Greek GSX-R forum
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_l10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_c10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
JIMK7
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_l10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_c10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
nasos-v
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_l10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_c10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
T.R.E
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_l10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_c10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
k8 600 kk
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_l10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_c10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
kostaskr6
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_l10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_c10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
κολτρέϊν
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_l10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_c10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
Leroy
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_l10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_c10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
ripper
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_l10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_c10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_l10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_c10πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Poll_r10 

 

 πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!

Πήγαινε κάτω 
+39
Vortex
Barberis
Darksoul
dimdoc
kostaskr6
kouzinas
gnisios
ripseventh
ninja
kawasos
valentino46
liotis
pehlis
King
Lelos69
papagym
kawa14
JIMK7
Ondrift
Sotoner
karagio
stavrosrodo
Black Eagle
T.R.E
gkourv
teo46
potis
jimmyjp
kapamarou85
magiaklaniakeksatmisi
fox
1ndianos
kentaurosk8
thanasis gixxer
nasos-v
FOTIS
valentinosgsxr
mistiriodis_tsantakias
goctor
43 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valentinosgsxr
Hero gixxer
Hero gixxer
valentinosgsxr


Άντρας Όνομα: : Valentinos
Τόπος : Melbourne
Ηλικία : 50
Αριθμός μηνυμάτων : 1534
Hμερομηνία εγγραφής : 17/09/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 11:20

Προς θεου! Εγω δεν ειπα οτι η ραφες ειναι ελλατωματικες. Ουτε εχω δει ποτε την διατομη μιας σωστης ραφης πανω σε πλαισιο Κ7 για να συγκρινω. Αναρωτιεμαι ομως μηπως κανενας εχει καμια φωτογραφια απο σωστη ραφη (οχι απαραιτητα απο πλαισιο αλλα οπωσδηποτε να ειναι ο ιδιος τυπος συγκολλησης) για να συγκρινουμε με τις φωτογραφιες που εχουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ondrift
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Μάκης
Τόπος : Αθήνα , Ηλιούπολη
Ηλικία : 62
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2010

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 12:53

valentinosgsxr έγραψε:
Προς θεου! Εγω δεν ειπα οτι η ραφες ειναι ελλατωματικες. Ουτε εχω δει ποτε την διατομη μιας σωστης ραφης πανω σε πλαισιο Κ7 για να συγκρινω. Αναρωτιεμαι ομως μηπως κανενας εχει καμια φωτογραφια απο σωστη ραφη (οχι απαραιτητα απο πλαισιο αλλα οπωσδηποτε να ειναι ο ιδιος τυπος συγκολλησης) για να συγκρινουμε με τις φωτογραφιες που εχουμε.
Εμπειρικά θα σου πώ να φανταστείς πως είναι μια σωστή συγκόλληση. Θα πρέπει η ίδια η κόλληση να έχει κάποιο βαθμό διείσδυσης στο μέταλλο που συγκολλείται (περίπου κατά 30% του πάχους του της δοκού αφού μιλάμε για το συγκεκριμμένο πλαίσιο), δεν θα πρέπει να υπάρχουν ορατές μικροφυσαλίδες μετά την κόλληση στην περιοχή, και να υπάρχει ένα αποδεκτό πάχος από την ίδια τη κόλληση επάνω στο μέταλλο που κολλήσαμε (το κλασικό καρουμπαλάκι).Δυστυχώς στο εν λόγω πλαίσιο δεν υπάρχει βάθος διείσδυσης, υπάρχουν αρκετές μικροφυσαλίδες στην περιοχή της κόλλησης , το δε πάχος της κόλλησης όμως που φαίνεται εξωτερικά επάνω στη δοκό είναι σε φυσιολογικά επίπεδα και ομοιογενές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FOTIS
Jr.gixxer
FOTIS


Άντρας Τόπος : fotis
Ηλικία : 41
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Αγωνιζόμενος : οχι
Hμερομηνία εγγραφής : 08/02/2010

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 13:29

Πονοκεφαλο εχει προκαλεσει ολο αυτο.Παιδια χαλαρωσε λιγο το να φαει καποιος τα μουτρα του να χτυπησει η μηχανη του σε κωλονα και να "σπασει" δε φταιει η suzuki και οι κολλησεις που εκανε στο πλαισιο.Aς κανει μηνυση στη suzuki!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την FOTIS στις Σαβ 13 Μαρ 2010, 15:29, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 16:02

