Greek GSX-R forum
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_r10 
JIMK7
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_r10 
nasos-v
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_r10 
T.R.E
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_r10 
k8 600 kk
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_r10 
kostaskr6
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_r10 
κολτρέϊν
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_r10 
Leroy
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_r10 
ripper
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Poll_r10 

 

 Παραπονα μαστορια και βελτιωτες

Πήγαινε κάτω 
+36
Vortex
k8 600 kk
AggelosK8
ripper
lakou636
JIMK7
ghost
amorfotos
Painterz
Miou
panikas
Chrisk6
nktr
gat0s
lazaros-p
maikstain
Black Eagle
ZX14
gsxr77
zed660
giannisK6
GIXXERAKIAS
Aristosk8
FLASKAS
bonepeeler
maiandros9
T.R.E
busa respect
kostaskr6
kontos 750
boutser
NIKOS
poulitzer
ΓρηγόρηςΚ2
giannis_suzuki
frozen
40 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 12:57

Χα χα χα χα χα χα έλιωσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓρηγόρηςΚ2
Adv. gixxer
Adv. gixxer
ΓρηγόρηςΚ2


Άντρας Όνομα: : ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ηλικία : 53
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Hμερομηνία εγγραφής : 16/04/2012

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παράπονα   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 13:14

boutser έγραψε:
Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα. Γιατί η παρουσίαση της μηχανης μου έγινε μπουρδελο.μάλλον θα πρέπει να διαγραφει
Εγω κωστα σου ζηταω συγνωμη αλλα το εφερε η συζητηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 13:18

bonepeeler έγραψε:

Κι εγω θα ηθελα να κατηγορησω ανοιχτα αλλα επειδη δε μπορω να το αποδειξω, θα μεινει ανωνυμο το συνεργειο.

Κανείς δεν θα σε κατηγορήσει εάν απλά εκφράσεις τη γνώμη σου (πολιτισμένα Very Happy ) για ένα συνεργείο/μάστορα και μας πεις την εμπειρία σου καλή/κακή.
Αντιθέτως θα είναι πολύ χρήσιμο για όλους μας.

υγ. τι έγινε με τα λαμπάκια και γελάνε οι υπόλοιποι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 13:53

FLASKAS έγραψε:
bonepeeler έγραψε:
Για πειτε ρε σεις τις αποψεις σας και οτι αλλο παθατε απο μαστορους εδω μεσα.
Επωνυμα ή ανωνυμα.
Το προβλημα ειναι πως αν πεις το ονομα ανοιχτα, μπορει να φας και μια μηνυση στο κεφαλι απο το πουθενα.
Κι εγω θα ηθελα να κατηγορησω ανοιχτα αλλα επειδη δε μπορω να το αποδειξω, θα μεινει ανωνυμο το συνεργειο.

εσένα τα χάλια σου τα ξέρουνε και οι πέτρες  lol! 

εγώ θέλω το όνομα αυτουνού που σου έβαλε τα λαμπάκια να του κάνω εγώ μήνυση  tralala 


Όταν τα σκέφτομαι αυτά που τράβηξα, τρέμω.

Το παλικάρι που έβαλε τα λαμπάκια έκανε και γαμώ τις δουλειές.
5μιση ώρες μας πήρε για να τα βάλουμε και τα καλώδια περάστηκαν από απίστευτα σημεία.

Δε σου 'πα. Έχει και τηλεκοντρόλι το πράμα και με διάφορα modes. Και strobo.  lol!  lol!  lol! 


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 13:57

Aristosk8 έγραψε:
bonepeeler έγραψε:

Κι εγω θα ηθελα να κατηγορησω ανοιχτα αλλα επειδη δε μπορω να το αποδειξω, θα μεινει ανωνυμο το συνεργειο.

Κανείς δεν θα σε κατηγορήσει εάν απλά εκφράσεις τη γνώμη σου (πολιτισμένα Very Happy ) για ένα συνεργείο/μάστορα και μας πεις την εμπειρία σου καλή/κακή.
Αντιθέτως θα είναι πολύ χρήσιμο για όλους μας.

υγ. τι έγινε με τα λαμπάκια και γελάνε οι υπόλοιποι?

Η εμπειρία που είχα ήταν αρκετά κακή συνολικά και δε θα ήθελα να αναφέρω το όνομα.
Ναι μεν ορισμένα πράματα ήταν οκ αλλά δεν είμαι και τόσο μαλάκας.
Η ασχετοσύνη μου με έφαγε.

