Greek GSX-R forum
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_r10 
JIMK7
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_r10 
nasos-v
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_r10 
T.R.E
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_r10 
k8 600 kk
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_r10 
kostaskr6
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_r10 
κολτρέϊν
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_r10 
Leroy
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_r10 
ripper
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_l10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_c10dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Poll_r10 

 

 dunlop gp racer vs pirelli....??

Πήγαινε κάτω 
+17
Zuki
theatiss
noodles
nik1000
lust99r
k8 600 kk
spirdom
donkey
Billis 1340
lotinia
No Fear
Sotos27
Opeth
rsv4aprc
magfaria
Miou
Antonios_gsxr
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 16:28

Τα d212 την παλεύουν δρόμο καθόλου ή μόνο gp racer κάνουν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 17:59

τα d212 ειναι γωμες αν δεν κανω λαθος, θα τα φας σε 2-3κ χλμ στο δρομο. βαλε τα d211 αν θες οπωςδηποτε dunlop. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 18:31

lotinia έγραψε:
Τα d212 την παλεύουν δρόμο καθόλου ή μόνο gp racer κάνουν;

αυτα φοραω τωρα
ειναι γομες. και θελουν πολυ προσοχη .
εαν δεν εχουν ζεσταθει καλα γλυστρανε χωρις καμια προειδοποιηση και δεν τα μαζευεις ευκολα
δεν εχουν καμια μα καμια σχεση με την συμπεριφορα που εχουν οι γομες απο τα πιρελι

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theatiss
Adv. gixxer
Adv. gixxer
theatiss


Άντρας Όνομα: : Αποστολος
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 775
Hμερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 19:19

Αρα προτιμουμε γομες απο πιρελλι στο δρομο...ετσι για να διατηρω κ τη συζητηση...χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 09 Οκτ 2015, 19:40

εγω προσωπικα ναι .
1000 φορες τα πιρελακια

βεντουζες ειναι τα 212 αμα ζεσταθουνε και πολυ γρηγορη κορονα
αλλα μεσα στην πολη σπιτι-δουλεια δεν προλαβαινουν

το πιρελι κρυο θα σπινιαρει και θα κανει παντες αλλα θα ειναι πολυ πιο γλυκο και ελεγχομενο και παντα με προειδοποιηση

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 10 Οκτ 2015, 18:27

Νομίζω οτι τα Pirelli όπως τα περιγράφεις μοιάζουν με τα GP Racer.Σε τι τιμή βγαίνουν τα D212?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zuki
Full gixxer
Full gixxer
Zuki


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1277
Αγωνιζόμενος : Στους δρομους της Αθηνας....

Hμερομηνία εγγραφής : 03/11/2008

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 10 Οκτ 2015, 20:17

Τα 212 τα φοραγα στο gixxer....Οπως τα λεει ο Αλεξανδρος ειναι.Θελουν ζεσταμα αλλιως γλυστρανε αρκετα και αποτομα.Επισης δουλευουν με ιδιαιτερα χαμηλες πιεσεις.
Γενικα πιστευω το 212 ειναι να το δουλευεις με κουβερτες και μονο για πιστα.
Στον δρομο δεν μου αρεσαν καθολου και δεν εχουν καμια σχεση με τα 211.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 10 Οκτ 2015, 22:41

οπως τα λες ειναι γιαννη .
τα 212 ειναι γομες για πιστα και μονο πιστα και οχι δρομου - πιστας
μπορεις φυσικα να τα συγκρινεις με τα d211 που επισης ηταν αγωνιστικο λαστιχο αλλα οχι με τα 211gpracer που ειναι δρομου πιστας

εγω τα εβαλα γιατι πλεον ειχα βγαλει τα λινα εξω στα πιρελακια και τα βρηκα σε τιμη ξεφτυλα απο φιλο ...
δεν νομιζω οτι θα το ξανακανω

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lotinia
Normal gixxer
Normal gixxer
lotinia


Άντρας Όνομα: : Σωκράτης
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 30 Οκτ 2015, 15:51

Παιδιά για να μην ανοίξω καινούριο θέμα,τελικά τα Diablo supercorsa SP V2, τα δοκιμασε κανείς για να έχουμε μια γνώμη.Κια μια ερώτηση επιπλέον,τα V2 δεν έχουν διαβαθμίσεις στην σκληρότητα, τύπου sc0 sc1, όπως τα παλιά Diablo supercorsa;Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 29 Ιουλ 2016, 23:13

Χαιρετώ την παρέα μετά από καιρό!

