racer vs pirelli....?? Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
dunlop gp racer vs pirelli....?? Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_r10 
JIMK7
dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_r10 
nasos-v
dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_r10 
T.R.E
dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_r10 
k8 600 kk
dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_r10 
kostaskr6
dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_r10 
κολτρέϊν
dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_r10 
Leroy
dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_r10 
ripper
dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? Poll_r10 

 

 dunlop gp racer vs pirelli....??

Πήγαινε κάτω 
+17
Zuki
theatiss
noodles
nik1000
lust99r
k8 600 kk
spirdom
donkey
Billis 1340
lotinia
No Fear
Sotos27
Opeth
rsv4aprc
magfaria
Miou
Antonios_gsxr
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 12:32

Από την στιγμή που αγόρασα την μηχανή ελαφρώς μεταχειρισμένη, είχε πάνω τα dunlop d211 gp, για χρήση μέσα στην πίστα, από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη της.

Τα κράτησα πάνω και επειδή έμεινα ευχαριστημένος από το κράτημα τους και από το πόσο γρήγορα ζεσταινόντουσαν, στην επόμενη αλλαγή ελαστικών (σετ, μπρος πίσω), επέλεξα τα gp racer, μιας που απ' ότι διαβάζω εδώ μέσα, τα dunlop gp d211 δεν είναι κατάλληλα για χρήση στον δρόμο.

Μόλις άρχισε να τελειώνει το πίσω ελαστικό μου, έβαλα πάλι πίσω ένα gp racer, το οποίο έχει κάνει 1200 χιλιόμετρα μέχρι στιγμής και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.


Αυτό που θέλω να μου πείτε και να συζητήσουμε είναι ποιο ελαστικό της pirelli, είναι το αντίστοιχο των dunlop gp racer...

Και αφού μου πείτε ποιο είναι, να κάνετε (όσοι τα έχετε δοκιμάσει) μια σύγκριση μεταξύ τους. Ποιο είναι πιο μαλακό, ποιο ζεσταίνεται πιο γρήγορα, πιο τρώγεται πιο γρήγορα κτλ.


Και κάτι ακόμη. Η χρήση που τους κάνω είναι αποκλειστικά στον δρόμο, δεν μπαίνω πίστα, αλλά μου αρέσει να στρίβω αρκετά.

Από τα παρακάτω ελαστικά, ποια είναι για αυτήν την χρήση και ποια όχι?

pirelli supercorsa pro

pirelli rosso corsa

pirelli corsa sp

pirelli supercorsa sp

pirelli diablo supercorsa sp


Το κυριότερο που με ενδιαφέρει είναι το ποιο ελαστικό είναι το αντίστοιχο του gp racer και ένα μίνι συγκριτικό ανάμεσα στα 2.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 13:11

pirelli supercorsa pro

pirelli rosso corsa

αυτα τα 2 ...ειναι αντιστοιχα με λιγο πιο δρομισιο το 2ρο ...
το πρωτο ειναι λιγο πιο σκληρο απο τις γομες σαν να λεμε endurance

τωρα φανταζομαι καταλαβενεις οτι αυτο που ειναι πιο μαλακο θα ζεστενετε πιο γρηγορα και θα τρωγετε και πιο γρηγορα....
και μην προσπαθησεις να βγαλεις ακρη με το ποσα χλμ αντεχουν στον καθενα μας...
αλλος ο κωλ@ς μου και αλλος ο δικος σου ... το ιδιο και με τα χερια... με πιανεις φανταζομαι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 13:13

Miou έγραψε:
pirelli supercorsa pro

pirelli rosso corsa

αυτα τα 2 ...ειναι αντιστοιχα με λιγο πιο δρομισιο το 2ρο ...
το πρωτο ειναι λιγο πιο σκληρο απο τις γομες σαν να λεμε endurance

τωρα φανταζομαι καταλαβενεις οτι αυτο που ειναι πιο μαλακο θα ζεστενετε πιο γρηγορα και θα τρωγετε και πιο γρηγορα....
και μην προσπαθησεις να βγαλεις ακρη με το ποσα χλμ αντεχουν στον καθενα μας...
αλλος ο κωλ@ς μου και αλλος ο δικος σου ... το ιδιο και με τα χερια... με πιανεις φανταζομαι....

