Greek GSX-R forum
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_r10 
JIMK7
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_r10 
nasos-v
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_r10 
T.R.E
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_r10 
k8 600 kk
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_r10 
kostaskr6
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_r10 
κολτρέϊν
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_r10 
Leroy
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_r10 
ripper
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_l10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_c10ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Poll_r10 

 

 ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!

Πήγαινε κάτω 
+8
giorgostam
T.R.E
DimSTriple
JIMK7
poulitzer
stavrosrodo
R evolution
paps_1000r
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΔευ 08 Φεβ 2010, 15:41

παιδια θελω να βαλω advance.α;ν ξερει κανεισ θελω τι γνωμη του.ειναι πολυ λιγα τα λεφτα κ μου λεει ο μηχανικος μου οτι αξιζει κ κανει δουλεια!εσεισ τι λετε??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
R evolution
Normal gixxer
Normal gixxer
R evolution


Άντρας Όνομα: : Τασος
Τόπος : πορτο ραφτη
Ηλικία : 35
Αριθμός μηνυμάτων : 113
Hμερομηνία εγγραφής : 19/07/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΔευ 08 Φεβ 2010, 16:01

εγω που δν εχς ιδεα παιζει να μαθω στο περιπου τι ειναι αυτο που λες ?? Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΔευ 08 Φεβ 2010, 17:57

εννοεις το πιατελο που κραταει το ''ματακι'' του στροφαλου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΔευ 08 Φεβ 2010, 21:42

avance μαλλον εννοεις!!!
μπορεις να βγαλεις το μαμα και να βαλεις της factory αλλα αν το μηχανακι ειναι νορμαλ καλητερα να μην το κανεις.γνωμη μου ετσι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΔευ 08 Φεβ 2010, 23:01

stavrosrodo έγραψε:
εννοεις το πιατελο που κραταει το ''ματακι'' του στροφαλου?
αν εννοεις αυτο εχω.
application:
gsxr600 99-05 (06-09 is same part, but it's mounted in the RH engine cover)
gsxr750 98-05 (06-09 is same part, but it's mounted in the RH engine cover)
gsxr1000, 01-09
ειναι πιστο αντιγραφο της factorypro.(φτιαγμενο με λε'ι'ζερ).
δινει +4 μοιρες.σε συνδιασμο με yoshimura box κανει αρκετα καλη δουλεια.
αν και προτιμοτερο ειναι να ελεγχεις το αβανς με εγκεφαλο.ωστοσο ειναι μια πολυ φτηνη λυση με καλα αποτελεσματα.και ασφαλη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 00:55

stavrosrodo έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
εννοεις το πιατελο που κραταει το ''ματακι'' του στροφαλου?
αν εννοεις αυτο εχω.
application:
gsxr600 99-05 (06-09 is same part, but it's mounted in the RH engine cover)
gsxr750 98-05 (06-09 is same part, but it's mounted in the RH engine cover)
gsxr1000, 01-09
ειναι πιστο αντιγραφο της factorypro.(φτιαγμενο με λε'ι'ζερ).
δινει +4 μοιρες.σε συνδιασμο με yoshimura box κανει αρκετα καλη δουλεια.
αν και προτιμοτερο ειναι να ελεγχεις το αβανς με εγκεφαλο.ωστοσο ειναι μια πολυ φτηνη λυση με καλα αποτελεσματα.και ασφαλη.

Σταυρο τι διαφορες ειδες μ αυτο xmmm και ποσο κανει ξερεις scratch

Ξερω οτι με λαθος avance σκαει η κεφαλη pale και δεν κανει να το πας πανω απο 2 μοιρες aswew
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 01:34

JIMK7 έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
εννοεις το πιατελο που κραταει το ''ματακι'' του στροφαλου?
αν εννοεις αυτο εχω.
application:
gsxr600 99-05 (06-09 is same part, but it's mounted in the RH engine cover)
gsxr750 98-05 (06-09 is same part, but it's mounted in the RH engine cover)
gsxr1000, 01-09
ειναι πιστο αντιγραφο της factorypro.(φτιαγμενο με λε'ι'ζερ).
δινει +4 μοιρες.σε συνδιασμο με yoshimura box κανει αρκετα καλη δουλεια.
αν και προτιμοτερο ειναι να ελεγχεις το αβανς με εγκεφαλο.ωστοσο ειναι μια πολυ φτηνη λυση με καλα αποτελεσματα.και ασφαλη.

