Greek GSX-R forum
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_r10 
JIMK7
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_r10 
nasos-v
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_r10 
T.R.E
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_r10 
k8 600 kk
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_r10 
kostaskr6
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_r10 
κολτρέϊν
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_r10 
Leroy
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_r10 
ripper
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_l10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_c10Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Poll_r10 

 

 Παραπονα μαστορια και βελτιωτες

Πήγαινε κάτω 
+36
Vortex
k8 600 kk
AggelosK8
ripper
lakou636
JIMK7
ghost
amorfotos
Painterz
Miou
panikas
Chrisk6
nktr
gat0s
lazaros-p
maikstain
Black Eagle
ZX14
gsxr77
zed660
giannisK6
GIXXERAKIAS
Aristosk8
FLASKAS
bonepeeler
maiandros9
T.R.E
busa respect
kostaskr6
kontos 750
boutser
NIKOS
poulitzer
ΓρηγόρηςΚ2
giannis_suzuki
frozen
40 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 15:55

Νόμιζω ότι λογαριάζετε χωρίς τον ξενοδόχο....άλλος πληρώνει τον server που φιλοξενείται το φόρουμ.Αν δώσει το ΟΚ εκείνος τότε να αναφερθούν τα ονόματα χωρίς φόβο και πάθος. file 

Και γνωρίζω και εγώ περιπτώσεις φίλων και από εδω μέσα για το εν λόγω συνεργείο του Ροβέρτου.Σε εμένα δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο βέβαια λόγω του ότι δεν είχα λεφτά να ξοδέψω πέραν των βασικών αναγκών σε σέρβις μοτέρ και αναρτήσεων. lol!  (προσωπικά ήμουν όσο πήγαινα ικανοποιημένος)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 16:39

Οροι λειτουργίας του forum


7. Θέματα σχετικά με την ευθύνη του gixxer.gr


7.δ. Σχετικά με τις δημοσιεύσεις χρηστών:
Οι Moderators/Administrators του φόρουμ διατηρούν το δικαίωμα να διακόψουν την προβολή δημοσίευσης σε περίπτωση παράβασης των κανόνων περί δημοσιεύσεων που ορίζονται σε αυτό το κείμενο.

7.ε. Το gixxer.gr σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να θεωρηθεί ότι αποδέχεται ή ενστερνίζεται κατά οποιονδήποτε τρόπο τις εκφραζόμενες στις σελίδες του φόρουμ προσωπικές ιδέες ή αντιλήψεις.


7.στ. Οι χρήστες του φόρουμ διατηρούν το δικαίωμα πνευματικής ιδιοκτησίας στις απόψεις που εκφράζουν με τις δημοσιεύσεις τους.

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 19:42

3o μέρος και τελευταίο.

Γυρνάω από τη Ρουμανία και ήταν και καιρός μπάρκου.
Ξέχασα να σας πω πως πάλι είχε γίνει αναφορά στην τρομερή και φοβερή δουλειά που έγινε στο φιλτροκούτι. Επίσης ρωτάω αν είχε κανά νεό από R&G. Μου λένε πωςς το περιμένουν.
Τα φαινόμενα του κραδασμού συνεχίζονταν όπως επίσης και οι βενζίνες.Φεύγω για μπάρκο και τους αφήνω το μηχανάκι.
Είχαμε ήδη πει πως μπορεί και να κάνω ροϊκή στο μηχανάκι και να βάλουμε και κανά εκκεντροφόρο αλλά τίποτε δεν είναι σίγουρο. Μου λένε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Επίσης άφησα και ένα PCV για να το πουλήσουν.
Μπαρκάρω και λόγω οικογενειακών θεμάτων,έκατσα ένα χρόνο.
Κατά τη διάρκεια του μπάρκου μιλάω ξανά και λέμε για σερβις,αλλαγές αλυσίδας,να φύγουν τα ξένον όπως και επίσης να παραγγείλουμε ένα τουμπανιάρικο φίλτρο αέρα MWR ώστε να γαμάει το μηχανάκι (κουραφέξαλα). Αγωνιστική έκδοση πάντα.
Η πραγγελία έγινε αν θυμάμαι καλά Μάρτιο ή Απρίλη του 2013.
Πριν γυρίσω, κάνω έντονη αναφορά στο γεγονός ότι θέλω να φύγω κατευθείαν για Ρουμανία αφού πάρω το μηχανάκι.
Επίσης είχα πει για βάψιμο καλαμιών,βάψιμο ψαλιδιού,βάψιμο ζαντών σε μαύρο νίκελ όπως και φτιάξιμο της πίσω γιατί την άκουσε λίγο,σέρβις στις αναρτήσεις και αλλαγή ελαστικών για να έχω φρέσκα λάστιχα.
Όμορφα.
Αυτά θα μου κόστιζαν ούτε 1000 ευρώ σαν πρόχειρη εκτίμηση.
Αναφορά για τα R&G αλλά και πάλι δεν έχουν έρθει ακόμη (αρχική παραγγελία Μάϊος 2012).
Θα τα παραγγείλει ο ίδιος μου είπε.
Ωραία. Λίγο πριν γυρίσω ξαναμιλάμε και το κόστος έφτασε τα 1300 ευρώ τελικά.
Εντάξει λέω,δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να είναι έτοιμο το μηχανάκι για ταξίδι.
Επιστρέφω Αύγουστο 2013.
Το μαγαζί αρχικά κλειστό λόγω αγωνιστικών υποχρεώσεων (αυτές οι αγωνιστικές υποχρεώσεις μας γάμησαν είτε στην Ελλάδα είτε στην Ιταλία).
Μετά τις αγωνιστικές υποχρεώσεις,μπαίνουν σε άδεια αλλά μένει κάποιος πίσω.
Μιλάμε στο τηλέφωνο και μου λέει πως τελικά το κόστος ανέρχεται στα 1650 ευρώ λόγω των ζαντών σχετικά με το βάψιμο).
Πάω στο μαγαζί να πάρω το μηχανάκι.
Το ψαλίδι δεν είχε βαφτεί. Τα καλάμια δε μπορούσαν να βαφτούν λόγω ηλεκτροστατικής κι ότι θα υπήρχε πρόβλημα.
Οι ζάντες δεν ήταν μαύρο νίκελ όπως είχα ζητήσει αλλά ένα άλλο χρώμα προς το ανθρακί.
Το πίσω λάστιχο ήταν Μ5 όπως είχα ζητήσει και το μπροστινο μεταχειρισμένο Racetec K1 !!!!!
Μα ήξερες πως θέλω να πάω Ρουμανία ρε συ. Μου λέει πως θα με βγάλει 10000 χλμ το συγκεκριμμένο. Καλά ρε γαμώτο,δύσκολο ήταν να μου να βάλουμε ένα σετ άλλης μάρκας μπρος πίσω; αν με πιάσει βροχή τι σκατά θα κάνω με το Κ1 μπροστά;
Το καταπίνω σαν ηλίθιος.
Τα R&G 'ηρθανε; Όχι
Το φίλτρο ήρθε; Όχι
Σε 20 μέρες το πολύ θα είναι εκεί. Τα R&G θα τα παραγγείλω εγώ προσωπικά.
Ωραία.
Πληρώνω ότι χρώσταγα μιάς και τα χρήματα τα έστελνα πάντα πριν πάρω το μηχανάκι. 1650.
Καρτέλα που να γράφει τις δουλειές που έγιναν; Δεν την είχε έτοιμη. Τώρα πως σκατά έγιναν οι υπολογισμοί των χρημάτων,δεν ξέρω. Απόδειξη δεν πήρα πάντως.