Ναι, καταλαβαίνω τι εννοείς.

Τα pirelli supercorsa pro θεωρούνται γόμες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 13:29

Antonios_gsxr έγραψε:
Miou έγραψε:
pirelli supercorsa pro

pirelli rosso corsa

αυτα τα 2 ...ειναι αντιστοιχα με λιγο πιο δρομισιο το 2ρο ...
το πρωτο ειναι λιγο πιο σκληρο απο τις γομες σαν να λεμε endurance

τωρα φανταζομαι καταλαβενεις οτι αυτο που ειναι πιο μαλακο θα ζεστενετε πιο γρηγορα και θα τρωγετε και πιο γρηγορα....
και μην προσπαθησεις να βγαλεις ακρη με το ποσα χλμ αντεχουν στον καθενα μας...
αλλος ο κωλ@ς μου και αλλος ο δικος σου ... το ιδιο και με τα χερια... με πιανεις φανταζομαι....

Ναι, καταλαβαίνω τι εννοείς.

Τα pirelli supercorsa pro θεωρούνται γόμες?


dunlop gp racer vs pirelli....?? 2672159185 dunlop gp racer vs pirelli....?? 2672159185 τα supercorsa pro sc 1-2 ειναι γομες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 13:36

Miou έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
Miou έγραψε:
pirelli supercorsa pro

pirelli rosso corsa

αυτα τα 2 ...ειναι αντιστοιχα με λιγο πιο δρομισιο το 2ρο ...
το πρωτο ειναι λιγο πιο σκληρο απο τις γομες σαν να λεμε endurance

τωρα φανταζομαι καταλαβενεις οτι αυτο που ειναι πιο μαλακο θα ζεστενετε πιο γρηγορα και θα τρωγετε και πιο γρηγορα....
και μην προσπαθησεις να βγαλεις ακρη με το ποσα χλμ αντεχουν στον καθενα μας...
αλλος ο κωλ@ς μου και αλλος ο δικος σου ... το ιδιο και με τα χερια... με πιανεις φανταζομαι....

Ναι, καταλαβαίνω τι εννοείς.

Τα pirelli supercorsa pro θεωρούνται γόμες?




dunlop gp racer vs pirelli....?? 2672159185 dunlop gp racer vs pirelli....?? 2672159185 τα supercorsa pro sc 1-2 ειναι γομες

Το sc 1-2 δηλώνουν κάτι σαν την σκληρότητα του ελαστικού? Το 1 είναι το πιο μαλακό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 13:37

ναι ...
δεν σου κανουν εσενα αυτα τα λαστιχα.....κοιτα τα αλλα που εχεις γραψει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 13:49

Τα gp racer θεωρούνται και αυτά γόμες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magfaria
Hero gixxer
Hero gixxer
magfaria


Άντρας Όνομα: : DIMITRIS
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Αγωνιζόμενος : ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/03/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 14:01

φίλε μου νομίζω οτι ουτε αυτα τα λάστιχα σου κανουν

δουλεύουν με χαμάλη πίεση και στο δρόμο ειναι κρίμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 14:09

KARDITSARA έγραψε:
φίλε μου νομίζω οτι ουτε αυτα τα λάστιχα σου κανουν

δουλεύουν με χαμάλη πίεση και στο δρόμο ειναι κρίμα

Απλά έχω συνηθίσει να μην έχω γλιστρήματα στις στροφές και φοβάμαι μήπως αν πάω σε κάποιο "δρομίσιο" ελαστικό, μήπως ναι μεν μου βγάλει παραπάνω χιλιόμετρα και δουλεύει καλύτερα, αλλά από την άλλη δεν θέλω να έχω γλιστρήματα και τέτοια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rsv4aprc
Adv. gixxer
Adv. gixxer
rsv4aprc