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, ετοιμάζομαι από Λάρισα για μία μικρή εξόρμηση στο Ναύπλιο και από εκεί για τον γύρο της Πελοποννήσου (από την Αθήνα και μετά δικάβαλος). Λάστιχα έχω ένα ζευγάρι δουλεμένο στην πίστα dunlop d212, αλλά νομίζω πως δεν θα αντέξει με τίποτα τόσα χιλιόμετρα, ειδικά διπλός και με τόση εθνική.

Τι προτείνετε από ελαστικά, τα οποία από την μία να μην είναι γόμες εννοείται, αλλά από την άλλη να μην είναι και τουριστάδικα για πολύ βαριά μηχανάκια κτλ;

Ότι ελαστικό και να βάλω, δεν θα καταστραφεί η κορώνα του αφού επιστρέψω από την Πελοπόννησο, ειδικά αν κινούμαι στην εθνική "σβέλτα";

Μου πρότειναν τα pirelli rosso corsa, τα diablo supercorsa σε road, τα bridgestone s20 και τα dunlop road 2. Τα dunlop gp racer με endurance πίσω υπάρχει περίπτωση να επιστρέψουν από την εκδρομή και να έχουν ακόμα κορώνα, ή ζητάω πολλά;

Αλέξανδρε (miou) είμαι σίγουρος ότι θα τα έχεις δοκιμάσει όλα!

Εγώ πέρα από pirelli diablo superbike slick, dunlop d211, dunlop gp racer και dunlop d212, δεν έχω δοκιμάσει τίποτε άλλο αυτά τα 5+ χρόνια που έχω το Κ9.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DrIoannis
Hero gixxer
Hero gixxer
DrIoannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Αγωνιζόμενος : το... πάλεψα.
Hμερομηνία εγγραφής : 29/01/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 30 Ιουλ 2016, 09:49

Εάν είναι δουλεμένο μόνο πίστα και έχει στο κέντρο δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα βάλεις Τουλάχιστον 36psi πίσω και μια χαρά ταξιδάκι θα κάνεις. Αλλιώς πας για άλλα. Αν σκοπεύεις για πίστα τότε αναγκαστικά θα πάρεις ένα λάστιχο που θα μπορέσει να μπει παντού πχ Dunlop GP Racer, Pirelli SuperCorsa SP κλπ. Αν δεν θες απαιτήσεις σε πίστα τότε Dunlop Qualifier, Pirelli Diablo Rosso III. Αντίστοιχα και στα Michelin,Metzeler(έχω ακούσει καλά λόγια για RR).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 30 Ιουλ 2016, 10:13

xaxaxa fafoutis
oooyes

ναι τα εχω δοκιμασει ολα εκτος απο το ς20 και τα ντανλοπ road

το εαν θα γυρισεις πισω με λιγο λαστιχο, με κατεστραμενη κορωνα ή με ενα λαστιχο φυσιολογικα φαγωμενο εχει να κανει με
1 την πιεση που θα δουλεψεις
2 την ταχυτητα που θα ταξιδευεις στην εθνικη

το 212 μου εχει βγαλει απιστευτα πολλα χλμ με πιεση 30-32 και ταχυτητες εθνικη 150-180 2καβαλος - αμα το πας με 200+ θα το ξεφτυλισεις και θα κουναει
βεβαια κανονικα θελει πιο χαμηλη πιεση γιατι "κοπαναει" στις λακουβες και τα σαμαρακια και δεν μπορω να το φερω απο την αναρτηση (πως διαολο να το φερω αφου θελει κατω απο 28 πιεση κανονικα)
βεβαια εχει μεγαλη διαφορα με 34 ή με 30 πιεση στο κοπανημα

στην ουσια στο ταξιδι σου αυτο εθνικη εχεις μονο απο την λαρισα μεχρι την κορινθο
και εγω θα ελεγα απο λαρισα μεχρι αθηνα αφου μετα θα εισαι 2 καβαλος και δεν θα τρεχεις τοσο

στον γυρο της πελ/σου μπορεις να διαλεξεις κομματια επαρχιακου δρομου που εχει και πιο ωραιες διαδρομες και φθορα δεν θα εχεις στο λαστιχο
ασε οτι αμα πας να γυρισεις απο πατρα μεχρι την κορινθο εχει 1 λωριδα μονο και ειναι χαλια μαυρα