Φεύγω από το μαγαζί.
Πρώτη παρατήρηση, απίστευτοι κραδασμοί σε βαθμό που δεν άντεχα άλλο.
Δεύτερη παρατήρηση, είχα τονίσει να κάνουν κάτι με το καύσιμο γιατί δε γίνεται να βρωμάω ακόμη τόσο.
Τρίτη παρατήρηση, μπροστινή ανάρτηση δεν υπήρχε. Καβαλούσα μπετόβεργα πιά. Συγκεκριμμένα πήγα και μιά βόλτα με την κοπέλα μου στο Στορκ (σε αργότερη φάση αυτό γιατί είχαν προηγηθεί κι άλλα σκηνικά που θα εξηγήσω παρακάτω. Σε κάθε στροφή μου έλεγε γιατί πας έτσι;
Το μπροστινό έφευγε προς την έξοδο της στροφής. Κι αυτό με πολύ λίγα χλμ. Πάρα πολύ λίγα.
Κάθε λακουβίτσα ήταν μαρτύριο. Να σκεφτείτε πως στη στροφή από Εθνική για παραλιακή, ένιωθα τα διαχωρίσματα της Γέφυρας στα δόντια μου.
Τέταρτη παρατήρηση, σε μηχανάκι που είναι έτοιμο για ταξίδι εξωτερικού, τα φώτα ήταν αλλού γι αλλού και τα φώτα θέσης δε δούλευαν.
Πέμπτη παρατήρηση, η μάσκα κουνιόταν σα να ήθελε να φύγει από την θέση της.

Δεν υπήρχε περίπτωση να αναβάλλω το ταξίδι. Θα πήγινα όπως και να είχε. Κυλωμένος κάργα μετά από ένα χρόνο χωρίς μηχανάκι.

Συζήτησα για την ανάρτηση πριν φύγω αλλά μου ειπώθηκε πως έτσι πρέπει να είναι. Τα δοκίμασε και ένας αγωνιζόμενος που δουλεύει στο μαγαζί και μου είπε πως η ανάρτηση είναι τέλεια.
Μα λέω,είναι τραγικά σκληρή. Θέμα συνήθειας.
1 ημέρα πριν ξεκινήσω για την ταξιδάρα μου, πάω την κοπέλα μου στο αεροδρόμιο για να φύγει αυτή και να ακολουθήσω την επόμενη ημέρα.

Όπως επιστρέφω προς το σπίτι για ξεκούραση ακούω ένα πολύ δυνατό κροτάλισμα από τον πίσω τροχό. Σταματάω σπίτι και αρχίζω και γυρνάω την πίσω ρόδα. Τρομακτικό κροτάλισμα.
Μιλάμε εκείνη την ώρα και μου λέει να βρω την παλιά ζάντα για να μην αναβάλλω το ταξίδι μου.
Δεν βρήκα τη γραναζιέρα της ζάντας.
Μιλάω με τη δική μου και της λέω πως δε φεύγω ακόμη γιατί δε γίνεται (τελικά πήγα με πούλμαν σε άλλη ημερομηνία χαχαχαχα).