Άντρας Όνομα: : Κωστας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 731
Hμερομηνία εγγραφής : 13/10/2011

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 15:50

KARDITSARA έγραψε:
φίλε μου νομίζω οτι ουτε αυτα τα λάστιχα σου κανουν

δουλεύουν με χαμάλη πίεση και στο δρόμο ειναι κρίμα

το εργοστασιο λεει οτι δουλευουν με χαμηλη πιεση για πιστα και με μεγαλη πιεση για τον δρομο .... http://www.dunlop.eu/dunlop_euen/mc/tyres/on_road/Sportmax_GP_Racer_D211.jsp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Opeth
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Opeth


Όνομα: : Αλεξανδρος
Τόπος : Βολος-Σερρες
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 429
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 16:10

το λαστιχο που φορας ειναι το καλυτερο. αφου δεν εχεις προβλημα μην ασχολεισαι με αλλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sotos27
Normal gixxer
Normal gixxer
Sotos27


Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Hμερομηνία εγγραφής : 13/05/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 16:42

Opeth έγραψε:
το λαστιχο που φορας ειναι το καλυτερο. αφου δεν εχεις προβλημα μην ασχολεισαι με αλλα.

+1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 18:34

Antonios_gsxr έγραψε:
Τα gp racer θεωρούνται και αυτά γόμες?

εχουν 3 διαφορετικες σκληροτητες γομας αλλα εν ειναι αγωνστικα λαστιχα εαν εννοεις αυτο ...
βασικα τα 211gp ειναι φοβερο λαστιχο για πιστα ... αλλα η παραγωγη δεν εφτανε για ολους και ετσι εβγαλαν τα 211pg racer που ειναι και για πιστα αλλα και για δρομο...
αλλα νομιζω οτι εαν θελεις να κανεις γρηγορα ταξιδια θα τελειωσουν αμεσως ...

KARDITSARA έγραψε:
φίλε μου νομίζω οτι ουτε αυτα τα λάστιχα σου κανουν

δουλεύουν με χαμάλη πίεση και στο δρόμο ειναι κρίμα

το ιδιο λαστιχο αναλογα με την πιεση ειναι για δρομο ή για πιστα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
No Fear
Full gixxer
Full gixxer
No Fear


Άντρας Όνομα: : Γιαννης
Τόπος : Μεγαλοπολη
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 22/03/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 19:45

Παιδια,μιας και δεν το εχω ψαξει το θεμα οσον αφορα τα ελαστικα και οι επιλογες ειναι παρα πολλες,θυμαστε μηπως υπαρχει καποιο θεμα εδω μεσα ηδη,το οποιο να εξηγει τα παντα οσον αφορα σκληροτητα,κορωνες κτλ για να μαθω 5 πραγματα παραπανω?Ειχα ασχοληθει αρκετα παλιοτερα αλλα η τεχνολογια προχωρησε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 20:11

Opeth έγραψε:
το λαστιχο που φορας ειναι το καλυτερο. αφου δεν εχεις προβλημα μην ασχολεισαι με αλλα.

Απλά θέλω σε κάθε αλλαγή να δοκιμάζω κάτι νέο μεν, που να μην το έχω ξαναδοκιμάσει, δοκιμασμένο δε.

Τα pirelli rosso corsa είναι ενδιάμεση κατάσταση? Κυρίως για χρήση στον δρόμο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 21:19

Antonios_gsxr έγραψε:
Opeth έγραψε:
το λαστιχο που φορας ειναι το καλυτερο. αφου δεν εχεις προβλημα μην ασχολεισαι με αλλα.