υγ: Δες εδώ γιατί γελάνε με τα λαμπάκια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 14:36

Παιδιά συγνώμη συχγώνευσα τα 2 θέματα αλλά βάζει τα πόστ με χρονική σειρά και όχι με την σειρά που ήθελα εγώ...

Και μπλέκονται λίγο οι συζητήσεις αλλά πιστεύω να βγάζετε άκρη...  Embarassed 

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aristosk8
Hero gixxer
Hero gixxer
Aristosk8


Άντρας Όνομα: : Αριστόδημος
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2134
Αγωνιζόμενος : ...στο playstation!
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 15:15

bonepeeler έγραψε:


Η εμπειρία που είχα ήταν αρκετά κακή συνολικά και δε θα ήθελα να αναφέρω το όνομα.

υγ: Δες εδώ γιατί γελάνε με τα λαμπάκια.

με αυτό το σκεπτικό δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης για αυτό το θέμα, αλλά δεν επιμένω  Very Happy 

όσο για τα λαμπάκια...
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Fboc


...αστειεύομαι. Αφού αρέσει σε σένα, είναι αρκετό! Ανυπομονώ να το δω απο κοντά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 15:17

Aristosk8 έγραψε:
bonepeeler έγραψε:


Η εμπειρία που είχα ήταν αρκετά κακή συνολικά και δε θα ήθελα να αναφέρω το όνομα.

υγ: Δες εδώ γιατί γελάνε με τα λαμπάκια.

με αυτό το σκεπτικό δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης για αυτό το θέμα, αλλά δεν επιμένω  Very Happy 

όσο για τα λαμπάκια...
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Fboc


...αστειεύομαι. Αφού αρέσει σε σένα, είναι αρκετό! Ανυπομονώ να το δω απο κοντά.

Όταν θα γράψω, όλοι θα καταλάβουν για ποιόν μιλάω.

Μη σε απασχολεί. Δεν παρεξηγούμαι τόσο εύκολα.  oraios 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boutser
Hero gixxer
Hero gixxer
boutser


Άντρας Όνομα: : ΚΩΣΤΑΣ
Τόπος : Καβάλα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2762
Αγωνιζόμενος : θα ήθελα...
Hμερομηνία εγγραφής : 06/10/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 15:35

Λοιπών πήρα τηλ τον μάστορα και μου είπε ότι προκαλεί τους πάντες να ανοίξει την κεφαλή μου μπροστά τους και ότι όλα είναι κομπλέ με το εργαλείο μου και να μην ανησυχώ για τίποτα. Και πολλά αλλά που δεν θέλει να αναφερθούν. Όλα καλά λοιπόν τελειώνει εδώ το θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 16:58

Τι τελειώνει?Τώρα που ανάψανε τα αίματα ρε πστ μου? Crying or Very sad 
(έχω καιρό να μπώ και χάνω τα καλύτερα γμτ.)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 18:35

Λοιπόν, μετά την αγορά της μηχανής από το imported bikes θέλησα να περάσω ένα PC.
Την τοποθέτηση και την ρύθμιση την ανέλαβε ο Μόνος. 300 ευρώ παρακαλώ.
Μετά την ρύθμιση του παθαίνει ένα κοκομπλόκο το μηχανάκι και μου κόβει τον έναν κύλινδρο. Τον παίρνω τηλέφωνο και μου λέει να πάω να το δει. Γρήγορο πόρισμα πως το PC φταίει και ένα 50άρικο για να βγει. Δε με χάλαγε η δουλειά του αλλά μου ξύνισε τρομερά το 50άρικο.

Έτσι αποφάσισα να πάω σε κάποιον άλλον. Πάω στον άλλον και αφού συζητάμε 2-3 πράματα, συνεννοηθήκαμε να αφήσω το μηχανάκι όταν μπαρκάρω για να βάλουμε ζάντες,αναρτήσεις,δίσκους, PCV και μερικά άλλα. Συνολικό κόστος περί τα 8500.
Εν τω μεταξύ είχα κάνει και κανά 2 δουλίτσες όπως service κλπ μπλιμπλίκια.

Είχαμε πει για ένα διάφανο καπάκι καμπάνας που είχε led μέσα. Και άλλο ένα καπάκι,πάλι με led, που βρίσκεται στην άλλη πλευρά. Αυτά είχανε 400κάτι δολλάρια.