Σταυρο τι διαφορες ειδες μ αυτο xmmm και ποσο κανει ξερεις scratch

Ξερω οτι με λαθος avance σκαει η κεφαλη pale και δεν κανει να το πας πανω απο 2 μοιρες aswew
το εχω δοκιμασει σε κ1,κ6,κ8. και τα 3 πηραν παρα πολυ στα χαμηλομεσαια(πολυ αισθητη διαφορα) και λιγο στα ψηλα.
εγω δημητρη οταν ειχα power commander kai ignition δουλευα σε μερικα σημεια και 5 μοιρες.απλα τερμα ψηλα επεφτα στις 2.αλλα ειχα και φλατζα.και το ειχα ετσι 6-7000χλμ χωρις το παραμικρο.
ασε που αμα ηταν να παθει ζημια δεν νομιζω να το πουλουσαν.
απλα μετα για να εισαι ησυχος βαζεις 100-αρα.
και τα μηχανακια που το φορεσαν δεν επαθαν το παραμικρο.
αν θυμαμαι καλα το πουλανε γυρω στα 80ευρω με μεταφορικα.
εγω σαφως πιο φτηνα. Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την stavrosrodo στις Τρι 09 Φεβ 2010, 02:11, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 01:53

επισης ο empro στο μηδενικο προγραμμα (japanese superbike) ξεκιναει με +5,+6 απο το μαμα ισως και παραπανω (ασχετα που γραφει 0).
εγω ημουν για αρκετο καιρο σε +4 σε μερικα σημεια(δηλαδη 8 μοιρες +) και δεν ανατιναχτηκα.βεβαια ημουν κωλοφαρδος.την γλυτωσα γιατι ειχα πλουσιο μειγμα και κρατουσε την θερμοκρασια σε καλα επιπεδα.αλλιως............. aftokt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 04:19

ναι το πιατελο που κραταει το ματακι εννοω!avance!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 04:27

για τον φιλο poulitzer!δεν ειναι μαμα.φοραω εξατμιση φιλτρο εχω ριθμιση τα μιγματα κ εχω παραγγειλη κ X-TRE κ περιμενω κ να βγαλει κ χωαννες η factory οπωσ ειπεσ.ναι τησ factory ειναι κ το avance.τι λεσ φιλε μου,με αυτα που φοραω να το βαλω??κ κατι αλλο..αν ηταν μαμα γιατι να μην το εβαζα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 04:45

παιδια εγω θα το παρω απο αμερικη,τησ factory εννοειτε που τα εχει δοκιμασμενα κ θα μου κοστιση μαζι με μεταφορικα περιπου 45 ευρω.60 δολλαρια περιπου το πουλαει η factory + 5 ευρω μεταφορικα.οποτε απο αυτα που μου ειπατε κ εσεισ απο τι στιγμη που εχω ριθμισμενα κ τα μιγματα κ σε συνδιασμο κ με τα αλλα που φοραω θα κανει καλη δουλεια.παντωσ κ ο μηχανικος μου που το εχει κ δοκιμασμενο μου τι συνιστα ανεπιφιλακτα.ευχαριστω κ για τισ δικες σας εμπειριες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 04:55

φιλε R evolution που ρωτησες το avance ειναι κατι σαν ενα λαμακι η πλακετα που αλλαζει κ δινει ποιο νωρις την αναφλεκση κ κερδιζεισ σε ευστροφια.Ακομα η factory που το πουλαει λεει οτι μπορει να παρεις κ απο 1 εως 3 αλογα.Αναλογα κ απο τους αλλουσ παραγοντες που ειπαν οι φιλοι νωριτερα.π.χ.με τα μιγματα.παντωσ κανει δουλιτσα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 05:08

φιλε Γιαννη ok!με καλιπσε με αυτα που ειπε ο Σταυρος κ τον ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 11:47

paps_1000r έγραψε:
παιδια εγω θα το παρω απο αμερικη,τησ factory εννοειτε που τα εχει δοκιμασμενα κ θα μου κοστιση μαζι με μεταφορικα περιπου 45 ευρω.60 δολλαρια περιπου το πουλαει η factory + 5 ευρω μεταφορικα.οποτε απο αυτα που μου ειπατε κ εσεισ απο τι στιγμη που εχω ριθμισμενα κ τα μιγματα κ σε συνδιασμο κ με τα αλλα που φοραω θα κανει καλη δουλεια.παντωσ κ ο μηχανικος μου που το εχει κ δοκιμασμενο μου τι συνιστα ανεπιφιλακτα.ευχαριστω κ για τισ δικες σας εμπειριες!
αν τα μεταφορικα ειναι αυτα που λες εισαι super good
μονο εγω πληρωνω παραπανω? aswew
α!θα χρειαστει να ξαναδεις-ξανακανεις τα μειγματα σου μετα απο την εγκατασταση του.
και προσοχη.μετα απο αυτο 100-αρα για να εχεις υσηχο το κεφαλι σου απο πειρακια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 11:55