Όπως κοίταζα τη ρόδα,παρατηρώ πως και το χρώμα της ζάντας άρχισε να σπάει.
Ορίστε και το βίντεο με το τι μου έκανε η ζάντα.
Μαζί με αυτό θα ήθελα να παρατηρήσετε και τα παξιμάδια ασφαλείας που φαίνονται στο βίντεο και να μου πείτε αν βλέπετε κάτι περίεργο. Εγώ αργότερα το συνειδητοποίησα πάντως.



Γύρισα στο μαγαζί και μου είπαν πως χάλασαν τα ρουλεμάν της ζάντας.
Μου άλλαξαν τα ρουλεμάν αλλά μου είπαν καλύτερα να μη φύγω πριν τις δει ένας συγκεκριμμένος μάστορας. Την ίδια μέρα μου διόρθωσαν και τα φώτα.
Παέι το ταξίδι με την μοτό και επιστρέφει ο μάστορας.
Εν τω μεταξύ πήγα σε ένα εκουσιοδοτημένο μπας και μου κάνει κάτι με την μάσκα. Μου την έφτιαξε με μιά βάση που πρόσθεσε ώστε να μην κουνιέται πιά.

Συνεχίζεται...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nktr
Hero gixxer
Hero gixxer
nktr


Άντρας Όνομα: : Nίκος
Τόπος : Piraeus
Αριθμός μηνυμάτων : 1596
Hμερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 19:54

spam on:
με τα ρουλεμάν το έχω αντιμετωπίσει και εγώ σε μπροστινή pvm που πήραμε μτχ από Αμερική και μετά από 2 μήνες φορεμένη μας έκανε αυτό το θέμα.
Παίζει με τον αποστάτη της ζάντας που είναι μέσα στο τροχό ανάμεσα στα ρουλεμάν και έχει φθορά και κονταίνει με αποτέλεσμα να σφίγγουν να ρουλεμάν και κάποια στιγμή τέλος.
Φτιάξαμε νέο και βάλαμε και τα ρουλεμάν και οκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zed660
Hero gixxer
Hero gixxer



Άντρας Όνομα: : Δημήτρης
Τόπος : εδώ
Ηλικία : 31
Αριθμός μηνυμάτων : 1497
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2013

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 19:59

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Www_MyEmoticons_com__smokelots   aftokt
να κάνω μια πρόταση και ας ακουστεί ηλίθια; δεν είπες ότι μπαρκάρεις κάθε τόσο; γιατί δεν την ψάχνεις λίγο μπάς και στείλεις το μηχανάκι σου πουθενά στο εξωτερικό για βελτίωση-φτιάξιμο; με το πλοίο που ταξιδεύεις ή αλλιώς..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 20:24

Ο συγκεκριμμένος μάστορας γυρίζει από διακοπές.
Η λύση;
Να βάλει έναν αποστάτη στη ζάντα γιατί κάνανε μαλακία με το βάψιμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μου βάζει τον αποστάτη.
Για την ανάρτηση, αγωνιστικό μηχανάκι κι ετς. Έτσι πρέπει να είναι.
Επίσης με είχε ενημερώσει πως έστειλε τα carbon για συντήρηση.
Τα κοιτάω και του λέω ποιά συντήρηση; Τίποτα δεν έχει γίνει.
Μου απαντάει πως δεν ξέρει τι ακριβώς έκανε το παλικάρι που τα συντήρησε και αν θέλω να τον πάρω εγώ τηλέφωνο και να τον ρωτήσω ο ίδιος μιάς και τον γνωρίζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!
έλα Παναγιά μου τι ακούω ο άνθρωπος.
Δεν είπα τίποτα. Με ξάφνιασε τόσο η απάντηση του που δεν ήξερα τι να πω.

Περνάνε οι μέρες και όλο κάτι ένιωθα πως δεν πήγαινε καλά πίσω.
Βάζω να πλύνω το μηχανάκι και τι να δω;
Όλα μα όλα τα παξιμάδια του πίσω γραναζιού ήταν λυμμένα.
Φρίκαρα. Πραγματικά φρίκαρα.
Σκεφτόμουν ότι θα πάω για ταξίδι και θα μου λυνόντουσαν σε καμιά εθνική με καμιά 200άρα και θα γινόμουν κομμάτια με τις μαλακίες τους.
Πάω σε ένα βουλκανιζατέρ κοντά σε εμένα και μου λένε "Ρε φιλαράκι, βλέπεις τα παξιμάδια; Είναι ασφαλείας. Η βίδα δεν φτάνει καν την ασφάλεια"
Γαμώ το κέρατο μου,που έμπλεξα;

Παίζεις με τη ζωή μου ρε πούστη μου;

Μου λένε τα παιδιά πως θα σου ξανατύχει και γι'αυτό πρόσεχε ή κάνε κάτι για αυτό.
Πάω εκδρομή με προσεκτική ταχύτητα την επόμενη μέρα και περνάω από το μαγαζί.
Φορτώνανε μηχανάκια για αγωνιστικές υποχρεώσεις.
Τους λέω τι και πως και μου λένε να περάσω από Δευτέρα για να δουν τι μπορούν να κάνουν.
Με άλλα λόγια με έγραψαν στα αρχίδια τους.