Γυρίζω πίσω,πάω να πάρω το μηχανάκι και όλα φαινόντουσαν κομπλέ.
Πρώτο στραβό. Το ένα καπάκι είχε έρθει μόνο με την "άκρη" που είχε στην Αμερική.
Συνολικό κόστος καπακιού 550 ευρώ γιατί είναι καλύτερο.
Δεύτερο στραβό. Στο καπάκι,είχαν κόψει τα καλώδια των led. Παπάρια ο φωτισμός.
Τρίτο στραβό. Αναρτησάρες. Πολύ γούστο έβγαλα όταν τις είδα. Γαμούν. Πάω να δω προφορτίσεις κλπ, όχι επειδή ξέρω να ρυθμίζω αλλά για να δω κι εγώ τι παίζει. Η μία προφόρτιση δε γύριζε. Γύριζε λίγο και κολλούσε εκεί. Ώπα λέω,τι παίζει εδώ. Μου λένε πως είναι όλα οκ και ότι είναι λογικό να είναι έτι και ότι θέλει εργαλείο για να γυρίσει.
Σα μαλάκας που είμαι λέω οκ. (Τα θέλει κι εμένα ο κώλος μου)
Φεύγω και πάω να κάνω δυναμομέτρηση. Όλα οκ. Δεν ήταν στα καλύτερα της η ρύθμιση αλλά κατά τ'άλλα εντάξει. Κάτι με χάλαγε όμως στο δρόμο.
Μέχρι τις 4000 δούλευε πολύ μαλακισμένα και όταν κατέβαζε στροφές το μηχανάκι,ακριβώς στις 4000 μπρουμούτιζε.
Αρχική εκτίμηση τα σινεμπλόκ της PVM ζαντούλας μου.
Πλέρωνε μαλάκα κι ας ήταν ολοκαίνουργιες οι ζάντες. Ούτε 1000 χλμ δεν είχαν και τα χλμ τα έτρωγα για πλάκα τότε.
Γύρνα πίσω. "Αααα, έπρεπε να είχαμε ρυθμίσει μονάχα εγκέφαλο. Από το PCV είναι " Οκ λέω,πάμε.
Μου ρυθμίζει τον εγκέφαλο. Ξέχασα να πω πως μου είχε πειράξει και τον εγκέφαλο μαζί με το PCV και το autotune που είχα. Δε γνώριζα όμως. Καυλωμένος ναυτικός που ήθελε να οδηγήσει το μηχανάκι του ήμουν.
Βγάλε τώρα το PCV και το autotune και ρύθμιζε εγκέφαλο. Ρύθμιση εγκεφάλου τελείωσε.
Πλέρωνε μαλάκα. Συνολικά για την ρύθμιση έδωσα πάνω από 1000 μαζί με την αγορά του PC.
Δε θυμάμαι ακριβώς αλλά πρέπει να έκανα την πιό ακριβή ρύθμιση στην Ελλάδα.

Παίρνω το μηχανάκι. Τέρμα το πρόβλημα μέχρι τις 4000 στροφές. Παπάρια τέρμα.
Πάμε και μου αλλάζει παραμέτρους. Τώρα τέρμα.
Δυναμομέτρηση. 7 άλογα κάτω.

Εδώ τελειώνει το 1ο μέρος γιατί η γυναίκα θα με δείρει που γράφω στο φόρουμ και δεν πάμε σουπερμάρκετ. Αργότερα έρχεται συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisK6
Hero gixxer
Hero gixxer
giannisK6


Άντρας Όνομα: : Γιάννης
Τόπος : Αθήνα
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 1323
Hμερομηνία εγγραφής : 21/03/2011

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 19:04

Δυστυχως οπως,με πολυ χρημα και σπασιμο νευρων,ανακαλυψες,οσο λιγοτερο ασχολεισαι ο ιδιος με το οτιδηποτε κανεις στη μηχανη σου τοσο περισσοτερο αμφιβολο ειναι το αποτελεσμα.Ειναι η πραγματικοτητα που ισχυει κατα κανονα με ελαχιστες φωτεινες εξαιρεσεις ανθρωπων που ειναι επαγγελματιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zed660
Hero gixxer
Hero gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : εδώ
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 1497
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2013

