Greek GSX-R forum
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Cabece10

Αυτή την στιγμή βλέπετε το www.gixxer.gr σαν επισκέπτης.Για να μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum αν έχετε ήδη λογαριασμό κάντε συνδεση.Αν δεν έχετε λογαριασμό μπορείτε να κάνετε την εγγραφη σας ΕΔΩ!!
Greek GSX-R forum

www.gixxer.gr
 
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Portal10ΦόρουμΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
» Site Navigation
Navigation Menu

●Σημερινά Ενεργά Θέματα
●Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη
●Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας
●Αναπάντητες δημοσιεύσεις
●Άρθρα
●Links
●SERVICE MANUAL
●How To...
●Συχνές Ερωτήσεις
●Αναζήτηση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Παρόμοια θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Miou
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_l10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_c10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_r10 
JIMK7
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_l10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_c10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_r10 
nasos-v
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_l10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_c10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_r10 
T.R.E
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_l10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_c10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_r10 
k8 600 kk
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_l10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_c10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_r10 
kostaskr6
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_l10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_c10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_r10 
κολτρέϊν
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_l10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_c10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_r10 
Leroy
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_l10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_c10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_r10 
ripper
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_l10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_c10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_r10 
mistiriodis_tsantakias
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_l10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_c10ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Poll_r10 

 

 ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management

Πήγαινε κάτω 
+32
maikstain
misfits296
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Miou
blackk8
dimdoc
DimSTriple
stavrosrodo
1ndianos
paps_1000r
nikosR1
T.R.E
Kydo
panosk8
daionerk9
GIORGIO7
-=UNSEEN=-
magiaklaniakeksatmisi
gat0s
DrIoannis
giorgostam
drkenan
nasos-v
bell
gsxr1000nitro
omerta69
stathis_k
GIXXERAKIAS
Hamamatsu
DENNIS
k7fire
JIMK7
36 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maikstain
Hero gixxer
Hero gixxer
maikstain


Άντρας Όνομα: : Μιχαλης
Ηλικία : 42
Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Hμερομηνία εγγραφής : 26/01/2010

ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management   ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 EmptyΤετ 23 Νοε 2011, 21:09

πωπω μου πεταχτηκαν τα ματια εξω τοσο μικρα που ειναι Shocked
το +47 πρεπει να ειναι πλασματικο,καπιο λαθος πρεπει να εγινε,απαγορευμενο νουμερο ninza
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksoul
Hero gixxer
Hero gixxer
Darksoul


Άντρας Όνομα: : Φιλιππος
Τόπος : Πειραιας
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 2551
Hμερομηνία εγγραφής : 11/11/2008

ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management   ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 EmptyΤετ 23 Νοε 2011, 21:34

panosk8 έγραψε:
Darksoul έγραψε:
ρε τι 13?εισαι τρελος?
παιξε παντου 13,4 -13,5 -13,6 και στις στροφες που ταξιδευεις 13,9 (αν δεν ταξιδευεις τοτε μη βαλεις πουθενα 13,9!
το 13 δεν ειναι σωστο τσαμπα βενζινα καις....
το μοτορι δεν παθαινει κακο μονο απο ελειψη μειγματος αλλα κ απο πλουσιο μειγμα!

απ ολα οσα εγραψα στο 13 επεσε το ματι σου :P :P
αν λες γι αυτο το 13 σε μια φωτο που χω κυκλωσει κουτια σε διαφορα χρωματα,δεν ειναι δικια μου.
αν κοιταξεις 2-3 ποστ πιο πανω καπου φαινεται ο πινακας μου,εχω κανει χαρτη με μεταβλητα afr.
σε κεινο το φασμα που χει +47% στις 3000 στροφες εχει ταργκετ 13.7.

ναι ρε γτ ετσι κ αλλιως ο δευτερος χαρτης ειναι για να γινεις φιλος του βενζινα στα λεω ξ στα ξαναλεω για να μην κανεις τις μ@λακιες που εκανα κ γω!! xaxa
οτι κανει λαθος ειναι απο κλεισιμο γκαζιου αποτομο κ ξανα ανοιγαμα αποτομο!θελει αγαπη κ προδερμ νομιζω για σωστα κ ενα μπουτον για ενεργοποιηση κ απενεργοποιηση κ μια ευθεια σαν την εγνατια! lol!
και με βαση την φωτο του Δημητρη να πετσοκοψεις τον χαρτη αβερτα...κ μετα να δεις αν τα κανεις live με ενα λαπτοπακι να γραφει το desktop οπου θα χεις συνδεδεμενο το βαζζαζ με τον λαπτοπακι με usb !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moi
Normal gixxer
Normal gixxer
moi


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 93
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management   ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 12 Απρ 2012, 15:56

Παιδία καλησπέρα…έχω ένα Cbr1000rr 08 με εγκατεστημένο Bazzaz zfi tc και χθες εγκατέστησα και το zafm και λέω να ξεκινήσω να κάνω έναν χάρτη!! Θα ήθελα να μάθω :

1.Στο target afr το αφήνω στο 13 όπως είναι ?
2.Μετα πρέπει να πατήσω στο fuel add % για να περαστεί σε όλο τον πίνακα το 13?
3.Ο χάρτης στην καρτέλα Fuel map πρέπει να είναι μηδενικός ή δεν παίζει ρόλο ??
4.Τις ταχύτητες κάνει να της αλλάζω με το shifter ή θα έχω πρόβλημα για το φτιάξιμο του χάρτη ??