(Να αναφέρω πως με το που γύρισα πήρα και το PCV από εκεί με σκοπό να το πουλήσω ο ίδιος.
Μου το ζητήσανε πίσω για να το αγοράσουν αυτοί για δοκιμές.Δεν είχαν λεφτά εκείνη τη στιγμή και θα μου τα δίνανε κάποια άλλη στιγμή. Τώρα συνεργείο με τόσα μηχανάκια και ακριβά κιόλας να μην έχει 150 ευρώ δεν μπορώ να το καταλάβω.)

Ρωτάω πάλι για τα R&G. Αρχίδια. Εν τω μεταξύ είχα ενημερώσει πως θα περάσω για να πάρω και τα 150 ευρώ και μου είπαν να τους πάρω ένα τηλέφωνο πριν για να έχουν τα λεφτά. εγώ ενημέρωσα πως απλά θα περάσω την τάδε μέρα. Απόγευμα πέρασα. Παπάρια πήρα.
Για την ανάρτηση ουδέν λόγος.

Πάω την εκδρομή μου και γυρνάω. Πάω στον αντιπρόσωπο των αναρτήσεων και μου λένε πως δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε σέρβις σε αυτές τις αναρτήσεις. Τουλάχιστον όχι σωστό.
Η απάντηση που είχα πάρει από το συνεργείο είναι η ίδια που είχα πάρει για τις βαλβίδες.
Δεν είχαν κάποιο πρόβλημα και δε χρειαζόντουσαν τίποτα πέρα από μιά αλλαγή λαδιού η οποία έγινε στο μπροστινό. Στο σταμπιλιζατέρ... Πίσω...

Με αυτά και αυτά πάω σε έναν συνοικιακό μάστορα που μου πρότεινε ο miou. Το παλικάρι μου ρύθμισε την ανάρτηση σε 5 λεπτά όπως έπρεπε. Τρελάθηκα. Δεν το πίστευα.
Κάναμε και 2-3 ωιλοδουλίτσες και ως διά μαγείας εξαφανίστηκλαν τα προβλήματα.

Παίρνω τηλέφωνο για να μάθω για τα R&G και το φίλτρο, να πάρω την καρτέλα μου και για να μου δώσει επιτέλους τα χρήματα για το PCV. Οκτώβρης έπιασε. το φίλτρο ήρθε.
Τα R&G αρχίδια.
Του ζητάω και τα χρήματα για τα R&G.
Mου λέει πως εντάξει,έτσι κι αλλιώς δεν είναι καν σημαντικό ποσό.
Τι λες ρε; Τι λες ρε καμμένε; Ποιό σημαντικό ποσό;
Ότι περιμένω 16 μήνες για την μιά μαλακία και άλλους 6-7 για την άλλη σου φαίνονται ασήμαντα;

Παώ να πάρω τα χρήματα και το φίλτρο.
Παίρνω το φίλτρο. Μου είχε ετοιμάσει και την καρτέλα.
Του λεω τι μου χρωστάει να μου δώσει.
Μου λέει πως στην επόμενη αλλαγή λαδιών να βάλουμε και το φίλτρο.
Του λέω πως δε θα το βάλω στην επόμενη,θα το πάρω να το βάλω εγώ.
Ενώ μου έιχε βγάλει την καρτέλα και χωρίς να την έχω πάρει ακόμη, τον βλέπω πως άρχισε να γράφει στον υπολογιστή.
Μου βγάζει την άλλη καρτέλα και μου λέει να η καρτέλα σου και μου λέει πως σου δίνω 190-130, 60 ευρώ.
Του λεώ γιατί 60;
Μα το φίλτρο κάνει 130.
Αφού το έχω πληρώσει όπως σου πλήρωνα τα πάντα μέχρι τώρα από νωρίς.
Ποτέ δεν σε άφησα ξεκρέμαστο στα οικονομικά.
Όχι μου λέει δεν το πλήρωσες.
Λέω γάμα τα.
Να πάει να γαμηθεί και το φίλτρο και όλα.
Πήρε χαμπάρι ότι εγώ δε θα ξαναπατούσα στο μαγαζί και μου άλλαξε την καρτέλα βγάζοντας το φίλτρο και προσθέτοντας κάτι άλλο.
όπως έφευγα,πέφτει το μάτι μου στην άλλη καρτέλα που έγραφε πως το φίλτρο είχε πληρωθεί.
Είχα κουραστεί τόσο με την ιστορία που δεν είπα τίποτα.
Με ακολούθησε μέχρι το μηχανάκι.
Του είπα πως έφτιαξα την ανάρτηση.
Και μου λέει τι πρόβλημα είχε;
Και του λέω πως ήταν μπετόβεργα.
Και γιατί δε μας το είπες να στην φτιάξουμε; !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κούνησα το κεφάλι πάνω κάτω και έφυγα.
Μακάρι να μην έχουν και άλλοι την τύχη μου.