καλημερα.σε ρωτησα αμα ειναι μαμα γιατι οταν το ειχα και εγω νορμαλ φοραγα μονο φιλτρο και tre να φανταστεις .το ειχα δει και εγω και ελαγα να το φερω αλλα μου ειχαν πει οτι ηταν καλυτερα να βαλω τελικο και pc παρα να παιξω με το avance μονο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤρι 09 Φεβ 2010, 12:00

σταυρο να σε ρωτησω κατι.με το yoshi box ρυθμιζεις μονο μειγματα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 01:21

ναι Γιαννη με το yoshi box μονο μειγματα.( -5,0,+5 σε χαμηλα,μεσαια,ψηλα)
αν το κανεις να το κανεις με καυσαναλυση και το καλυτερο ειναι να γινει στο δρομο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 06:05

πειρακια δηλαδη??τι μπορει να παθω στη περιπτωση λεμε τωρα που βαλω καμια φορα απλη βενζινη??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 06:12

οσο για τα μεταφορικα φιλε μου ειναι τοσο λιγα λογο του κονε που εχει ο μηχανικος μου επειδη εχει τον αδερφο του στην αμερικη.οποτε τα αγοραζει αυτοσ απο εκει κ τα στελνει μαζικα μαζι κ με αλλα πραγματα οποτε βγαινει φτινοτερα στο συνολο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paps_1000r
Normal gixxer
Normal gixxer
paps_1000r


Άντρας Όνομα: : Γιωργος
Τόπος : Αθηνα-Ηλιουπολη
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Hμερομηνία εγγραφής : 11/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 06:23

τα μειγματα φιλε σταυρο πρεπει οπωσδηποτε να τα ξανακανω,για ποιο λογο??γιατι σε εναν φιλο που το βαλαμε δεν τα καναμε.ουτοσι αλλοσ αν δεν μπει σε υπολογιστη σε δυναμο,σκετο με το yoshimoura box που βαζει ο μηχανικοσ μου δεν μπορει να δει αναλυτικα.απλωσ π.χ.βαζει 5 στα μεσαια κ 5 στα ψηλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 13:17

οχι σταυρο μου σε ευχαριστω φοραω ηδη rapid bike 3 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.απλα σε ρωτησα επειδη ο paps_1000r εχει πει οτι εχει ηδη ρυθμισει μειγματα και το ειχα απορια δεν το ηξερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 13:47

To θέμα αβάνς έχει δυσκολία να το ρυθμίσεις, τεράστιες διαφορές αν πετύχει, ολική καταστροφή αν τελικά δε δουλέψει σωστά.
Το κακό με το λάθος εβάνς είναι πως χτυπά "ύπουλα" αν δεν έχεις σένσορες θερμοκρασίας καυσαερίων, ή.... γενικός ιδέα τι κάνεις μπορεί να δουλέψει κανονικά το μηχανάκι μέχρι κάποια μέρα να τρυπήσει κανα πιστόνι ή απλά... να βγάλει τη μπιέλα απ’έξω (δυστυχώς το τελευταίο το έχω δεί να συμβαίνει σε μηχανάκι του πρωταθλήματος... που ο πειραματισμός με τους εγκεφάλους των κίτ δεν είχε ας πούμε τα.... αναμενόμενα αποτελέσματα με αποτέλεσμα την καταστροφή του μοτέρ).

Το σίγουρο είναι πως για να παίξεις εκτεταμένα θέλει ψάξιμο με τον τύπο των εκκεντροφόρων, τον χρονισμό, τα ρεύματα σου και τα μπουζί (τύπο αλλά και τεχνικά του στοιχεία).
5 μοίρες δεν είναι παιχνίδι αν σκεφτεί κανείς πως τα gsxr μας ας πούμε έχει εργοστασιακά περίπου 25 μοίρες που σκαει πρίν το ΑΝΣ στη μεσαία κλίμακα στροφών (για την ακρίβεια μεταβάλλεται αναλόγως σχέσης των στροφών και του ανοίγματος γκαζιού απο 25 με 35 μοίρες... οπότε ένα συνδιασμός κακής βενζίνης που δε θα κάνει σωστή ανάφλεξη δε θα έχει τα καλύτερα αποτελέσματα στη μακροβιότητα του μοτέρ.