Ondrift έγραψε:
valentinosgsxr έγραψε:
Προς θεου! Εγω δεν ειπα οτι η ραφες ειναι ελλατωματικες. Ουτε εχω δει ποτε την διατομη μιας σωστης ραφης πανω σε πλαισιο Κ7 για να συγκρινω. Αναρωτιεμαι ομως μηπως κανενας εχει καμια φωτογραφια απο σωστη ραφη (οχι απαραιτητα απο πλαισιο αλλα οπωσδηποτε να ειναι ο ιδιος τυπος συγκολλησης) για να συγκρινουμε με τις φωτογραφιες που εχουμε.
Εμπειρικά θα σου πώ να φανταστείς πως είναι μια σωστή συγκόλληση. Θα πρέπει η ίδια η κόλληση να έχει κάποιο βαθμό διείσδυσης στο μέταλλο που συγκολλείται (περίπου κατά 30% του πάχους του της δοκού αφού μιλάμε για το συγκεκριμμένο πλαίσιο), δεν θα πρέπει να υπάρχουν ορατές μικροφυσαλίδες μετά την κόλληση στην περιοχή, και να υπάρχει ένα αποδεκτό πάχος από την ίδια τη κόλληση επάνω στο μέταλλο που κολλήσαμε (το κλασικό καρουμπαλάκι).Δυστυχώς στο εν λόγω πλαίσιο δεν υπάρχει βάθος διείσδυσης, υπάρχουν αρκετές μικροφυσαλίδες στην περιοχή της κόλλησης , το δε πάχος της κόλλησης όμως που φαίνεται εξωτερικά επάνω στη δοκό είναι σε φυσιολογικά επίπεδα και ομοιογενές.
η σωστη συγκολληση στο αλουμινιο ειναι να τρεξει και απο την μεσα μερια(ριζα).
δηλαδη οσο βλεπεις να προεξεχει απο εξω τοσο πρεπει και απο μεσα.
δυστυχως valentino αμα ειχα διαβασει το μηνυμα σου θα εβγαζα μερικες φωτο στη δουλεια και θα σας εδειχνα.τωρα απο Δευτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ondrift
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Μάκης
Τόπος : Αθήνα , Ηλιούπολη
Ηλικία : 62
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2010

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 16:55

η σωστη συγκολληση στο αλουμινιο ειναι να τρεξει και απο την μεσα μερια(ριζα).
δηλαδη οσο βλεπεις να προεξεχει απο εξω τοσο πρεπει και απο μεσα.
δυστυχως valentino αμα ειχα διαβασει το μηνυμα σου θα εβγαζα μερικες φωτο στη δουλεια και θα σας εδειχνα.τωρα απο Δευτερα.[/quote]
Έτσι ακριβώς. Να έχει βάθος διείσδυσης και να προεξέχει αναλόγως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 12 Μαρ 2010, 22:26

οι ραφες ειναι κολλητες με tig.
την δευτερα θα σας ανεβασω φωτο, αν μπορεσω και βιντεακι με συγκολλησεις σε αλουμινιο και inox για να καταλαβετε επ'ακριβως του τι ειναι και πιο ειναι το σωστο.
ολη μερα αυτο κανω.
εψαξα λιγο στο youtube αλλα τα βιντεακια που εχει ειναι επιεικως ελεεινα.
τα βυτια παντως που κουβαλανε αερια η' υγρα καυσιμα ελεγχονται με ακτινογραφια για την σωστη διεισδηση.ετσι πρεπει να ειναι και για τα πλαισια και ψαλιδια των μοτο. kapelo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMK7
Full gixxer
Full gixxer
JIMK7


Άντρας Όνομα: : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος : KΡHTH XANIA
Ηλικία : 51
Αριθμός μηνυμάτων : 8101
Αγωνιζόμενος : Κάπου Κάπως Κάποτε
Hμερομηνία εγγραφής : 07/11/2008

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 13 Μαρ 2010, 00:28

Το κακο ομως ειναι οτι δεν κοβουν ολα απο την κολληση αλλα σκιζει το αλουμινιο toixos

Ευτυχως δεν το εχω δει ακομα αυτο σε Κ7-8 :P



πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Picture00029

______________________________________________________
ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 10p7ousπλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Icnsl4πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 2dhxn3kπλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 2lbdx0jπλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 2yltq15


Ποτέ μη βασανίζεις τον εαυτό σου με την παρέα ενός ηλίθιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mistiriodis_tsantakias
Full gixxer
Full gixxer
mistiriodis_tsantakias