όταν πήγα στον |Tre που είδε το χάρτη μου,μου είπε πως ο λόγος που έκαιγε παραπάνω και βρώμαγε ανελέητα ήτα επειδή είχε προσθέσει 25% παραπάνω καύσιμο μέχρι τις 4000 στροφές και ψιλά φτώχαινε. Αργότερα είδε πως το pair δεν ήταν βουλωμένο.

Επίσης μία βάση που βρίκσεται στο πλαίσιο για να κάθεται το τεπόζιτο,ήταν μέσα στο μοτέρ και κάτι καλώδια αναθυμιάσεων ήταν τσακισμένα.
Τέλος μου λείπανε και κάποιες βίδες και ένα πλαστικό σπασμένο ενώ έκανα τόσες φορές αναφορά για αυτά τα πράματα.

Ευτυχώς ξέμπλεξα και συγνώμη αν σας κούρασα.
Ελπίζω να μην κανατραβήξει κάποιος τα ίδια με εμένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 20:39

nktr έγραψε:
spam on:
με τα ρουλεμάν το έχω αντιμετωπίσει και εγώ σε μπροστινή pvm που πήραμε μτχ από Αμερική και μετά από 2 μήνες φορεμένη μας έκανε αυτό το θέμα.
Παίζει με τον αποστάτη της ζάντας που είναι μέσα στο τροχό ανάμεσα στα ρουλεμάν και έχει φθορά και κονταίνει με αποτέλεσμα να σφίγγουν να ρουλεμάν και κάποια στιγμή τέλος.
Φτιάξαμε νέο και βάλαμε και τα ρουλεμάν και οκ.

αν θες στείλε μου ένα π.μ. για το πού δορθώσατε το πρόβλημα γιατί εμένα μου είπαν πως φταίει η μπογιά.
Μάλιστα να θυμάμαι καλά,για την μόνωση της ζάντας για να μην πάει παντού το χρώμα,χρεώθηκα 100 ευρώ  lol! lol! lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 20:41

zed660 έγραψε:
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Www_MyEmoticons_com__smokelots   aftokt
να κάνω μια πρόταση και ας ακουστεί ηλίθια; δεν είπες ότι μπαρκάρεις κάθε τόσο; γιατί δεν την ψάχνεις λίγο μπάς και στείλεις το μηχανάκι σου πουθενά στο εξωτερικό για βελτίωση-φτιάξιμο; με το πλοίο που ταξιδεύεις ή αλλιώς..........

Να έχει κι άλλο άγχος πάνω στο κεφάλι μου;
Άσε που δε μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο μιάς και ταξιδεύω σε δεξαμενόπλοια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIXXERAKIAS
Hero gixxer
Hero gixxer
GIXXERAKIAS


Άντρας Όνομα: : Ιωάννης
Τόπος : Aθηνα
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 2159
Αγωνιζόμενος : Newbie open.
Hμερομηνία εγγραφής : 08/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 22:16

Ρε Ροβέρτο πραγματικά πέρασες πολύ χοντρό χουνέρι ρε φίλε.... απορώ με την υπομονή σου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ghost
Hero gixxer
Hero gixxer
ghost


Άντρας Όνομα: : Κώστας
Τόπος : Κυπαρισσία
Ηλικία : 49
Αριθμός μηνυμάτων : 2970
Αγωνιζόμενος : Married
Hμερομηνία εγγραφής : 24/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 22:44

GIXXERAKIAS έγραψε:
Ρε Ροβέρτο πραγματικά πέρασες πολύ χοντρό χουνέρι ρε φίλε.... απορώ με την υπομονή σου....


ακριβως το ιδιο θα ελεγα...με προλαβες...  xmmm 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghostkon.wix.com/motomania
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 23:29

να πω και εγω την ιστορια μου......24 χιλιαδες χιλιομετρα παω το μηχανακη για βαλβιδες,μπουζι κτλ.μαστορα ποσα θες τοσα μου λεει και το παιρνεις αυριο.οκ φιαχτο.παω την επομενη μερα τον πληρωνω χωρις παζαρια  και φευγω.ερχεται η βολτα στην εθνικη,πανω απο τις 4.000σαλ αναβει το fi.παθαινω το 1 εκγεφαλικο.σταματαω το σβηνω και το ξανα βαζω μπρος οκ κομπλε(τυχαιο λεω)4.000 σαλ παλι fi. Mad 
παω απο εκει την επομενη μερα,μαστορα τι εγινε τι εκανες το κ το γινεται.(μπα αποκλειεται)μου λεει.τα παιρνω στο κρανιο και φευγω.παω σε ενα αλλο συνεργειο του  λεω αναβει το fi Νο 24-25-26-27 αν θυμαμαι καλα.το εψαχνε 2 μερες και μετα πολλα βρηκε οτι ειχε χρονισει λαθος τους εκκεντροφορους.με ομορφο τροπο παω στον 1 μαστορα κ του λεω εκανες χοντρομαλακια αυτο κ αυτο εκανες (αποκλειεται)παλι μου κανει. neura 

εισαι τυχερος που δεν βαρεσε,να ξερεις απο εδω και περα θα σε δυσφημω παντου....(και γιαυτο το λεω και εδω)ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ  και ειναι στην λαμπρακη χαμηλα κοντα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
poulitzer
Full gixxer
Full gixxer
poulitzer


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Αγωνιζόμενος : ΜΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
Hμερομηνία εγγραφής : 15/01/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 30 Ιαν 2014, 23:29

και το καλυτερο οτι ο "μαστορας" που πηγαινα κραζει τον "μαστορα" που πηγαινε ο ροβερτος... mal@kies 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 00:22

poulitzer έγραψε:
και το καλυτερο οτι ο "μαστορας" που πηγαινα κραζει τον "μαστορα" που πηγαινε ο ροβερτος... mal@kies 



 lol! lol! lol! 