Προσωπικά θεωρώ πως δοκιμές πάνω σε δυναμόμετρο μέχρι 4, άντε 5 μοίρες με πυρόμετρο είναι οκ... τα ρίσκα εννοείτε είναι δεδομένα και παραμένουν σε ένα λάθος σετάπ.
Όμως, για μηχανάκι που κυκλοφορεί στο δρόμο (οπότε μπορεί να πέσει σε κακή βενζίνα και μικτή λειτουργία) ΔΕ θα έπαιζα εκτεταμένα με αβάνς, πλήν ίσως κάποιον εκκεντροφοράτων SS που θέλω να το ξυπνήσω λίγο περισσότερο στις χαμηλομεσαίες. Στα αγωνιστικά εννοείτε πως το πράγμα αλλάζει και το σωστό αβάνς σε συνδυασμό με τις κατάλληλες βενζίνες και μείγματα έχει... εκρηκτικά αποτελέσματα lol! lol![quote]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 14:02

paps_1000r έγραψε:
τα μειγματα φιλε σταυρο πρεπει οπωσδηποτε να τα ξανακανω,για ποιο λογο??γιατι σε εναν φιλο που το βαλαμε δεν τα καναμε.ουτοσι αλλοσ αν δεν μπει σε υπολογιστη σε δυναμο,σκετο με το yoshimoura box που βαζει ο μηχανικοσ μου δεν μπορει να δει αναλυτικα.απλωσ π.χ.βαζει 5 στα μεσαια κ 5 στα ψηλα.

Αλλαγές στο περίπου έχουν αποτελέσματα στο περίπου (σα να παίζεις λόττο ένα πράγμα).
Το yoshi box είναι καλό και εύκολο σα φθηνή λύση αρκεί να έχεις κάποια στοιχειομετρία οπότε κάνει πραγματικά θαύματα για το κόστος που θα κληθεί να πληρώσει ο πελάτης... τώρα για το αβάνς... θεωρώ τραγικό λάθος να βάζεις το μηχανάκι να σκάει 4 μοίρες πιο νωρίς απο τις 1000σαλ μέχρι το κόφτη.

Αυτό που πρέπει να ξέρουμε είναι πως είτε στις 15.000σαλ είτε στις 1500σαλ το καύσιμο μοίγμα τον ίδιο χρόνο θα κάνει να σκάσει οπότε αυτό που βλέπω εγώ είναι πως μ’αυτή την αλλάγη σίγουρα κάπου θα κερδίσεις αλλά εξίσου σίγουρα κάπου θα χάσεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 15:04

DimSTriple έγραψε:


Αυτό που πρέπει να ξέρουμε είναι πως είτε στις 15.000σαλ είτε στις 1500σαλ το καύσιμο μοίγμα τον ίδιο χρόνο θα κάνει να σκάσει οπότε αυτό που βλέπω εγώ είναι πως μ’αυτή την αλλάγη σίγουρα κάπου θα κερδίσεις αλλά εξίσου σίγουρα κάπου θα χάσεις...

Αυτο ξερω κι εγω scratch αλλα σε μερικες μερες θα το δοκιμασω πανω στο δυναμομετρο :P να δουμε τι ακριβος γινεται xmmm

Ευχαριστω το stavrosrodo για τη χορηγια του beer beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimSTriple
Full gixxer
Full gixxer
DimSTriple


Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 803
Hμερομηνία εγγραφής : 05/11/2008

ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!   ADVANCE!θελω τι γνωμη σας! EmptyΤετ 10 Φεβ 2010, 15:23

Μήτσε... απλά θυμήσου το φορτίο σε τέρμα γκάζι δεν είναι ίδιο πάνω στο δυναμόμετρο σε σχέση με το δρόμο και στα μεγάλα ανοίγματα γκαζιού ο στόκ εγκέφαλος κόβει αβάνς απο το μηχανάκι ("πνίγεται" στη βενζίνη οπότε το μείγμα καίγεται πιο γρήγορα - το πράγμα αλλάζει όσο δουλεύει το ramair)
Οπότε παίξε και με all gear για να δείς διαφορές και πρόσεξε τη θερμοκρασία του μοτέρ... ό,τι αποτελέσματα βγάλεις να είναι με το μοτέρ στις συνθήκες λειτουργίας του.
Πιστόνια δεν έχει βάλει έτσι;

Άντε να δούμε Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.meremetis.gr/
 
ADVANCE!θελω τι γνωμη σας!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 5Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» την γνωμη σας.....
» Τη γνωμη σας για σαμαρια!!!
» την γνωμη σας παρακαλω....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ :: ΤΕΧΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com