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 19:07

@bonepeeler
Διάβασα όλο το σεντόνι και το μόνο που έχω να πω...είναι ότι ο μάστορας πρέπει να ανάψει μεγάλη λαμπάδα στην εκκλησία. Άλλος παίζει να τον είχε στείλει σε κανα νοσοκομείο από το ξύλο, αν όχι στα δικαστήρια. Μόνο και μόνο λόγω ανευθυνότητας. Απλά πρέπει να ασχοληθείς για μένα πιο πολύ με το θέμα...αν απλά δεν ξανασχοληθείς ποτέ ξανά μ'αυτόν. Ο τύπος έχει φάει-από όσα λες-πολλά λεφτά από εσένα αλλά θέλει ακόμη περισσότερα και σε κοροιδεύει κανονικά.
Απατεωνιά κανονική.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gsxr77
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : ΛΕΥΤΕΡΗΣ
Τόπος : ΔΑΦΝΗ
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 32
Hμερομηνία εγγραφής : 19/01/2014

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 21:14

affraid Mad ropalo pnixton aftokt pistoli pistoli spao fraga γιατι ρε γιατι ρε φιλε?εγω θα τους  pistoli pistoli pistoli pistoli pistoli  ευκολαα!!!! coool 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
frozen
Adv. gixxer
Adv. gixxer
frozen


Άντρας Όνομα: : νικος
Τόπος : αθηνα
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 708
Hμερομηνία εγγραφής : 07/08/2011

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παράπονα 2   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 21:16

boutser έγραψε:
Λοιπών πήρα τηλ τον μάστορα και μου είπε ότι προκαλεί τους πάντες να ανοίξει την κεφαλή μου μπροστά τους και ότι όλα είναι κομπλέ με το εργαλείο μου και να μην ανησυχώ για τίποτα. Και πολλά αλλά που δεν θέλει να αναφερθούν. Όλα καλά λοιπόν τελειώνει εδώ το θέμα.


axaxaxaxaxx............. xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa xaxa γεια σου ρε βλασση θεε......σε πληρωνω οσο οσο να λεσ παραμυθια στην κορη μου για να κοιμαται................... cheers cheers cheers cheers 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 21:32

zed660 έγραψε:
@bonepeeler
Διάβασα όλο το σεντόνι και το μόνο που έχω να πω...είναι ότι ο μάστορας πρέπει να ανάψει μεγάλη λαμπάδα στην εκκλησία. Άλλος παίζει να τον είχε στείλει σε κανα νοσοκομείο από το ξύλο, αν όχι στα δικαστήρια. Μόνο και μόνο λόγω ανευθυνότητας. Απλά πρέπει να ασχοληθείς για μένα πιο πολύ με το θέμα...αν απλά δεν ξανασχοληθείς ποτέ ξανά μ'αυτόν. Ο τύπος έχει φάει-από όσα λες-πολλά λεφτά από εσένα αλλά θέλει ακόμη περισσότερα και σε κοροιδεύει κανονικά.
Απατεωνιά κανονική.

Έχουμε πολυ δρομο ακομη. Εχω πολλα ακομη να πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZX14
Normal gixxer
Normal gixxer
ZX14


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΘΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 89
Αγωνιζόμενος : GSX/R1340
Hμερομηνία εγγραφής : 06/02/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΤετ 29 Ιαν 2014, 23:23

bonepeeler έγραψε:
zed660 έγραψε:
@bonepeeler
Διάβασα όλο το σεντόνι και το μόνο που έχω να πω...είναι ότι ο μάστορας πρέπει να ανάψει μεγάλη λαμπάδα στην εκκλησία. Άλλος παίζει να τον είχε στείλει σε κανα νοσοκομείο από το ξύλο, αν όχι στα δικαστήρια. Μόνο και μόνο λόγω ανευθυνότητας. Απλά πρέπει να ασχοληθείς για μένα πιο πολύ με το θέμα...αν απλά δεν ξανασχοληθείς ποτέ ξανά μ'αυτόν. Ο τύπος έχει φάει-από όσα λες-πολλά λεφτά από εσένα αλλά θέλει ακόμη περισσότερα και σε κοροιδεύει κανονικά.
Απατεωνιά κανονική.