Απιστευτες καταστασεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kontos 750
Hero gixxer
Hero gixxer
kontos 750


Άντρας Όνομα: : ΓΙΑΝΝΗΣ
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 1963
Hμερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 01:11

bonepeeler έγραψε:
poulitzer έγραψε:
και το καλυτερο οτι ο "μαστορας" που πηγαινα κραζει τον "μαστορα" που πηγαινε ο ροβερτος... mal@kies 



 lol! lol! lol! 

Απιστευτες καταστασεις.

Όντως απίστευτα πράγματα.... Απορώ με την υπομονή σας...
Εγω αγορια το μοτο εκτός από το παπί δεν το έχω αφήσει ποτέ ούτε για λάδια... Είμαι εκεί παντα.
εχω εμπιστοσύνη στο μαστορα που έχω αλλα θελω να βλέπω τι κάνει.
Σε αλλο μηχανακι που δουλευω το παω για σερβις εκεί που με στείλανε. Ακολουθεί διαλογος:
-ποσα χλμ εχει το μοτο
-62000
-τι αλλο εκτός από το σέρβις θελει;
-ντιζα συμπλέκτη
-το τηλ σου να σε πάρω μολις τελειώσει
-θα κατσω εδω να το πάρω.....

Σαν να του ειπα της μανας σου το πολυμηχανημα...
Απαγορεύεται μου λεει μεσα στο συνεργείο κτλ...
Θα κάθομαι του λεω πισω απο το τζαμι...
Παω να παρω καφέ και τον τσακωνω με το λαδικο να ρίχνει στην ντιζα... Τι να του πεις του παπαρα...
Τεσπα αυτα γίνονται οταν μπλεκεις με νούμερα.

Υγ το συνεργείο εξουζιοδοτημενο Suzuki στα δυτικά της Αθήνας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 01:58

maikstain έγραψε:
να πω και εγω την ιστορια μου......24 χιλιαδες χιλιομετρα παω το μηχανακη για βαλβιδες,μπουζι κτλ.μαστορα ποσα θες τοσα μου λεει και το παιρνεις αυριο.οκ φιαχτο.παω την επομενη μερα τον πληρωνω χωρις παζαρια  και φευγω.ερχεται η βολτα στην εθνικη,πανω απο τις 4.000σαλ αναβει το fi.παθαινω το 1 εκγεφαλικο.σταματαω το σβηνω και το ξανα βαζω μπρος οκ κομπλε(τυχαιο λεω)4.000 σαλ παλι fi. Mad 
παω απο εκει την επομενη μερα,μαστορα τι εγινε τι εκανες το κ το γινεται.(μπα αποκλειεται)μου λεει.τα παιρνω στο κρανιο και φευγω.παω σε ενα αλλο συνεργειο του  λεω αναβει το fi Νο 24-25-26-27 αν θυμαμαι καλα.το εψαχνε 2 μερες και μετα πολλα βρηκε οτι ειχε χρονισει λαθος τους εκκεντροφορους.με ομορφο τροπο παω στον 1 μαστορα κ του λεω εκανες χοντρομαλακια αυτο κ αυτο εκανες (αποκλειεται)παλι μου κανει. neura 

εισαι τυχερος που δεν βαρεσε,να ξερεις απο εδω και περα θα σε δυσφημω παντου....(και γιαυτο το λεω και εδω)ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ  και ειναι στην λαμπρακη χαμηλα κοντα...



Kάτι παρέλειψες ενδιάμεσα

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 07:50

Λοιπόν αντί άλλων εγω απλα θα δώσω βαθμολογία απο 0 ως το 10....

Εξαρχακος Νίκος :8
Προιμαδης. :5
Μερεμετης. :0
Δήμου Β. :8 (υπό εξέταση)

Επίσης θα βαθμολογω και οποιονδήποτε αναφέρεται απο τα παιδιά του φόρουμ αν έχω άποψη.

Ομορφα ... Πολιτισμένα ... Και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 09:13

Καλο θα ειναι βέβαια αν θελουμε να βγει ένα σωστο αποτέλεσμα να αποβαλουμε οτιδηποτε εχει να κανει με προσωπικο συναισθημα φιλίας Η κοντρασ και να βαθμολογουμε μόνο γεγονότα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 09:26

busa respect έγραψε:
Λοιπόν αντί άλλων εγω απλα θα δώσω βαθμολογία απο 0 ως το 10....

Εξαρχακος Νίκος :8
Προιμαδης.         :5
Μερεμετης.         :0
Δήμου Β.            :8 (υπό εξέταση)

Επίσης θα βαθμολογω και οποιονδήποτε αναφέρεται απο τα παιδιά του φόρουμ αν έχω άποψη.