Απλά θέλω σε κάθε αλλαγή να δοκιμάζω κάτι νέο μεν, που να μην το έχω ξαναδοκιμάσει, δοκιμασμένο δε.

Τα pirelli rosso corsa είναι ενδιάμεση κατάσταση? Κυρίως για χρήση στον δρόμο?


good good good oooyes oooyes oooyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 21:28

Miou έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
Opeth έγραψε:
το λαστιχο που φορας ειναι το καλυτερο. αφου δεν εχεις προβλημα μην ασχολεισαι με αλλα.

Απλά θέλω σε κάθε αλλαγή να δοκιμάζω κάτι νέο μεν, που να μην το έχω ξαναδοκιμάσει, δοκιμασμένο δε.

Τα pirelli rosso corsa είναι ενδιάμεση κατάσταση? Κυρίως για χρήση στον δρόμο?


good good good oooyes oooyes oooyes

Τα συνιστάς?

Ζεσταίνονται εύκολα σχετικά?

Σε σχέση με τα gp racer, φαντάζομαι πως βγάζουν περισσότερα χιλιόμετρα, αλλά λογικά δεν ζεσταίνονται τόσο γρήγορα όσο τα dunlop?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΤρι 03 Απρ 2012, 21:45

Antonios_gsxr έγραψε:
Miou έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
Opeth έγραψε:
το λαστιχο που φορας ειναι το καλυτερο. αφου δεν εχεις προβλημα μην ασχολεισαι με αλλα.

Απλά θέλω σε κάθε αλλαγή να δοκιμάζω κάτι νέο μεν, που να μην το έχω ξαναδοκιμάσει, δοκιμασμένο δε.

Τα pirelli rosso corsa είναι ενδιάμεση κατάσταση? Κυρίως για χρήση στον δρόμο?


good good good oooyes oooyes oooyes

Τα συνιστάς?

Ζεσταίνονται εύκολα σχετικά?

Σε σχέση με τα gp racer, φαντάζομαι πως βγάζουν περισσότερα χιλιόμετρα, αλλά λογικά δεν ζεσταίνονται τόσο γρήγορα όσο τα dunlop?

oooyes oooyes oooyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΔευ 25 Μάης 2015, 01:47

Παιδιά για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα έχει κάποιος άποψη για Pirelli Supercorsa V2, είναι η συνέχεια των SC 1-2 και ο ανταγωνισμός των d211 GP Racer;Ρώτησα για τα dunlop και μου προτείναν και αυτά σε ίδια τιμή κάτι προτάκουστο για Supercorsa οπότε μπήκα σε σκέψεις.Για πείτε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΔευ 25 Μάης 2015, 16:48

Κανείς ρε παιδιά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Billis 1340
Normal gixxer
Normal gixxer
Billis 1340


Άντρας Όνομα: : Βασίλης
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 295
Αγωνιζόμενος : Tuned by T.R.E...
Hμερομηνία εγγραφής : 04/11/2014

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΔευ 25 Μάης 2015, 16:50

lotinia έγραψε:
Κανείς ρε παιδιά;

Φιλαράκι ειναι λίγο δύσκολες αυτές οι μέρες κάνε υπομονή και καποιος θα το δει και θα απαντήσει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
donkey
Jr.gixxer
donkey


Άντρας Όνομα: : Μανος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 61
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Hμερομηνία εγγραφής : 17/05/2015

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΔευ 25 Μάης 2015, 18:45

Kαλησπερα φιλε μου να περασουν λιγο οι μερες και θα σου τις εντυπωσεις μου και για τα δυο λαστιχα ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spirdom
Jr.gixxer
spirdom


Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΠαρ 17 Ιουλ 2015, 20:27

Καλησπέρα και από εμένα...οι καιροί εξακολουθούν να είναι δύσκολοι για όλους μας, ούτε καν trackday δεν γίνονται αλλά έφτασε η ώρα για λαστιχάκι.