Άντρας Όνομα: : Stefanos
Τόπος : Athina
Ηλικία : 40
Αριθμός μηνυμάτων : 3236
Αγωνιζόμενος : SEX SEX K BMX
Hμερομηνία εγγραφής : 29/10/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 13 Μαρ 2010, 01:42

καλα ακομα ασχολιστε με αυτο το θεμα? καντετο Lock close delete .....δεν βγενει ακρη τοσα χρονια τορα θα βγει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/stefanosk
Ondrift
Jr.gixxer



Άντρας Όνομα: : Μάκης
Τόπος : Αθήνα , Ηλιούπολη
Ηλικία : 62
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Hμερομηνία εγγραφής : 03/03/2010

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 13 Μαρ 2010, 01:46

JIMK7 έγραψε:
Το κακο ομως ειναι οτι δεν κοβουν ολα απο την κολληση αλλα σκιζει το αλουμινιο toixos

Ευτυχως δεν το εχω δει ακομα αυτο σε Κ7-8 :P



πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Picture00029
Αυτό είναι καθαρόαιμη ''κόπωση υλικού'' αλλά στη οποιαδήποτε χρήση της μοτό (εκτός απο σύγκρουση) δεν δικαιολογείται να συμβεί αυτό, παρά μόνο ύστερα από τη παρεύλευση πάρα πολλών ετών συνεχούς χρήσης που το πλαίσιο θα έχει ''δουλέψει'' χιλιάδες ώρες, και το ποιό πιθανό το μοντέλο αυτό δεν θα το καβαλάει κανείς την εποχή εκείνη. Στη συγκεκριμμένη περίπτωση πραγματικά τίθεται ένα σοβαρό θέμα γιατί τόσο νωρίς μια τέτοια εξέλιξη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kawa14
Jr.gixxer
kawa14


Άντρας Τόπος : Ηλιούπολη. Αθήνα
Ηλικία : 65
Αριθμός μηνυμάτων : 37
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 13 Μαρ 2010, 02:44

Επειδή εγώ ανέβασα το θέμα στο Kawasaki bikers και εγώ έχω βγάλει τις φωτογραφίες, αισθάνομαι την υποχρέωση να κάνω κάποιες διευκρινήσεις...
Το θέμα ανέβηκε από καθαρά ανθρωπιστικούς λόγους και χωρίς ίχνος κόμπλεξ (όπως λανθασμένα αναφέρθηκε), μόνο και μόνο επειδή ένοιωσα την ανάγκη να ενημερώσω τον κόσμο της μοτοσυκλέτας γιά το συμβάν.
Ξέρω πολλά χρόνια τον οδηγό και η οδηγική του συμπεριφορά δεν περιλαμβάνει σούζες και ότι άλλο θα μπορούσε να δικαιολογήση το συμβάν.
Οδηγούσε αργά (ευτυχώς) την συγκεκριμένη στιγμή και ήταν τυχερός που την έβγαλε φτηνά.... Συνήθως στρίβουμε με πολλά και δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα είχε συμβεί αν είχε τύχει σε τέτοια φάση.
Οδηγούμε 35 χρόνια και με αυτά τα Km, σε αυτή τη στροφή και με την τέλεια άσφαλτο ο συγκεκριμένος οδηγός ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ....
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ ΣΑΝ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΕΣΕ ........
Αν θέλετε να το πιστέψετε έχει καλώς ,αν όχι είναι δικαίωμά σας και δεν θα προσπαθήσω να σας πείσω γι αυτό.
Οπως βλέπετε και στην υπογραφή μου οι δύο καλύτεροι φίλοι μου έχουν GSXR, αυτός στη μέση είναι που είχε το ατύχημα, δεν είμαι λοιπόν προκατειλημένος με τα Suzuki κι ας έχω Kawa.
Εύχομαι να μην συμβεί ποτέ σε κανέναν και να είμαστε όλοι καλά και πάντα όρθιοι.
Λέω όμως αν..... λέω ΑΝ.....μία στις χίλιες κάποιος ανησυχήσει από το συγκεκριμένο ατύχημα και κάνει προληπτικά έναν έλεγχο (δεν ξέρω πως, αλλά κάποιος τρόπος θα υπάρχει) και έχει πρόβλημα θα το προλάβει και ίσως σωθεί....
Ισως να είμαι υπερβολικός, ίσως όχι.....
Ο κάθε κάτοχος K5, K6, K7 η K8 θα κρίνει τι πρέπει να κάνει από μόνος του.
Κι εμείς πιστεύαμε ότι τα Κ7 τα έφτιαξαν μετά τα προβλήματα και τις ανακλήσεις των Κ5 και Κ6.
Μέχρι που συνέβει και σε εμάς.