Ομορφα ... Πολιτισμένα ... Και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του

Καποια στιγμη σου ειχα στειλει ενα μηνυμα για να σε ρωτησω για ποιον μηχανικο εγραφες.
Εκανα σωστη προβλεψη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonepeeler
Adv. gixxer
Adv. gixxer
bonepeeler


Άντρας Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 785
Hμερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 09:31

busa respect έγραψε:
Καλο θα ειναι βέβαια αν θελουμε να βγει ένα σωστο αποτέλεσμα να αποβαλουμε οτιδηποτε εχει να κανει με προσωπικο συναισθημα φιλίας  Η κοντρασ και να βαθμολογουμε μόνο γεγονότα .

Τα ασχημα γεγονοτα ειναι λογικο να επηρεαζουν το προσωπικο συναισθημα.
Για να βγει σωστο συμπερασμα,κατα την αποψη μου, πρεπει να γραφονται ολοκληρα γεγονοτα.
Στην περιπτωση μου, το να βρω ελευθερα τα παξιμαδια του πισω γραναζιου,ειναι δολοφονικο.
Η περαιτερω αδιαφορια ενω θα επρεπε να ξεσκιστουν για ενα τετοιο θεμα, με γεμισε με μισος και αηδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
busa respect
Adv. gixxer
Adv. gixxer
busa respect


Άντρας Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Αριθμός μηνυμάτων : 667
Αγωνιζόμενος : (ΠΡΩΗΝ / ΚΑΡΤ)
Hμερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 09:40

Θεωρω οτι με το να γράφουμε τις λεπτομέρειες απλα "βγάζουμε την πίκρα μας" κατα ένα τροπο....
Ενω με το να του βάλεις απλα ένα νούμερακι πχ 0... Η ...10 .... Καθαρισες, όλοι έιμαστε μεγάλα παιδιά και καταλαβαίνουμε ....

Και δεν μπορει να σε κατηγορήσει και κανεις....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 09:48

kontos 750 έγραψε:
bonepeeler έγραψε:
poulitzer έγραψε:
και το καλυτερο οτι ο "μαστορας" που πηγαινα κραζει τον "μαστορα" που πηγαινε ο ροβερτος... mal@kies 



 lol! lol! lol! 

Απιστευτες καταστασεις.

Όντως  απίστευτα  πράγματα.... Απορώ  με την  υπομονή  σας...
Εγω αγορια το μοτο  εκτός από το  παπί  δεν το έχω  αφήσει  ποτέ ούτε  για  λάδια... Είμαι εκεί παντα.
εχω εμπιστοσύνη  στο μαστορα  που  έχω αλλα θελω να βλέπω  τι κάνει.
Σε αλλο μηχανακι που  δουλευω το παω για σερβις εκεί  που  με  στείλανε. Ακολουθεί  διαλογος:
-ποσα χλμ εχει το μοτο
-62000
-τι αλλο εκτός από το  σέρβις  θελει;
-ντιζα συμπλέκτη
-το τηλ σου να σε πάρω  μολις τελειώσει
-θα κατσω εδω να το  πάρω.....

Σαν να του ειπα της μανας σου το πολυμηχανημα...
Απαγορεύεται  μου λεει μεσα στο συνεργείο  κτλ...
Θα κάθομαι  του λεω πισω απο το τζαμι...
Παω να παρω καφέ  και τον τσακωνω με το λαδικο να ρίχνει  στην ντιζα... Τι να του πεις του παπαρα...
Τεσπα αυτα γίνονται  οταν μπλεκεις με νούμερα.

Υγ το συνεργείο  εξουζιοδοτημενο Suzuki  στα δυτικά της  Αθήνας....  

Δεν καταλαβα που είναι το κακο που σου λαδωνε τη ντιζα με το λαδικο υπαρχει κι άλλος τροπος και δεν τον ξερω  scratch 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 10p7ousΠαραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Icnsl4Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 2dhxn3kΠαραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 2lbdx0jΠαραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miou
Full gixxer
Full gixxer
Miou


Όνομα: : Alexandros
Τόπος : Αθηνα
Ηλικία : 47
Αριθμός μηνυμάτων : 13448
Αγωνιζόμενος : Nop...
Hμερομηνία εγγραφής : 20/07/2010

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 09:53

JIMK7 έγραψε:
kontos 750 έγραψε:
bonepeeler έγραψε:
poulitzer έγραψε:
και το καλυτερο οτι ο "μαστορας" που πηγαινα κραζει τον "μαστορα" που πηγαινε ο ροβερτος... mal@kies 



 lol! lol! lol! 

Απιστευτες καταστασεις.

Όντως  απίστευτα  πράγματα.... Απορώ  με την  υπομονή  σας...
Εγω αγορια το μοτο  εκτός από το  παπί  δεν το έχω  αφήσει  ποτέ ούτε  για  λάδια... Είμαι εκεί παντα.
εχω εμπιστοσύνη  στο μαστορα  που  έχω αλλα θελω να βλέπω  τι κάνει.
Σε αλλο μηχανακι που  δουλευω το παω για σερβις εκεί  που  με  στείλανε. Ακολουθεί  διαλογος:
-ποσα χλμ εχει το μοτο
-62000
-τι αλλο εκτός από το  σέρβις  θελει;
-ντιζα συμπλέκτη
-το τηλ σου να σε πάρω  μολις τελειώσει
-θα κατσω εδω να το  πάρω.....