Έχουμε πολυ δρομο ακομη. Εχω πολλα ακομη να πω.
δεν χρειαζονται πολλα... μονο το ονομα και τα αλλα γινονται αυτοματα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Eagle
Hero gixxer
Hero gixxer
Black Eagle


Άντρας Όνομα: : Νίκος
Τόπος : Περαμα Αττικης
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Hμερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 00:39

Εγώ ένα πράγμα θέλω να σε ρωτήσω bonepeeler, δεν ήξερες... δεν ρώταγες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 01:13

ελα πες το ονομα......  affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 01:42

Η ιστορια ξεκιναει ενα χρονο πριν..
Αγοραζω σωματα ηλεκτρικα απο κ8,παω να τα βαλω...τον λοπου δεν μπαινουν,ας παρω και την κεφαλη.
μαστορα μπαινει?....μπαινει.
Αφου θα την βαλουμε να κανουμε και μια ροικη,να βαλουμε και μια φλαντζα και ροδελες στα ελατηρια να ειμαι ετοιμος.
τελειωνει γ@μαει το μηχανακι..για πες frozen... tongue 
Καιρος για παρακατω δανειζομαι απο γρηγορηΚ2 ολοσωμη και εκκεντροφορους για να δω τι μπορει να βγαλει και να μπω στο παρασυνθημα αμα ειναι οκ να παρω αλλους εκκεντροφορους καινουριους στον γρηγορη.
εδω παραδεχομαι τον μαστορα γιατι εκατσε και εβαλε εβγαλε κεφαλη 8 φορες γιατι τα εμβολα ειναι κ4 και οι εκκεντροφοροι ειναι piper ps 24 μπειτε για να δειτε βυθισμα.
Ολα οκ το μηχανακι 182 και ολα καλα.
Σιγα σιγα ο καιρος περνουσε και επρεπε να παρω πραγματα στον γρηγορη οπου ξαφνικα ο piper δεν φτιαχνει λεει προφιλ αλλα για ps24.
Εμ βεβαια αμα θες να του στειλεις εκκεντρα απο κ1-4 για να εχεις τους κ7 να τους βαζεις στα κ5 και κατω για βελτιωση δεν γινεται που να βρει να φαει και ο αγγλος.
ο καιρους περναει εχω ρωτησει vagia που συνεργαζεται και μου λεει φυσικα εχω και μπορω να σου φτιαξω.
Μαστορα να τους παρω?
Οχι εχω βρει ακρη με γερμανο (εχω κανει το μηχανακι international λεμε)
Περνανε οι μηνες τιποτα ο γερμανος μαλλον ειχε λιωσει στις μπυρες και στα λουκανικα.
Αποτελεσμα εχουν περασει 4 μηνες αναγκαζομαι να λυσω το μηχανακι για να δωσω τα πραγματα στον γρηγορη(ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΣΕ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ) για να φτιαξει το δικο του που τον εχει παει πισω χρονια και λεω αστο θα παω boubi να τελειωνω.
Οχι αστο θα παω εγω εχω μιλησει και θα κανω προφιλ διαστημικο..
Οκ προχωραμε.
αποτελεσμα εχω 2 εκκεντροφορους εισασωγης φτιαγμενους γιατι ο εξαγωγης χαθηκε...(τοσο μικροι ειναι??? )
παω για βαλβιδες χανω 20 αλογα μαστορα τι φταει ελατηρια βαλβιδων.
εξω παλι η κεφαλη για ελατηρια ape και κερδιζω μαντεψτε 8 αλογα...ναι ναι και ομως-168 ολοκληρα
ποτε δεν βρηκαμε τι ειχε το μηχανακι το πηρα και μου ειπε οτι ειναι οκ.
εβγαλε λεει 177 στις 10.000..μετα?
μετα δεν εχει γιατι του τελειωσε η βενζινη και εμεινε πανω στο δυναμομετρο.
δεν σκεφτηκε να βαλει ενα λιτρο να δει τι γινεται και μετα?
το μηχανακι το παρελαβα με στραβωμενο πσω μασπιε η εξατμιση εβρισκε στο μοχλικο και τρυπησε και το πηρα με τρυπια εξατμιση τα φωτα δεν δουλευαν και το μηχανακι ρεταριζε επειδη ειχε βραχυκυκλωσει μπουζι γιατι ηταν τερμα πλουσιο.
γιατι δεν εφτιαξε το προγραμμα?
δεν μπορουσε λεει να συνδεθει με τον λ μου.
γιατι δεν εβαλε αλλον?
γιατι δεν εβαλε το wideband?
γιατι ηταν πανω σε αλλο μηχανακι που ηταν και αυτο λυμενο.
δεν δεχτηκε ευθυνες ποτε και ουτε προκειται.
το αποτελεσμα ειναι να κακολογει αλλον οτι μου το "εκαψε" λεει με το προγραμμα για αυτο ειναι το μηχανακι ετσι οχι μονο το δικο μου αλλα και του γρηγορη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 01:45