απο ολα αυτα τα λαστιχα που σου προτειναν το αγαπημενο μου ειναι το πιρελλι ροσο κορσα
και εχω οδηγησει και μηχανακι φιλου με τα ντιαμπλο ροσο 2 και ηταν πολυ ωραιο λαστιχο και πλεον εχει βγει το 3

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noodles
Hero gixxer
Hero gixxer
noodles


Άντρας Όνομα: : Βαγγέλης
Τόπος : Καρδίτσα
Ηλικία : 34
Αριθμός μηνυμάτων : 1424
Hμερομηνία εγγραφής : 12/02/2013

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 31 Ιουλ 2016, 23:33

Antonios_gsxr έγραψε:
Χαιρετώ την παρέα μετά από καιρό!

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, ετοιμάζομαι από Λάρισα για μία μικρή εξόρμηση στο Ναύπλιο και από εκεί για τον γύρο της Πελοποννήσου (από την Αθήνα και μετά δικάβαλος). Λάστιχα έχω ένα ζευγάρι δουλεμένο στην πίστα dunlop d212, αλλά νομίζω πως δεν θα αντέξει με τίποτα τόσα χιλιόμετρα, ειδικά διπλός και με τόση εθνική.

Τι προτείνετε από ελαστικά, τα οποία από την μία να μην είναι γόμες εννοείται, αλλά από την άλλη να μην είναι και τουριστάδικα για πολύ βαριά μηχανάκια κτλ;

Ότι ελαστικό και να βάλω, δεν θα καταστραφεί η κορώνα του αφού επιστρέψω από την Πελοπόννησο, ειδικά αν κινούμαι στην εθνική "σβέλτα";

Μου πρότειναν τα pirelli rosso corsa, τα diablo supercorsa σε road, τα bridgestone s20 και τα dunlop road 2. Τα dunlop gp racer με endurance πίσω υπάρχει περίπτωση να επιστρέψουν από την εκδρομή και να έχουν ακόμα κορώνα, ή ζητάω πολλά;

Αλέξανδρε (miou) είμαι σίγουρος ότι θα τα έχεις δοκιμάσει όλα!

Εγώ πέρα από pirelli diablo superbike slick, dunlop d211, dunlop gp racer και dunlop d212, δεν έχω δοκιμάσει τίποτε άλλο αυτά τα 5+ χρόνια που έχω το Κ9.


απο καινουρια θα εβαζα η d211 gp racer η rosso corsa (και τα 2 ειναι πολυ καλα ιδιαιτερα τα 1α, απο τη στιγμη που μπαινεις και πιστα, δε θα βρεις καλυτερο, εκτος απο αγωνιστικες γομες).
τα s20 σε gsxr φιλου δε μου αφησανε καλες εντυπωσεις, δε κανουν για ss.
αν τα d212 που εχεις εχουν αρκετο πελμα στη μεση προτεινω να πας με αυτα. δε λεει να φας καινουριο λαστιχο στην εθνικη.

στην τελικη βαλε λιγα psi παραπανω, καλυτερα θα δουλεψει απο τη στιγμη που εχεις και 2ο ατομο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 01 Αυγ 2016, 10:41

vaggelis600 έγραψε:

αν τα d212 που εχεις

στην τελικη βαλε λιγα psi παραπανω, καλυτερα θα δουλεψει απο τη στιγμη που εχεις και 2ο ατομο.


μπααααααααα   nono nono


ποιος σου ειπε οτι θα δουλεψει καλυτερα αυτο το λαστιχο με παραπανω πιεση ?
τι εννοεις παραπανω πιεση ?
ξερεις που δουλευει κανονικα αυτο το λαστιχο ?
το εχεις δοκιμασει ???