Σαν να του ειπα της μανας σου το πολυμηχανημα...
Απαγορεύεται  μου λεει μεσα στο συνεργείο  κτλ...
Θα κάθομαι  του λεω πισω απο το τζαμι...
Παω να παρω καφέ  και τον τσακωνω με το λαδικο να ρίχνει  στην ντιζα... Τι να του πεις του παπαρα...
Τεσπα αυτα γίνονται  οταν μπλεκεις με νούμερα.

Υγ το συνεργείο  εξουζιοδοτημενο Suzuki  στα δυτικά της  Αθήνας....  

Δεν καταλαβα που είναι το κακο που σου λαδωνε τη ντιζα με το λαδικο υπαρχει κι άλλος τροπος και δεν τον ξερω  scratch 

ρε μαστορα εαν εγω σου ζητησω να μου αλλαξεις ντιζα εσυ για ποιο λογο να την λαδωσεις ?? για να μου την πασαρεις για καινουργια δεν θα το κανεις ? ή για να την πεταξεις στα σκουπιδια φρεσκολαδωμενη???


σορυ που εβαλα 2ρο ενικο ειναι για πιο αμμεσο ...

______________________________________________________
Στην ερώτηση "θέλετε να γίνετε δωρητής οργάνων;" η απάντηση "πάρτε τα αρx!@#α μου ", θεωρείται θετική ή αρνητική;

www.facebook.com/optovision            ... join us...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 09:56

busa respect έγραψε:
Καλο θα ειναι βέβαια αν θελουμε να βγει ένα σωστο αποτέλεσμα να αποβαλουμε οτιδηποτε εχει να κανει με προσωπικο συναισθημα φιλίας  Η κοντρασ και να βαθμολογουμε μόνο γεγονότα .


Μα πως γίνεται να βγει έξω το αίσθημα ευχαρίστησης ή δυσαρέσκειας; Το μηχανάκι πας να φτιάξεις ( και μιας και μιλάμε για τέτοια μηχανάκια μιλάμε για "αναψυχή" όχι για εργαλείο δουλειάς)...



______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 09:58

Miou έγραψε:
JIMK7 έγραψε:
kontos 750 έγραψε:
bonepeeler έγραψε:
poulitzer έγραψε:
και το καλυτερο οτι ο "μαστορας" που πηγαινα κραζει τον "μαστορα" που πηγαινε ο ροβερτος... mal@kies 



 lol! lol! lol! 

Απιστευτες καταστασεις.

Όντως  απίστευτα  πράγματα.... Απορώ  με την  υπομονή  σας...
Εγω αγορια το μοτο  εκτός από το  παπί  δεν το έχω  αφήσει  ποτέ ούτε  για  λάδια... Είμαι εκεί παντα.
εχω εμπιστοσύνη  στο μαστορα  που  έχω αλλα θελω να βλέπω  τι κάνει.
Σε αλλο μηχανακι που  δουλευω το παω για σερβις εκεί  που  με  στείλανε. Ακολουθεί  διαλογος:
-ποσα χλμ εχει το μοτο
-62000
-τι αλλο εκτός από το  σέρβις  θελει;
-ντιζα συμπλέκτη
-το τηλ σου να σε πάρω  μολις τελειώσει
-θα κατσω εδω να το  πάρω.....

Σαν να του ειπα της μανας σου το πολυμηχανημα...
Απαγορεύεται  μου λεει μεσα στο συνεργείο  κτλ...
Θα κάθομαι  του λεω πισω απο το τζαμι...
Παω να παρω καφέ  και τον τσακωνω με το λαδικο να ρίχνει  στην ντιζα... Τι να του πεις του παπαρα...
Τεσπα αυτα γίνονται  οταν μπλεκεις με νούμερα.

Υγ το συνεργείο  εξουζιοδοτημενο Suzuki  στα δυτικά της  Αθήνας....  

Δεν καταλαβα που είναι το κακο που σου λαδωνε τη ντιζα με το λαδικο υπαρχει κι άλλος τροπος και δεν τον ξερω  scratch 

ρε μαστορα εαν εγω σου ζητησω να μου αλλαξεις ντιζα εσυ για ποιο λογο να την λαδωσεις ?? για να μου την πασαρεις για καινουργια δεν θα το κανεις ? ή για να την πεταξεις στα σκουπιδια φρεσκολαδωμενη???


σορυ που εβαλα 2ρο ενικο ειναι για πιο αμμεσο ...

Σωστα δεν καταλαβα καλα νομιζα ότι ηθελε να κανει ένα σερβις στη ντιζα και όχι αλλαγη αλλα και παλι είναι δυνατον να του πασαρει μια παλια ντιζα με καινουργια  fafoutis δεν γινονται αυτά ρε παιδια  xaxa 

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 10p7ousΠαραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Icnsl4Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 2dhxn3kΠαραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 2lbdx0jΠαραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραπονα μαστορια και βελτιωτες   Παραπονα μαστορια και βελτιωτες - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 31 Ιαν 2014, 10:03

Μιου μπορεί να σου λάδωνε την καινούρια ντίζα που μόλις σου είχε βάλει ρε καχύποπτε...  xaxa 

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Παραπονα μαστορια και βελτιωτες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΣΥΖΗΤHΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΟΤΟ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com