συγνωμη για το σεντονι μου αλλα ειμαι τρελαμενος εχω παρει ενα μηχανακι απο τον σεπτεμβρη και δεν το εχω καβαλησει ακομα.....
αν εχω καπου αδικο και ειμαι λαθος παρακαλω bring it on...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 02:27

Α ρε φιλε, τι τραβηξες κι εσυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lazaros-p
Normal gixxer
Normal gixxer



Αριθμός μηνυμάτων : 331
Hμερομηνία εγγραφής : 23/07/2011

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 03:55

Να γράψω κι εγώ τον πόνο μου;
Αγοράζω ένα ZZR1400 07, το μηχανάκι έτρεχε dragster έκανε 9.2 κτλ. Το δουλεύω το μηχανάκι μερικές μέρες και τσουλάει αρκετά καλά (για 205 ρόδα το πήρα). Λίγο κάτι ντουμάνια που πέταγε από πίσω, λίγο κάτι κομπιάσματα λέω θα θέλει καμιά διόρθωση το προγραμμα (pc-3 + ignition module).
Βρίσκω ποιός το έφτιαξε, επικοινωνώ όλα ωραία μου λέει φέρτο να το δούμε. Πάω κι εγώ σαν καλό ηλίθιος που είμαι το δυναμομετρεί, 189 άλογα με τα afr στον Θεό. Βάζει έναν χάρτη που είχε φτιάξει παλιότερα και τσουπ 198 άλογα. Κι εγώ σαν καλό μαλάκας που είμαι, αντί να του πω πόσο θες να το πάρω και να φύγω κάθομαι κι ακούω τις παπαριές του, σπασμένη φλάντζα κεφαλής μου λέει, ακούω φύσιγμα μου λέει κτλ το αφήνω εκεί να το λύσει και φεύγω. Μου στέλνει το 1ο μέιλ (copy paste)
Καλημερα Λαζαρε
Λοιπον το κτηνος για πρωτη δοση θελει :

- Φλάντζα καύσεως 98 ε
- Πλάνη κεφαλής και μπλοκ κινητήρα 150 ε
- Καθάρισμα των εδρών στης βαλβίδες με ειδικό διαμαντομαχαιρο (+ Μεταφορά κεφαλής/βαλβίδων πάνε-ελα Αθήνα )250 ε
- Διόρθωση τα προγράμματα ( καυσίμου και αβανς ) και χρονισμό εκκεντροφορων350 ε
- Καπελωτα βαλβίδων70 ε
- Φλάντζα Κάρτερ+φλαντζα καπακιου αντιβαρων ( για να γίνει πλάνη κορμού δεν πρέπει να έχει κανένα καπάκι ο κινητήρας ) 23 ε
- Δίσκοι συμπλέκτη ( κομπλέ φαιμπερ - μεταλλικά - φλάντζα καπακιού ) 185 ε
- Εργασία δική μου ( άνοιγμα/κλείσιμο κεφαλής/βαλβίδων , ρύθμιση διάκενα βαλβίδων , και λοιπά )500 ε
- Τσιμουχακια βαλβιδων 52.8