Επαναλαμβάνω γιά μιά φορά ακόμη πως δεν έχω πρόβλημα με τι μάρκα μηχανή έχει ό καθένας.
Σήμερα είμαστε σε μία, αύριο σε άλλη.
Οι εταιρείες μας έχουν ανάγκη και όχι εμείς τις εταιρείες !!!!!!!
Υποχρέωση όλων μας είναι με την ενημέρωση να προστατεύουμε τις ζωές μας και τις ζωές των φίλων μας όσο μπορούμε.......

Συγγνώμη γιά το μακροσκελές θέμα, ελπίζω να μη σας κούρασα.

Εύχομαι να είμαστε όλοι καλά και πάντα όρθιοι, να απολαμβάνουμε τις μηχανές μας ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.....

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 DSC08779


πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 DSC08783


πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 IMG_0144


πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 IMG_0148


πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 IMG_0146


πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 IMG_0109-1


πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 DSC08780
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papagym
Adv. gixxer
Adv. gixxer
papagym


Άντρας Ηλικία : 54
Αριθμός μηνυμάτων : 569
Αγωνιζόμενος : ''Αγίου''
Hμερομηνία εγγραφής : 05/03/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 13 Μαρ 2010, 07:12

Φίλε μου Kawa14 στο kawasakibikers λέγατε ότι θα κάνετε κάποιες ακτινοαναλύσεις και φασματογράφους και τέτοια.
Έγινε τελικά κάτι, βγάλατε κάποιο αποτέλεσμα/πόρισμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kawa14
Jr.gixxer
kawa14


Άντρας Τόπος : Ηλιούπολη. Αθήνα
Ηλικία : 65
Αριθμός μηνυμάτων : 37
Hμερομηνία εγγραφής : 12/12/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 13 Μαρ 2010, 11:37

kostasgym έγραψε:
Φίλε μου Kawa14 στο kawasakibikers λέγατε ότι θα κάνετε κάποιες ακτινοαναλύσεις και φασματογράφους και τέτοια.
Έγινε τελικά κάτι, βγάλατε κάποιο αποτέλεσμα/πόρισμα?

Ενας φίλος που έδειξε τις φωτογραφίες στον καθηγητή του που είναι ειδικός του είπε ότι σίγουρα έχει πρόβλημα η κόλληση.

Μόλις μπορέσει ό φίλος να ασχοληθεί, γιατί ακόμα πονάει από το χτύπημα, θα ξεκινήσουμε τις διαδικασίες με ειδικούς πραγματογνώμονες δικηγόρους κλπ ούτως ώστε να έχουμε συγκεκριμένες, κατασταλαγμένες και επίσημες απόψεις. Αν όντως έχουμε δίκηο θα συνεχίσουμε παρακάτω...
Το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτές οι διαδικασίες θα πάρουν πολύ χρόνο...

Να σημειώσω ότι όσο το δημοσιοποιούμε τόσο παρουσιάζεται κόσμος με το ίδιο πρόβλημα...
Φαντάσου ότι κάποιος σταμάτησε το φορτηγό της ΕΛΠΑ που μετέφερε το μηχανάκι στην Αθήνα και ζήτησε το τηλέφωνο του ιδιοκτήτη της μηχανής γιατί έχει συμβει και σ' αυτόν, έχει ξεκινήσει μυνήσεις και θέλει να κινηθούν συντονισμένα......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΔευ 15 Μαρ 2010, 16:16

ΤΟ ΓΑΖΙ[img]πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Dsc00162bΗ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ (ΡΙΖΑ)[/img][img]πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Dsc00163a[/img][img]πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Dsc00164[/img][img]πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Dsc00165il[/img]Η ΡΙΖΑ[img]πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Dsc00166u[/img]ΤΟ ΓΑΖΙ[img]πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Dsc00167x[/img]
Οπως φαινεται στις φωτο η ριζα εχει διεισδυσει οσο την προεξοχη του γαζιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΔευ 15 Μαρ 2010, 16:29

ωραια,αμα μου κοπει το πλαισιο.......... eleison
ξερω ποιος θα μου το κολησει.......χαχαχα χα!
γεια σου φιλαρακι μου!!! oraios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΔευ 15 Μαρ 2010, 16:38