να σου πω απλα οτι με 32 πιεση κοπαναει απιστευα πολυ στις λακουβες και στα σαμαρακια 2καβαλος στην εθνικη
αμα εισαι στον επαρχιακο ειναι ακομα χειροτερα
κανονικα δεν κανει για τον δρομο για εκδρομες και χαλαρες βολτες
αμα θελεις ομως θα πρεπει να ριξεις πολυ την πιεση στο 28-26 ειναι καπως καλυτερα
αλλοιως θα κοπανας

απλα με την παραπανω πιεση που του προτεινεις θα εχει μικροτερη φθορα αλλα οχι οτι θα δουλεψει καλυτερα
χειροτερα θα ειναι σε θεμα προσφυσης και ανεσης

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 01 Αυγ 2016, 20:25

Ρε μαν βαλε τα s20 evo να τα κανεις ολα και να συμφαιρεις.ειναι και σε προσφορα αυτο το καιρο.
Μπορει να δεις μια παραλια και να γουσταρεις να το κατεβασεις κατω.μπορει να φας τρελα και να γραψεις απειρα χλμ...μπορει να κανεις ενα πολεμικο βολτακι.ναι μπορεις....τωρα συζητας να βαλεις γομες (αν δε κανω λαθος) για να πας διακοπες!!!!και δικαβαλος...νομιζω φθλικα παντα το ξεκινας λαθος..παντως οτι και να κανεις να περασεις υπέροχα.και αμα σε βγαλει αρκαδια παραλιακη ειναι εβα ψαροχωρι ΤΥΡΟΣ λεγετε...αξιζει μια σταση 2 μερουλες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 01 Αυγ 2016, 20:46

Ειναι τοσο all around τα S20 evo,οντως;
Mε 235€ που τα ειδα,το σκεφτομαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terrorzone
Full gixxer
Full gixxer
terrorzone


Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ηλικία : 43
Αριθμός μηνυμάτων : 826
Hμερομηνία εγγραφής : 08/10/2014

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 01 Αυγ 2016, 21:10

Κοιτα στο φυλλαδιο της η ΒRIDGESTONE το δινει 40%πιστα / 60% δρομο.Εγω το προτεινα ,οχι γιατι το ειχε βαλει ο ξαδερφος της συναφαδας του γαμπρου, της κυρα νιτσας,αλλα το φοραω τωρα.Τις εκδρομες μου παιδια τις ποσταρω αρα και χλμ που βαραω.Το χω βαλει πχ σε χωματοδρομο απο σπαρτη μεχρι το καταφυγιο στο ταυγετο,στο μαιναλο ορος τσιτα πετρα.ουτε κοπηκε ουτε τιποτα.Οσες φορες θελω να παιξω στις στροφες ειναι τσιχλατο,για το μηχανακι μου ειναι μια χαρα στα 98 αλογα.Ε φανταζομε και στο 1000....ωπος βλεπω το φαγωμα του και την αισθηση που μου δινει θα βγαλει και χλμ ε και στη τελικη γυρω της πελοποννησου που θελει να κανει ο φιλος + τα πηγαινε ελα που μενει και βορεια θεωρω στη τιμη του ειναι μονοδρομος.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hydraulic-hellas.gr
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 02 Αυγ 2016, 12:26

χωρις παρεξηγηση...αυτα τα 40% και 50% και 80% μη τους πολυδινετε σημασια ειναι απλα θεμα μαρκετινγ των εταιριων, δηλαδη ενα λαστιχο 40-60 με ενα 70-30 οδηγικα ποια διαφορα εχει? :P
τα λαστιχα χωριζονται πολυ απλα σε
-τουβλα δρομισια πχ M3, angel κτλπ που ειναι μονο για burnout me 6
-μαλακα δρομισια οπως 211,rosso, rosso corsa
-γομες οπως 212, R10
-qualifying - slick κτλπ οπως τα πιρελακια SBK,dunlpo Kr κτλπ

ουσιαστικα αυτο που μας απασχολει ολους ειναι σε τι ευρος βαθμων δουευουν ωστε να μην τσακιστουμε με κρυα στην πρωτη γωνια , επισης ποσο σκληρο σκελετο εχουν γιατι εχει δικιο ο Μιου για τα dunlop που εχουν διπλο πλεγμα, και ποσο μαλακα ειναι ωστε να μην φτανουν για πλακα 95 βαθμους και να λιωνουν σαν παγωτο στην πρωτη κρατημενη 300αρα

τωρα στο θεμα ....
προτιμω τα Rosso II απο τα s20 μακραν για καθημερινη χρηση και ταξιδια, καλυτερη αισθηση ειδικα στο μπροστινο, αλλα οκ αποψεις ειναι αυτες αναλογα το καθε οδηγο

τωρα για μαλακο πλαινο για χρηση δρομου ή 211 medium-endurance ή rosso corsa III που ειναι πολυ πιο ακριβα ομως, αυτα τα δυο ειναι απλα μονοδρομος για καθημερινη χρηση και πολεμικες βολτες