Μετά από αυτό ακολουθούν κάτι 1000ρικα για ροικές κτλ (ναι ξέρω είμαι τέρμα ηλίθιος) περιμένω και κανα 6 μηνο και 2500 περίπου και έτοιμο το μηχανάκι. Δεν λέω ωραία πήγαινε. Έβγαλε 208 άλογα (άσχέτως που με παραμύθιαζε με μη δορθωμένες δυναμομετρήσεις που έδειχναν 221 άλογα.
Σε ούτε μήνα αρχίζει να βροντάει το μοτέρ ανατριχιαστικά. Το πηγαίνω το λύνει μετά από κανα μήνα και μου λέει πιστόνια (ήδη φοράω JE me 12.000χλμ)Μου λέει θα αλλάξουμε όλα τα κουζινέτα, και ότι το σασμάν μου θέλει αλλαγή σε όλα τα γρανάζια και φουρκέτες.Ακολουθεί το mail:
εχω νεα , κατσε και διαβασε :
- Εμβολα 620
- Κουζινετα μπιελων 8χ13,04= 104,32
- Κουζινετα βασεως 10χ13,04= 130,4
- Καδενα εκκεντροφορου 68,8
Γραναζια δευτερευων αξονα
- 6ης 101,5
- 4ης 83,11
- 3ης 83,11
- 5ης 120,04
Γραναζια προτευων αξονα
- 6ης 73,8
- 3ης/4ης 137,8
- 5ης 73,8
- Φουρκετες ολες (64,7χ1 & 64,9χ2 ) 194,5
- Μηχανουργείο για επεξεργασία εμβολων περιπου με μεταφορα 200
Εδώ κάπου μου την έχει δώσει και του λέω μάζεψε το όπως είναι να το πάρω να φύγω.
Δίνω 2.500 για πιστόνια-κουζινέτα-εργασία κτλ και στο σασμάν δεν αλλάζω τίποτα απολύτως.
Μετά από κανα 6μηνο το παίρνω πάλι, κάνω 4.000χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα με το σασμάν (το οποιο επεμενε πως θέλουν όλα σχεδόν τα γρανάζια αντικατάσταση και τελικά παθαίνει 3 μπιέλες και στρόφαλο. Μέχρι στιγμής έχω πληρώσει 2 φορές φλάντζα κεφαλή και ο μάστορας που το άνοιξε τελευταίος μου είπε ότι η φλάντζα ηταν ανοιγμένη κι άλλες φορές, όπως επίσης η καδένα που κι αυτή την πλήρωσα την κρατούσες και ήταν σαν φίδι (κατα 99% ήταν η εργοστασιακή) και πολλά ακόμη ανταλλακτικά που πλήρωσα δεν αλλάχτηκαν. Φυσικά το πρόγραμμα που πλήρωσα 350 ευρώ δεν έγινε ποτέ και πήγα σε άλλο συνεργείο να το ρυθμίσω και οι βαλβίδες που υποτίθεται ότι είχαν ρυθμιστεί 2 φορές μέσα σε 5.000χλμ ήταν κλέιστές. Η όλη ιστορία μου κόστισε σχεδόν 6.000 και στο τέλος έμεινα και χωρίς μοτέρ. Από τότε δεν εμπιστεύομαι κανέναν μάστορα να βάλει χέρι στα μηχανάκια μου παρα μόνον αν είμαι πάνω από το κεφάλι του.
Προσοχή λοιπόν που πετάτε τα λεφτά σας γιατί κάποιοι δεν τον εκτιμούν καθόλου ότι τους προτιμούμε και αν μας δούνε λίγο ελαστικούς μας κλέβουν. Ακόμη κλαίω τα λεφτά που πέταξα τότε γιατί με τα ίδια λεφτά στο μηχανάκι εκείνο που τα είχε όλα τα πράγματα από πριν θα είχα κάνει υπερκυβισμό και θα είχα 240 άλογα τροχό και ίσως να το είχα ακόμη αλλά επέλεξα λάθος μηχανικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gat0s
Hero gixxer
Hero gixxer
gat0s


Άντρας Όνομα: : ΑΝΕΣΤΗΣ
Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 1831
Αγωνιζόμενος : Sleep
Hμερομηνία εγγραφής : 23/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 09:31

Λαζαρε την πατησες ασχημα.Πραγματικα κριμα
Ο συγκεκριμενος ειπε οτι το μηχανακι που ειχα τρεξει τελευτεα φαρα ειχε 204 αλογα.
ΧΑΧΑαΧΑΧΑΑΧ
Το δικο μου ποσα ειχε δηλαδη? 224???
Κανονας
Μη πιστευετε καθε μαστορα της παπαριες που λεει.
Λευτα να σας παρει θελει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gat0s στις Πεμ 30 Ιαν 2014, 10:02, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 09:41

gat0s έγραψε:
Λαζαρε την πατησες ασχημα.Πραγματικα κριμα
Ο συγκεκριμενος ειπε οτι το μηχανακι που ειχα τρεξει τελευτεα φαρα ειχε 204 αλογα.
ΧΑΧΑαΧΑΧΑΑΧ
Το δικο μου ποσα ειχε δηλαδη? 224???
Κανονας
Μη πιστευετε καθε μαστορα της παπαριες που λεει.
Λευτα να σας παρε θελει.




Ε αφού είχες βάλει το άλλο μοτέρ  lol! 

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com