Συνεχίζω σε αυτό το post γιατί θα ήθελα τις γνώμες σας προς αντικατάσταση του GP Racer (soft-endurance 120-190) σε ένα μαμα 750 κ6... θέλω οποσδήποτε να δοκιμάσω κάτι άλλο όχι γιατί δεν μου άρεσαν...αλλά γιατί υπάρχουν πολλές επιλογές  Embarassed
Τα GP Racer έβγαλαν αρκετά παραπάνω χιλιόμετρα από ότι περίμενα για γόμες με 4 track day Μεγαρα στο 1.14 (άρα χωρίς πολύ πίεση) και τα υπόλοιπα από τις 12.000χλμ σε εθνική και Αθήνα, χωρίς καγκουριές και χωρίς 200αρες (αλλα με αρκετά δικάβαλα). Απλά το πίσω χρειάστηκε να έρθει τούμπα μια φορά και τελείωσε πολύ πριν τελειώσει το μπροστά.

Οι επιλογές προς κάτι που να είναι γόμα, ικανοποιητικό στο δρόμο και φυσικά χωρίς χρήση κουβέρτας. Στην πίστα δεν νομίζω ότι οποιοδήποτε θα με χαλάσει για τον ρυθμό μου αν και το μπροστινο GP Racer μου εδινε πολύ εμπιστοσύνη ενώ το πίσω ακόμη και στα τελευταία του στην πίστα κρατούσε...στην Αθήνα γλυστρούσε... πολύ bounce

Σκέφτομαι για pirelli supercorsa sp (ο λαστιχας είπε μακρυα, θα απογοητευτείς μετά το GP Racer)
metzeler rr k3 (to racetec είναι το παλιό μοντέλο και δεν παίζει πια)
michelin pilot power 3 νομιζω.
όποιος έχει δοκιμάσει ή έχει ακούσει... ευπρόσδεκτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΔευ 20 Ιουλ 2015, 09:09

για πιρελακι μονοδρομος rosso corsa 3 πολυ καλο και μαλακο,
παιζει και το rosso 2 (oxi rosso corsa) αλλα ειναι πιο σκληρο,
το metzeler k3 θα το φας πολυ πιο συντομα απο τα 211 gp-racer ειναι πολυ πιο μαλακα,
michelin ουτε καν να το σκεφτεις φαε τα λεφτα στα μπουζουκια ! kapelo

με λιγα λογια το 211gp-racer στα λεφτα του με το κρατημα που σου δινει ειναι μονοδρομος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spirdom
Jr.gixxer
spirdom


Άντρας Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Hμερομηνία εγγραφής : 30/05/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? EmptyΔευ 20 Ιουλ 2015, 12:28

αρα βγάζουμε τα michelin εκτώς υποθέτω λόγω απόδοσης (εμένα δεν μου αρέσουν καν εμφανησιακά από χάραξη) και τα GP RACER τα κρατάω ως μέτρο σύγκρισης για την επόμενη φορά :-)

δεν ξέρω αν ισχύει και για τα rosso corsa 3 αλλα για τα supercorsa sp αυτό που άκουσα από άνθρωπο που τα έχει δοκιμάσει είναι ότι η απόδοσή τους πέφτει με την φθορά δυσανάλογα πολύ και σαν αίσθηση και σαν κράτημα.

κλίνω προς το πιο καινούργιο λάστιχο της κατηγορίας, metzeler rr ελπίζοντας ότι η Κ3 γόμα που είναι και για δρόμο θα βγάλει καλή αίσθηση και γρήγορο ζέσταμα.

Θα ενημερώσω για εντυπώσεις και από χιλιόμετρα βλέπουμε...ευχαριστώ Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
dunlop gp racer vs pirelli....??
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» bt-016 pro vs pirelli rosso corsa vs dunlop gp racer (endurance)
» dunlop d212 gp racer vs pro
» Dunlop D211 GP Racer: Απευθείας από τα GP

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com