1ndianos έγραψε:
ωραια,αμα μου κοπει το πλαισιο.......... eleison
ξερω ποιος θα μου το κολησει.......χαχαχα χα!
γεια σου φιλαρακι μου!!! oraios
fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis
καλυτερα να ευχομαστε και οι δυο........ να μην χρειαστω για τετοια δουλεια αλλα μονο για..... beer beer beer
Αρκετα σε ανυσηχησα και ετρεξες για παρτη μου στην Κρητη αδερφε μου.δεν χρειαζομαστε κατι αναλογο. sorry
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
1ndianos
Adv. gixxer
Adv. gixxer
1ndianos


Όνομα: : παναγιωτης
Τόπος : αθηνα...
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Αγωνιζόμενος : dragster
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΔευ 15 Μαρ 2010, 16:47

stavrosrodo έγραψε:
1ndianos έγραψε:
ωραια,αμα μου κοπει το πλαισιο.......... eleison
ξερω ποιος θα μου το κολησει.......χαχαχα χα!
γεια σου φιλαρακι μου!!! oraios
fafoutis fafoutis fafoutis fafoutis
καλυτερα να ευχομαστε και οι δυο........ να μην χρειαστω για τετοια δουλεια αλλα μονο για..... beer beer beer
Αρκετα σε ανυσηχησα και ετρεξες για παρτη μου στην Κρητη αδερφε μου.δεν χρειαζομαστε κατι αναλογο. sorry


σημασια εχει οτι εισαι καλα!!! okk
εκανα οτι θα εκανες και συ...... oraios γι αυτο ειναι τα φιλαρακια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΔευ 15 Μαρ 2010, 16:57

1ndianos έγραψε:
ωραια,αμα μου κοπει το πλαισιο.......... eleison
ξερω ποιος θα μου το κολησει.......χαχαχα χα!
γεια σου φιλαρακι μου!!! oraios


πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 N1061988794379271155645




fafoutis fafoutis

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤρι 16 Μαρ 2010, 00:43

Ρε goctor,αμαν και εσυ ρε αγορι μου!!!!Μια ερωτηση εκανες 6 σελιδες για τις κολλησεις γεμισανε!!!Μη μασας ΠΟΥΘΕΝΑ!!!Ουτε για το πλαισιο ουτε για το μεγαλο βημα στα κυβικα.Στο φιναλε εχεις και το προνομιο να το βαλεις το μηχανακι στο C mode και να το μαθεις(αρκει να εχεις τα μυαλα στο κεφαλι και να εχεις και λιγο την αισθηση του φοβου).Τσιμπα το και μη το σκεφτεσαι!!!!

Και κατι τελευταιο...αυτοι απο το site της kawasaki ειναι πραγματικα ιεροσυλοι... τουλαχιστον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
goctor
Jr.gixxer
goctor


Άντρας Όνομα: : Stelios Goctor
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 26
Hμερομηνία εγγραφής : 15/12/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤρι 16 Μαρ 2010, 15:29

Συνονοματε φιλε στελιο( αλλα απο σαλλονικα Smile ) με το post μου οπως λες γεμισαν 6η σελιδες , αυτο δειχνει πως το φορουμ δουλευει ουσιαστικα , και πως πανω σε ενα προβληματισμο μου εσπευσαν να με βοη8ησουνε με τις αποψεις τους πανταχου μηχανοβιοι απο την ελλαδα, φαινομενο για το οποιο χαιρομαι ιδιαιτερα και που ολοι πρεπει να χαιρομαστε.

Αυτο με το προγραμμα c Ειναι οντως υπο8εση μεγαλη απο την SUZUKI
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤρι 16 Μαρ 2010, 16:04

Lelos69 έγραψε:
Μια ερωτηση εκανες 6 σελιδες για τις κολλησεις γεμισανε!!!!!!!


τοτε να μην τις διαβαζεις και επισης να μην γραφεις και συ και αυξανονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤρι 16 Μαρ 2010, 16:20

stavrosrodo έγραψε:
Lelos69 έγραψε:
Μια ερωτηση εκανες 6 σελιδες για τις κολλησεις γεμισανε!!!!!!!


τοτε να μην τις διαβαζεις και επισης να μην γραφεις και συ και αυξανονται.