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moi
Normal gixxer
Normal gixxer
moi


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 93
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management   ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 EmptyΠαρ 12 Απρ 2013, 10:05

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.R.E
Full gixxer
Full gixxer
T.R.E


Άντρας Όνομα: : Νίκος


Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 5824
Αγωνιζόμενος : Του καφέ!
Hμερομηνία εγγραφής : 29/11/2008

ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management   ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 EmptyΠαρ 12 Απρ 2013, 14:16

moi έγραψε:
Παιδία καλησπέρα…έχω ένα Cbr1000rr 08 με εγκατεστημένο Bazzaz zfi tc και χθες εγκατέστησα και το zafm και λέω να ξεκινήσω να κάνω έναν χάρτη!! Θα ήθελα να μάθω :

1.Στο target afr το αφήνω στο 13 όπως είναι ?
2.Μετα πρέπει να πατήσω στο fuel add % για να περαστεί σε όλο τον πίνακα το 13?
3.Ο χάρτης στην καρτέλα Fuel map πρέπει να είναι μηδενικός ή δεν παίζει ρόλο ??
4.Τις ταχύτητες κάνει να της αλλάζω με το shifter ή θα έχω πρόβλημα για το φτιάξιμο του χάρτη ??

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!! cheers

1) Βάλτο για αρχή 13.4 παντού
2) Πρέπει στο tab self mapping να πατήσεις πρώτα start για να γράψει,όταν τελειώσεις απ'την βόλτα πατάς STOP,μετά RETRIEVE και μετά APPLY ALL,αφού πρώτα ελέγξεις τις τιμές να είναι λογικές,όχι +/- 50 Very Happy
3) Ο Χαρτης στο fuel map δεν παίζει ρόλο αλλά ξεκίνα από μηδενικό για να μην χάνεις την μπαλα
4) Τις ταχυτητες άλλαξέτες όπως θες δεν έχει θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moi
Normal gixxer
Normal gixxer
moi


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 93
Hμερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management   ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management - Σελίδα 10 EmptyΠαρ 12 Απρ 2013, 14:21

T.R.E έγραψε:
moi έγραψε:
Παιδία καλησπέρα…έχω ένα Cbr1000rr 08 με εγκατεστημένο Bazzaz zfi tc και χθες εγκατέστησα και το zafm και λέω να ξεκινήσω να κάνω έναν χάρτη!! Θα ήθελα να μάθω :

1.Στο target afr το αφήνω στο 13 όπως είναι ?
2.Μετα πρέπει να πατήσω στο fuel add % για να περαστεί σε όλο τον πίνακα το 13?
3.Ο χάρτης στην καρτέλα Fuel map πρέπει να είναι μηδενικός ή δεν παίζει ρόλο ??
4.Τις ταχύτητες κάνει να της αλλάζω με το shifter ή θα έχω πρόβλημα για το φτιάξιμο του χάρτη ??

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!! cheers

1) Βάλτο για αρχή 13.4 παντού
2) Πρέπει στο tab self mapping να πατήσεις πρώτα start για να γράψει,όταν τελειώσεις απ'την βόλτα πατάς STOP,μετά RETRIEVE και μετά APPLY ALL,αφού πρώτα ελέγξεις τις τιμές να είναι λογικές,όχι +/- 50 Very Happy
3) Ο Χαρτης στο fuel map δεν παίζει ρόλο αλλά ξεκίνα από μηδενικό για να μην χάνεις την μπαλα
4) Τις ταχυτητες άλλαξέτες όπως θες δεν έχει θέμα.

Thanks T.R.E αυτο το post μου ειναι πολυ παλιο ... Ειχα μιλησει με τον JIMK7 και μου ειχε λυσει το παιδι ολες τις αποριες μου !!!

Thanks και παλι παντως!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΒΑΖΖΑΖ Traction Control,Quickshifter και Fuel Management
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 10 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Παρόμοια θέματα
-
» IRC Traction Control
» GRIPONE 3 Traction Control
» Traction Control μία θαυμάσια εποχή που επιτέλους έφτασε...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek GSX-R forum :: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ :: ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚA-TUNING-AFTERMARKET :: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ-
Μετάβαση σε:  
Copyright ©2008 - 2023, gixxer.gr
gixxerforum@gmail.com