για φτηνη λυση σε καινουρια ειχα βαλει καποια στιγμη τα rensport και δε το ειχα μετανιωσει αλλα δε λενε τιποτα το ιδιαιτερο για πολεμο και αν θυμαμαι καλα βγαινουν μονο σε 50αρι προφιλ

τωρα αν ειχα αυστηρα 250ε αν θα εβαζα ρενσπορτ ή σ20..... μαλλον ενα 211 καινουριο πισω και ενα μεταχειρο μπροστα fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gixxerm@n
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Gixxerm@n


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 582
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 02 Αυγ 2016, 16:26

εγώ έβαλα michelin power supersport evo . είναι πιο δρομίσιο από το power cup και πιο πιστάτο από το power3.

τα power 3 είναι πολύ καλά δρομίσια ελαστικά και βγάζουν πάρα πολλά χλμ. στις Σέρρες πήγα μέχρι 1.32 χαμηλό με πολυκαιρισμένα power3.

θα στα συνιστούσα για τη χρήση που θες να τους κάνεις αν τα βρεις στη σωστή τιμή.

συγκαταλέγονται βεβαίως στα τούβλα δρομίσια που λέει κι ο κκ fafoutis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonios_gsxr
Full gixxer
Full gixxer
Antonios_gsxr


Όνομα: : Αντώνιος
Τόπος : Λάρισα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 896
Hμερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 10 Αυγ 2016, 08:32

k8 600 kk έγραψε:

τα λαστιχα χωριζονται πολυ απλα σε
-τουβλα δρομισια πχ M3, angel κτλπ που ειναι μονο για burnout me 6
-μαλακα δρομισια οπως 211,rosso, rosso corsa
-γομες οπως 212, R10
-qualifying - slick κτλπ οπως τα πιρελακια SBK,dunlpo Kr κτλπ

:

Τα bridgestone S21 ανήκουν στην 1η, ή στην 2η κατηγορία;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gixxerm@n
Adv. gixxer
Adv. gixxer
Gixxerm@n


Άντρας Όνομα: : Γιώργος
Τόπος : ΞΑΝΘΗ
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 582
Hμερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 10 Αυγ 2016, 11:50

Antonios_gsxr έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:

τα λαστιχα χωριζονται πολυ απλα σε
-τουβλα δρομισια πχ M3, angel κτλπ που ειναι μονο για burnout me 6
-μαλακα δρομισια οπως 211,rosso, rosso corsa
-γομες οπως 212, R10
-qualifying - slick κτλπ οπως τα πιρελακια SBK,dunlpo Kr κτλπ

:

Τα bridgestone S21 ανήκουν στην 1η, ή στην 2η κατηγορία;


S21 τούβλα

RS10 racing-street σύμφωνα με την B'stone

R10 ακόμη πιο πιτσαδόρικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k8 600 kk
Racing gixxer
Racing gixxer
k8 600 kk


Άντρας Όνομα: : Κωστας (ΚΚ)
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 5571
Αγωνιζόμενος : τωρα τωρα ερχεται το λοττο το νιωθω....
Hμερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dunlop gp racer vs pirelli....??   dunlop gp racer vs pirelli....?? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 11 Αυγ 2016, 16:13

Gixxerm@n έγραψε:
Antonios_gsxr έγραψε:
k8 600 kk έγραψε:

τα λαστιχα χωριζονται πολυ απλα σε
-τουβλα δρομισια πχ M3, angel κτλπ που ειναι μονο για burnout me 6
-μαλακα δρομισια οπως 211,rosso, rosso corsa
-γομες οπως 212, R10
-qualifying - slick κτλπ οπως τα πιρελακια SBK,dunlpo Kr κτλπ

:

Τα bridgestone S21 ανήκουν στην 1η, ή στην 2η κατηγορία;


S21 τούβλα

RS10 racing-street σύμφωνα με την B'stone

R10 ακόμη πιο πιτσαδόρικα


+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
dunlop gp racer vs pirelli....??
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» bt-016 pro vs pirelli rosso corsa vs dunlop gp racer (endurance)
» γνωμες για λαστιχα πιστας GP RACER vs R10
» Dunlop D211 GP Racer: Απευθείας από τα GP

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΖΑΝΤΕΣ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com