Μαγκα χαριτολογωντας το εγραψα μην τρελαινεσαι.Συμφωνω συνονοματε οτι το forum δουλευει πολυ καλα και οτι ολοι θελουν να βοηθησουν.Απλα στην τελικη πολλοι γραψαν για τις κολλησεις αλλα απαντηση δεν σου εδωσαν.Γι αυτο και εγω στο ξαναλεω,αν εχεις το μαλλι, παρτο και δεν θα χασεις... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤρι 16 Μαρ 2010, 16:21

goctor έγραψε:
Συνονοματε φιλε στελιο( αλλα απο σαλλονικα Smile ) με το post μου οπως λες γεμισαν 6η σελιδες , αυτο δειχνει πως το φορουμ δουλευει ουσιαστικα , και πως πανω σε ενα προβληματισμο μου εσπευσαν να με βοη8ησουνε με τις αποψεις τους πανταχου μηχανοβιοι απο την ελλαδα, φαινομενο για το οποιο χαιρομαι ιδιαιτερα και που ολοι πρεπει να χαιρομαστε.

Αυτο με το προγραμμα c Ειναι οντως υπο8εση μεγαλη απο την SUZUKI



Ναι είναι όντως το κορυφαιότερο επίτευγμα της εταιρείας... Ονομάζετε "Πως να ξεχάσετε μια απ'της λειτουργίες της μηχανής σε μια εβδομάδα... " και πάει για νόμπελ... xaxa xaxa

______________________________________________________
ΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤΑΚΙ ΜΟΥ





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosrodo
Hero gixxer
Hero gixxer
stavrosrodo


Άντρας Όνομα: : ΣΤΑΥΡΟΣ
Τόπος : ΓΕΦΥΡΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Αριθμός μηνυμάτων : 2106
Αγωνιζόμενος : DRAGSTER adffs
Hμερομηνία εγγραφής : 07/01/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤρι 16 Μαρ 2010, 16:28

Lelos69 έγραψε:
stavrosrodo έγραψε:
Lelos69 έγραψε:
Μια ερωτηση εκανες 6 σελιδες για τις κολλησεις γεμισανε!!!!!!!


τοτε να μην τις διαβαζεις και επισης να μην γραφεις και συ και αυξανονται.

Μαγκα χαριτολογωντας το εγραψα μην τρελαινεσαι.Συμφωνω συνονοματε οτι το forum δουλευει πολυ καλα και οτι ολοι θελουν να βοηθησουν.Απλα στην τελικη πολλοι γραψαν για τις κολλησεις αλλα απαντηση δεν σου εδωσαν.Γι αυτο και εγω στο ξαναλεω,αν εχεις το μαλλι, παρτο και δεν θα χασεις... Wink
αμα το εγραψες χαριτολογωντας καλο θα ηταν να εβαζες και κανα emotion για να το καταλαβουμε.ειδαλλως το υφος γραφης σου φαινεται προκλητικο.
και το ''μαγκα'' ειναι περιττο σε καποιον που σου ριχνει μια δεκαετια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
goctor
Jr.gixxer
goctor


Άντρας Όνομα: : Stelios Goctor
Ηλικία : 39
Αριθμός μηνυμάτων : 26
Hμερομηνία εγγραφής : 15/12/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤρι 16 Μαρ 2010, 16:34

Ναι είναι όντως το κορυφαιότερο επίτευγμα της εταιρείας... Ονομάζετε "Πως να ξεχάσετε μια απ'της λειτουργίες της μηχανής σε μια εβδομάδα... "


Βασικα νομιζω οτι κανει και οικονομια στο καυσιμο με το c απο οτι εχς διαβασει τουλαχιστον.Αnyway. και η βενζινη ειναι 1.5 και παει παει παει και δεν προκειτε να ξαναπεσει eyro affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lelos69
Normal gixxer
Normal gixxer
Lelos69


Άντρας Όνομα: : Στέλιος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Αγωνιζόμενος : ναι στανταρ....
Hμερομηνία εγγραφής : 13/01/2009

πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!   πλαισιο - πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΤρι 16 Μαρ 2010, 16:34

Εβαλα θαυμαστικα πολλα μετα την προταση.Ισως θα μπορουσα να βαλω και κανα emoticon εχεις δικαιο.Οσο για το ''μαγκα'', πανω απο 30 χρονων δεν εχει μαγκες?Και για να εχεις suzuki μονο μαγκας μπορει να εισαι...απο εκει το υπεθεσα... Very Happy (παρε και το emoticon!!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
πλαισιο!!!!!!! PLEASE READ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πλαισιο
» Νέο πλαίσιο για Suzuki
» πλαισιο κ8 ερωτηση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΝΕΑ :: NEA ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ GSXR-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com